Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Table Top Racing, LEGO Ninjago i Magic Rampage
Minimalistyczna tapeta z efektem paralaksy, nietuzinkowe wyścigi samochodowe i runner osadzony w uniwersum klocków Lego - m.in. to znajdziecie w najnowszym wydaniu Weekendowego Zestawu Gier i Aplikacji.
25.01.2014 | aktual.: 25.01.2014 19:11
Wyszukiwarkowy gigant każdy kolejny rok podsumowuje listą Google Zeitgeist, która tworzona jest w oparciu o najczęściej wyszukiwane przez użytkowników hasła. Na liście z 2013 roku bazuje designerska aplikacja 100 According to Google.
Po uruchomieniu aplikacji ekran główny zostanie zasypany fotografiami przedstawiającymi celebrytów i popularne gadżety czy też upamiętniającymi ważne wydarzenia. Kliknięcie którejś z nich przeniesie nas do podziału na kategorie: technologia, sport, muzyka, wydarzenia, rozrywka, ludzie i celebryci. Warto dodać, że każdej akcji towarzyszą płynne i miłe dla oka animacje. Design programu jest bez wątpienia jego najmocniejszą stroną.
Wybranie którejś kategorii przeniesie nas do listy najpopularniejszych w ubiegłym roku haseł wyszukiwanych przez użytkowników na całym świecie. Stylizowana jest ona na wyniki wyszukiwania w usłudze Google Search.
Aplikacja co prawda dostępna jest wyłącznie w języku angielskim, ale ze względu na obecność interfejsu graficznego z jej obsługą żadnych problemów nie będą miały nawet osoby, które w szkole uczyły się mandaryńskiego. Szkoda tylko, że twórcy nie oferują możliwości podejrzenia najczęściej wyszukiwanych fraz w poszczególnych krajach.
Plusy:
- Intuicyjny i piękny interfejs
Minusy:
- brak możliwości przejrzenia wyników dla poszczególnych krajów
Aplikacja użytkowa (Messaging Metro)
Znacie to uczucie, gdy podczas SMS-wania ze znajomym wyciągacie z kieszeni wibrujący telefon tylko po to, by przeczytać "ok", "tak" albo inne "xD"? Jeśli tak, to w Sklepie Play pojawiło się rozwiązanie tego problemu.
Zadaniem programu Mumble! Basic jest powiadamianie nas o nadchodzących SMS-ach za pomocą wibracji. Istotne jest to, że długość wibracji uzależniona jest od długości wiadomości. Dzięki temu łatwo się zorientować, czy otrzymany SMS składa się z jednego słowa czy też kilku zdań, a to pozwoli nam zdecydować, czy w ogóle opłaca się wyciągać telefon z kieszeni. Wielu z Was doceni to z pewnością zwłaszcza o tej porze roku.
Ciekawą opcją jest także ignorowanie poprawionych literówek. Jeśli ją zaznaczycie i dostaniecie SMS-a o takiej treści:
Wejdź na Komurkomanię.
A minutę później:
Komórkomanię*
O drugiej wiadomości nie zostaniecie powiadomieni w ogóle.
Twórcy zapewniają, że ich dzieło współpracuje z następującymi klientami SMS: domyślny (zainstalowany w telefonie fabrycznie), Hangouts, Go SMS, Handcent SMS, Chomp SMS, Textra SMS, 8sms, Hi Message, Messaging 7, hello sms, Easy SMS. W ustawieniach znajdziecie szczegółową instrukcję, jak włączyć obsługę Mumble! Basic w każdej z tych aplikacji.
Plusy:
- dość oryginalny pomysł, który z pewnością doceni wielu użytkowników
Minusy:
- brak kompatybilności z komunikatorami internetowymi
Żywa tapeta (3D Image Live Wallpaper)
W zintegrowanej z usługą Google Now aplikacji Google Search znajdziemy charakterystyczne, minimalistyczne tła. Opisywana dziś przeze mnie tapeta jest wzorowana na tych tłach.
Obiekty widoczne na tapecie, w przeciwieństwie do źródła inspiracji, są w pełni animowane, co już samo w sobie daje dość ciekawy efekt. Jej najistotniejszą cechą jest jednak efekt tzw. paralaksy, co oznacza, że tapeta przesuwa się pod ikonami, gdy przechylamy urządzenie. Daje to wrażenie głębi i trójwymiarowości.
W ustawieniach możemy zdefiniować m.in. to, jak bardzo tapeta ma być czuła na ruchy urządzenia i w ilu klatkach na sekundę wyświetlane mają być animacje.
Mountains Now Free Wallpaper
Plusy:
- niezły, minimalistyczny wygląd
Minusy:
- brak teł do wyboru
Prognoza pogody (Pogoda Yahoo)
Eye In Sky Weather to całkiem niezła pogodynka stworzona przez Tima Clarka.
Interfejs programu (skądinąd schludny i przejrzysty) podzielono na trzy karty, w których znajdziemy kolejno prognozę na najbliższe 48 godzin, informacje na temat pogody obecnej oraz prognozę 15-dniową. Całość została spolszczona częściowo, przez co informacje pogodowe wyświetlane są w języku polskim, a interfejs aplikacji w angielskim. Dowiemy się przez to m.in. że currently jest pochmurnie.
Aplikacja ma nam ponadto do zaoferowania zestaw konfigurowalnych widgetów. Ja sam używam jej jednak głównie ze względu na kompatybilność z opisywanym przeze mnie ostatnio DashClockiem. Eye In Sky Weather to prawdopodobnie jedyna pogodynka, która wyświetla na DashClocku polską pogodę.
W Sklepie Play znajdziemy dwie wersje tego programu: darmową oraz płatną. Pierwsza jest w pełni funkcjonalna, jednak zawiera reklamy.
Plusy:
- przejrzysty interfejs
- integracja z DashClockiem
Minusy:
- częściowe spolszczenie
Wersja darmowa lub płatna (7,47)
Runner (Ratchet and Clank: Before the Nexus)
Lego już od dłuższego czasu - poza produkcją klocków - zajmuje się także produkcją mobilnych zręcznościówek. Najnowsza odsłona tej serii to trójwymiarowy endless runner.
Poza trybem niekończącego się biegu, w którym naszym zadaniem jest omijanie lub/i unicestwianie przeszkód, twórcy postawili także na tryb opowieści z prostym wątkiem fabularnym. W tym trybie będziemy musieli wykorzystać naszych czterech bohaterów - Llloyda, Jaya, Cole'a, Zane'a i Kai - do zaprowadzenia pokoju w krainie Lego Ninjago.
Sterowanie polega na wykonywaniu na ekranie łatwych do opanowania gestów. Twórcom należy się także plus za spolszczenie gry, choć o dziwo brakuje w niej polskich znaków, przez co niektóre słowa są w pierwszej chwili trudne do odczytania.
Plusy:
- łatwe do opanowania sterowanie
- wątek fabularny
- spolszczenie
Minusy:
- bardzo przeciętna i niedzisiejsza grafika
Gra sportowa (Table Tennis 3D)
One Button Sports to najnowsza mobilna gra japońskiego studia Namco.
W produkcji tej znajdziemy 10 przeciwników, 8 zawodników do wyboru, dwie dyscypliny sportowe i jeden... przycisk. To za jego pomocą wykonujemy wszystkie czynności, co zostało już zresztą zaznaczone w samym tytule gry.
Aby nie było zbyt prosto, wszystko nie sprowadza się oczywiście wyłącznie do przytrzymywania przyciski i będziemy musieli z niego korzystać z wyczuciem. Plusem takie rozwiązania jest to, że ze względu na maksymalnie uproszczone sterowanie na jednym urządzenie może grać dwóch graczy jednocześnie. Możemy także rywalizować ze znajomymi online, gdyż tytuł został zintegrowany z usługą Google Play Game Services.
Plusy:
- tryb multiplayer
- niecodzienny pomysł
Minusy:
- mikropłatności
Gra wyścigowa (Angry Birds Go!)
Dość nietuzinkowe gra, w której przyjdzie wziąć udział w wyścigach zabawkowych pojazdów na kuchennym stole.
Pod względem mechaniki tytuł ten nie różni się od wielu klonów wyścigów typu Mario Kart, ale miłe dla oka tory osadzone między sztućcami, kanapkami i pudełkami na drugie śniadanie nadają jej uroku. Pozytywnie wpływa na to także fakt, że oprawa graficzna stoi na wysokim poziomie.
Rozgrywka nie polega wyłącznie na ściganiu się, gdyż do dyspozycji mamy cały arsenał zdobywanej podczas jazdy broni i innych ulepszaczy, które są ciekawym urozmaiceniem. Szkota tylko, że twórcy nie udostępnili w Sklepie Play wersji płatnej, która byłaby pozbawiona systemu mikropłatności i wyskakujących reklam.
Plusy:
- wciągająca rozgrywka
- oprawa audiowizualna
Minusy:
- mikrotransakcje
Platformówka (Mega Run)
Dwuwymiarowa platformówka, która - zdaniem twórców - powinna trafić w gusta fanów 16-bitowych klasyków, takich jak Super Mario World, The Legend of Zelda, Castlevania, Yoshi's Island, Super Metroid oraz Ghouls’n Ghosts.
Przygodę z grą rozpoczynamy od stworzenia postaci za pomocą prostego edytora. Później nie pozostaje nam już nic innego jak przemierzać skryte w mroku lochy, zbierać monety, bronie i inne znajdźki oraz rozprawiać się z napotkanymi wrogami i głównymi bossami. Przez cały czas możemy także udoskonalać naszą postać, gdyż w grze nie zabrakło elementów RPG.
Na razie produkcja ta ma do zaoferowania jedynie 10 poziomów, jednak twórcy zapowiadają, że zamierzają przez cały czas rozwijać swoje dzieło i wkrótce pojawią się kolejne.
Magic Rampage GAMEPLAY TEASER HD
Plusy:
- bardzo udana platformówka
- sporo urozmaiceń
- klimatyczna muzyka
Minusy:
- mało poziomów