Podpowiadamy, jak szybko znaleźć firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji mobilnych w Polsce!

Podpowiadamy, jak szybko znaleźć firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji mobilnych w Polsce!

Podpowiadamy, jak szybko znaleźć firmy wyspecjalizowane w tworzeniu aplikacji mobilnych w Polsce!
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
28.07.2021 07:55, aktualizacja: 28.07.2021 09:55

Rynek usług informatycznych należy do jednego z najszybciej rozwijających się i najbardziej innowacyjnych w krajowej gospodarce. W coraz większej części tworzą go także firmy zajmujące się tworzeniem aplikacji mobilnych. Ich usługi są szczególnie chętnie wykorzystywane przez różnego typu przedsiębiorstwa, starające się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i dostarczyć im jak najbardziej nowoczesne rozwiązania. Warto przyjrzeć się firmom skupionym w tym sektorze i dowiedzieć się więcej na ich temat.

Firmy IT w bazie firm

Internet pozwala na dotarcie do wielu interesujących informacji na temat aktywnych na rynku podmiotów. W ten sposób można ustalić najważniejsze dane konkretnej organizacji lub zaznajomić się z kondycją np. poszczególnych branż czy sektorów. Aby było to możliwe, wystarczy skorzystać z bazy firm, na przykład ALEO.com.

Dzięki niej można w łatwy sposób między innymi odkryć firmy zajmujące się tworzeniem oprogramowania, a także poznać bliżej podmioty skupiające się na bardziej szczegółowych aspektach tego rynku. Bazując na samym profilu działalności, udaje się ustalić wiele szczegółów istotnych np. z perspektywy potencjalnych kontrahentów.

Ile firm zajmuje się tworzeniem oprogramowania?

W bazie firm widnieje 189 116 podmiotów specjalizujących się w dostarczaniu usług IT i telekomunikacyjnych. Ta branża jest jednak bardzo zróżnicowana i wiele działalności skupia się na doradztwie. Korzystając ze wbudowanej wyszukiwarki, można jednak w łatwy sposób konkretyzować zapytanie.

Aż 97 022 zarejestrowanych w kraju podmiotów skupia się na tworzeniu oprogramowania i aplikacji. Wśród nich zdecydowana większość – podobnie jak w innych sektorach gospodarki – to indywidualne działalności gospodarcze. Analizując widniejące w bazie zapisy, można więc w łatwy sposób dotrzeć nie tylko o dużych podmiotów, ale również osób tworzących aplikacje mobilne na własną rękę.

Sprawdź kontrahenta

Z punktu widzenia osób odpowiedzialnych za zarządzanie przedsiębiorstwem właściwa weryfikacja potencjalnych kontrahentów i wspólników jest szczególnie istotna. Baza firm pozwala na ustalenie najistotniejszych faktów na ich temat.

Można więc ustalić, czy podmiot jest zarejestrowany i aktywny, jaką formę prawną przybiera, dowiedzieć się, jak długo działa na rynku, jak wygląda struktura właścicielska, powiązania osobowe i kapitałowe, a w przypadku jednostek, które są do tego zobowiązane, zapoznać się również z raportami finansowymi.

Możliwe staje się również ustalenie bardziej precyzyjnych informacji, odnoszących się np. do kwestii istnienia małżeńskiej wspólnoty majątkowej w przypadku jednoosobowych działalności. Oprócz tego to także jeden z najprostszych sposobów na poznanie np. numeru NIP i REGON oraz kodów PKD, informujących o najważniejszych sektorach działania organizacji. Daje to możliwość łatwego nawiązania kontaktu z przedstawicielami firmy.

Opinie na temat firmy

Wybierając partnera odpowiedzialnego za dostarczenie aplikacji mobilnej, niezwykle ważna staje się rzetelność oraz umiejętność dostarczania innowacyjnych narzędzi. Warto więc poświęcić nieco czasu na weryfikację portfolio przedsiębiorstwa i sprawdzenie, jak układała się jego współpraca z dotychczasowymi klientami. Wobec tego niezwykle ważne są umieszczane w bazie opinie.

W ten sposób można błyskawicznie przekonać się, czy potencjalny kontrahent jest doświadczony oraz zweryfikować jakie realizacje ma na koncie. Oczywiście dobrą praktyką jest przy tym samodzielne przekazanie komentarza na temat firmy. Będzie to pomocne dla innych osób, które w przyszłości będą starały się ustalić więcej informacji na temat podmiotu. Warto więc dzielić się zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi doświadczeniami.

Składanie zapytań ofertowych

Automatyzacja procesów staje się jednym z najważniejszych wyzwań we współczesnym biznesie. Baza firm umożliwia nie tylko łatwe ustalanie informacji na temat podmiotów, ale również pozwala na składanie zapytań ofertowych bezpośrednio w ramach platformy.

Aby było to skuteczne, wystarczy wskazać docelowy rynek i opisać zakres interesujących nas usług. Dzięki temu możliwe będzie dotarcie do partnerów i wyszukanie oferty najbardziej dopasowanej pod względem finansowym czy biznesowym.

Z drugiej strony firmy specjalizujące się np. w tworzeniu aplikacji mobilnych mogą umieścić swoją ofertę w katalogu usług. To doskonały sposób na dotarcie do nowych klientów i reklamowanie się w bazie będącej przestrzenią chętnie wykorzystywaną przez przedsiębiorców i osoby zajmujące się zarządzaniem biznesem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)