Panasonic Eluga Power - 5 cali, ICS i Snapdragon S4 Class

Panasonic Eluga Power (fot.engadget)

Panasonic Eluga Power (fot.engadget)

Panasonic, który w zeszłym tygodniu ujawnił, jakim orężem ma zamiar walczyć na rynku europejskim, pojawił się na MWC 2012 i zaprezentował większego brata Elugi. Panasonic Eluga Power to 5-calowy potwór, który nie dość, że jest ładny, to jeszcze bardzo odporny.

Nadchodzi nowa Era – ZTE wraca do gry [wideo]

Parę dni przed targami MWC 2012 Panasonic, który myśli o wejściu na Stary Kontynent, zaprezentował model Eluga. Ma on świetny wygląd, przyzwoitą specyfikację, jest odporny na kurz i wodę. W Barcelonie pokazano po raz pierwszy jego ulepszoną wersję, czyli Eluga Power. Czym charakteryzuje się model?

Najbardziej zauważalną zmianą jest sporo większy ekran, który ma 5-calową przekątną i pracuje w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Niestety, nie jest to już OLED, ale wyświetlacz LCD. Wzrost rozdzielczości wymógł większą wydajność. Eluga Power wykorzystuje więc dwurdzeniowy układ Qualcomm Snapdragon S4 Class (MSM8690) o taktowaniu 1,5 GHz i jest wyposażony w układ GPU Adreno 225.

Panasonic Eluga Power

Wygląd urządzenia jest utrzymany w tej samej stylistyce co pierwszej Elugi. Obudowa ma wymiary 136 x 70 x 9,6 mm i charakteryzuje się bardzo małą ramką dookoła ekranu, dzięki czemu przedni panel wygląda tak, jakby w całości wypełniał go wyświetlacz. Eluga Power spełnia również wymogi standardu IP-57, co oznacza, że jest odporna na kurz i wodę (nawet 30-minutowe zanurzenie na głębokość 1 metra).

Jaki jest prototypowy smartfon Fujitsu z Tegrą 3?

Na pokładzie znajduje się zestaw modułów łączności: NFC, WiFi b/g/n, Bluetooth 3.0, odbiornik GPS czy 3G z HSPA+. Aparat 8 Mpix umożliwia rejestrowanie wideo w Full HD, są też 8 GB wbudowanej pamięci oraz pojemna bateria (1800 mAh). Producent w high-endowym modelu dodał również funkcję superszybkiego ładowania. Dzięki niej wystarczy 30 minut, aby naładować ogniwo do poziomu 50%, i niecała godzina do poziomu 80% (przyjmują próg startowy jako 10 %). Podobne rozwiązanie w nowych Xperiach stosuje również Sony.

Zobacz również: Samsung Galaxy S6 (touchwiz)

Panasonic Eluga Power

Model działa pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich. Nie będzie on wykorzystywał dodatkowych nakładek, ale producent zadbał o kilka ciekawych autorskich funkcji. Wśród nich warto wyróżnić: Swipe and Share, która pozwala na szybkie wysyłanie zdjęć z telefonu do chmury lub strumieniowanie treści multimedialnych (filmy i zdjęcia) do odbiornika TV oraz Viera Remote App 2.0, umożliwia wykorzystanie Elugi jako pilota do telewizora Smart Viera, zestawu kina domowego czy odtwarzacza Blu-ray.

LG stworzy Firefox Phone’a? Zainteresowanie Boot 2 Gecko rośnie

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony drugim modelem Panasonica na rynek europejski. Sprzętowo Eluga Power prezentuje się świetnie i jest jednym z pierwszych smartfonów opartych na Snapdragonie S4 Class MSM8690 - obecnie najszybszym na rynku układzie dwurdzeniowym. Telefon jest po prostu ładny, a jego wykonanie wzorowe. Niestety, dla większości użytkowników przeszkodą może się okazać nieporęczny, 5-calowy ekran. Chociaż, jak pokazują wyniki sprzedaży Galaxy Note'a, fanów dużych wyświetlaczy nie brakuje.

Pozostaje czekać, aż nowe modele Panasonica trafią do Europy. Przekonamy się, czy są tak dobre, jak wyglądają na papierze. Nastąpi to w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: SlashGear • informacja prasowa Panasonic

Podziel się: