Motorola atakuje - XOOM 2, Milestone RAZR, ATRIX 2 i FIRE [zdjęcia]
Ostatni kwartał tego roku będzie obfitował w wiele ciekawych premier produktów Motoroli. Wśród nowych urządzeń znajdą się m.in.: następca słabo sprzedającego się tabletu XOOM, spóźnionego na polskim rynku ATRIX-a, powracający do znanej marki smartfon Milestone RAZR i nieduży telefon z pełną klawiaturą QWERTY - FIRE. Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje o tych urządzeniach oraz zdjęcia części z nich, które trafiły niedawno do Sieci.
Następca Motoroli XOOM będzie wyposażony w 8,2-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 600, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, 5 Mpix aparat z możliwością kręcenia filmów w HD (720 p), przednią kamerkę do wideorozmów oraz Androida 3.2 Honeycomb. Ma mieć zaledwie 9 mm grubości.
Premiera XOOM 2, znanego wcześniej pod kodową nazwą Fleming, odbędzie się najprawdopodobniej w styczniu 2012 roku na targach CES. To, co możemy zobaczyć na zdjęciach, pod względem kształtu mniej przypomina oryginalnego XOOM-a, a bardziej smartfony Droid X2 czy Motorolę Milestone RAZR. Nowy tablet Motoroli nie zachwyca specyfikacją sprzętową, wygląda raczej na odświeżoną, nieco mniejszą wersję swojego poprzednika.
O Milestone RAZR napisałem wczoraj, gdy do Sieci trafił materiał promocyjny tego telefonu. Dobrze czytacie - Milestone. Trzeba pamiętać, że marka Droid zarezerwowana jest dla sieci Verizon, stąd te różnice w nazwach na różnych rynkach. W Polsce smartfon będzie najprawdopodobniej nosił nazwę Motorola Milestone RAZR. Szczegółów dowiemy się już 18 października, kiedy to odbędzie się jego światowa premiera. Nowy model został już uchwycony na kolejnych zdjęciach, na których widać dokładnie, jak wygląda.
Obawiałem się, że nowy smartfon Motoroli będzie RAZR tylko z nazwy. Na szczęście powyższe fotografie rozwiały moje wątpliwości. Telefon wydaje się znacznie ładniejszy niż na poprzednich grafikach, a przede wszystkim cieńszy. Tylna część obudowy pokryta kevlarem dodaje RAZR stylu. Szykuje się murowany sukces? Miejmy taką nadzieję. Martwi mnie tylko uparte stosowanie przez Motorolę autorskiej, dość ubogiej nakładki systemowej. Mogłoby się wydawać, że po przejęciu Motoroli przez Google'a polityka firmy dotycząca produktów delikatnie się zmieni i zaoferuje ona urządzenia z czystym Androidem.
Dla przypomnienia - specyfikacja Motoroli Milestone RAZR jest następująca:
- dwurdzeniowy układ TI OMAP 4430 z PowerVR SGX 540 o taktowaniu 1,2 GHz;
- 1 GB pamięci RAM;
- 4,3-calowy ekran Super AMOLED o rozdzielczości qHD (960 x 540) z Gorilla Glass;
- 8 Mpix aparat, kamera do wideorozmów;
- możliwość nagrywania filmów w FullHD;
- obsługa LTE;
- obudowa wykonana z wytrzymałego materiału - kevlaru;
- Android 2.3.5 Gingerbread.
O Motoroli ATRIX 2 wiemy już niemal wszystko. Specyfikacja smartfona obejmuje:
- 4,3-calowy ekran o rozdzielczości qHD (540 x 960 p);
- dwurdzeniowy procesor Texas Instruments OMAP o taktowaniu 1 GHz;
- 1 GB pamięci RAM;
- 8 Mpix aparat z autofokusem i możliwością nagrywania wideo w rozdzielczości 1080 p;
- Android 2.3.5 Gingerbread;
- brak czytnika linii papilarnych;
- obsługa sieci 4G - do 21 Mbps HSPA+.
Dużych zmian w porównaniu z poprzednikiem nie ma. Smartfon jest szybszy, wyposażony w lepszy aparat i nieco większy ekran. Czy to wystarczy, żeby osiągnąć sukces? Trudno powiedzieć, ale ATRIX 2 wciąż prezentuje się dobrze. Polska premiera tego telefonu nie jest jeszcze znana. Pamiętajmy jednak, że oryginalny ATRIX zawitał do naszego kraju zaledwie 2 dni temu - nie spodziewałbym się więc premiery jego następcy zbyt szybko.
Kolejną propozycją Motoroli jest stosunkowo niedrogi model z pełną klawiaturą QWERTY - Motorola FIRE. Jego specyfikacja jest następująca:
- jednordzeniowy układ Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 600 mHz, procesor graficzny Adreno 200;
- 256 MB RAM, 512 MB ROM;
- system operacyjny Android 2.3 (Gingerbread);
- Dual-band HSDPA/Quad-band EDGE;
- 2,8-calowy ekran TFT LCD o rozdzielczości QVGA 240 x 320 wyświetlający 262 tys. kolorów;
- pełna klawiatura QWERTY;
- wymiary: 58 x 116,5 x 13,45 mm;
- aparat 3 Mpix bez diody doświetlającej;
- interfejs Moto Switch;
- gniazdo kart MicroSD z możliwością rozszerzenia pojemności do 32 GB;
- wbudowane radio FM z RDS;
- WiFi zgodne ze standardem 802.11b, 802.11g lub 802.11n;
- wbudowany cyfrowy kompas, czujnik zbliżeniowy, czujnik światła, akcelerometr, GPS;
- wejście 3,5 mm audio jack;
- bateria 1420 mAh.
Smartfon ma być dostępny w Polsce w drugiej połowie października i będzie kosztował około 850 zł. FIRE wygląda nieźle, niestety jego cena jest zbyt wysoka w stosunku do oferowanych możliwości. Poza najnowszą wersją Androida, pełną klawiaturą QWERTY i niezłą baterią smartfon nie wyróżnia się niczym szczególnym. Osobiście wolałbym Motorolę Flipout, czyli dzwoniący budzik z Androidem, jak określił ten model Mateusz.
Nowe urządzenia Motoroli nie zachwycają. Jedynym smartfonem, który zwrócił moją uwagę, jest Motorola Milestone RAZR. Urzeka wyglądem, kevlarową obudową i przywraca wspomnienia związane z marką RAZR. Następca XOOM-a z Honeycombem zapowiada się ciekawie, jednak w momencie premiery nie będzie już tak imponujący - na horyzoncie pojawiają są pierwsze urządzenia z czterordzeniowymi procesorami. Z drugiej strony... po co nam cztery rdzenie? Mimo wszystko z prostej przyczyny nie wierzę w spektakularny sukces XOOM-a 2 - pierwszy XOOM, nie tak bardzo różniący się od swojego następcy, osiągnął bardzo słabe wyniki sprzedażowe. Mam nadzieję, że koncern w porę się obudzi i zacznie konkurować z najlepszymi, tak jak przystało na naprawdę dobrą i szanującą się firmę.
Źródło: engadget.com • engadget.com • geeksailor.com • geeksoiler.com • wł.