W skrócie: drogi "tani iPhone"; Spotify na Androida odświeżone; kreatywna reklama Lumii 925

Spotify

Spotify

LG zaprasza na premierę nowego produktu, Nvidia obniża cenę swojej androidowej konsoli, CEO firmy produkującej "taniego iPhone'a" twierdzi, że będzie on drogi. 

1. Nvidia obniża cenę konsoli Shield: Androidowa konsola Shield napędzana Tegrą 4 do rąk pierwszych klientów trafi dopiero pod koniec czerwca, jednak już od jakiegoś czasu można ją zamówić w przedsprzedaży. Tymczasem producent dość znacząco obniżył jej cenę z 349 do 299 dolarów (ok. 980 zł). Jeśli mieszkacie w Stanach Zjednoczonych lub Kanadzie, możecie ją zamówić tutaj.

2. YouTube dla Androida i iOS zaktualizowany: YouTube postanowił ułatwić życie twórcom treści w swoim serwisie. Od teraz w przypadku filmów odtwarzanych na urządzeniach mobilnych, będą mogli oni stosować specjalne nakładki, których kliknięcie przeniesie nas do sugerowanego przez nich klipu. Uaktualnione wersje aplikacji można już znaleźć w App Storze i sklepie Play, a zmiany wkrótce obejmą także mobilną stronę serwisu.

fot. phonearena.com

3. "Tani iPhone" nie będzie tani?: Niedawno w sieci pojawiły się informacje, że firma Pegatron zajmie się produkcją budżetowej wersji iPhone'a. CEO koncernu podczas wczorajszego spotkania z akcjonariuszami poinformował ich, że takie urządzenie faktycznie nadchodzi, jednak "tani" jest złym określeniem, bo "jego cena jest wciąż wysoka". Tani tańszy iPhone ma być dostępny w kolorowych obudowach wykonanych z plastiku.

4. 10,1-calowy Lenovo Miix oficjalnie: Firma Lenovo zapowiedziała nadejście swojego 10,1-calowego tabletu Miix. Na jego pokładzie znajdziemy ekran o rozdzielczości 1366 x 768, dwurdzeniowy procesor Intel Atom, 2 GB RAM-u. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu Windows 8, a zastosowany akumulator ma zapewnić do 10 godzin pracy urządzenia. Cena urządzenia do 500 dolarów (ok. 1640 zł) + 50 dolarów za dedykowaną klawiaturę. Urządzenie do sprzedaży trafi latem.

Lenovo Miix

5. Spotify na Androida odświeżone: Aplikacja Spotify dla systemu Android doczekała się ważnej aktualizacji i od teraz w ciekawy sposób wspiera ona rozszerzone powiadomienia Androida Jelly Bean; na pasku powiadomień wyświetlane są przyciski funkcyjne, które pozwalają zarządzać odtwarzaczem bez konieczności uruchamiania aplikacji. Program Spotify znajdziecie tutaj.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Spotify

6. LG zaprasza na premierę nowego urządzenia: 7 sierpnia w Nowym Jorku odbędzie się impreza, na której LG zaprezentuje nowy produkt (lub produkty). Najpewniejszym typem zdaje się być napędzany Snapdragonem 800 następca modelu Swift G.

7. Nokia promuje aparat w Lumii 925: W nowej reklamie telefonu Lumia 925 Nokia przekonuje nas, że telefon ten będzie robił świetnej jakości zdjęcia nawet w słabych warunkach oświetleniowych. I — co najważniejsze — bez użycia flasha.

Źródło: NvidiaPhone ArenaLenovoAndroid Central

Podziel się:

Przeczytaj także: