Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Launcher 8 Pro, aplikacje do zarządzania powiadomieniami i Copa Toon 2014

W najnowszym WZGiA m.in. inteligentny ekran blokady, aplikacja do zarządzania zdjęciami oraz nasz rodzimy klon gry 2048.

Copa Toon

Copa Toon

Ten artykuł ma 3 strony:

Personalizacja

Echo - darmowa

Echo

Ekran blokady (Cover)

Smartfony każdego dnia atakują nas niezliczoną liczbą powiadomień. Trudno jest się wśród nich odnaleźć, więc czasami najłatwiej jest po prostu dla świętego spokoju tapnąć przycisk "wyczyść". Problem jednak w tym, że w zalewie powiadomień o polubieniu przez znajomych nowej fotki w jakiejś społecznościówce, nietrudno przegapić jakąś naprawdę ważną wiadomość, bo Android wszystkie powiadomienia segreguje chronologicznie i żadnych nie traktuje priorytetowo. Naprawia to aplikacja Echo.

Echo

Jest to alternatywny ekran blokady, którego najważniejszą cechą jest możliwość wygodnego zarządzania powiadomieniami. Aplikacja uczy się naszych zachowań, dzięki czemu jest w stanie zrozumieć, które są dla nas bardziej, a które mniej istotne i umieścić je w stosownych zakładkach. Mało tego: z czasem Echo zaczyna rozumieć, które powiadomienia są dla nas ważniejsze w określonym miejscu (np. w domu, w szkole lub w pracy).

Echo

Sieci Wi-Fi dla różnych miejsc możemy zdefiniować z poziomu ustawień. Dzięki temu po otrzymaniu powiadomienia w pracy możemy za pomocą prostego gestu je zignorować i sprawić, że zostanie ponownie wyświetlone, gdy wrócimy do domu. Świetna sprawa.

Echo

Zobacz również: Gdzie Lego nie może tam Minecrafta pośle

Do plusów zaliczyć można także całkiem niezły, minimalistyczny i czytelny interfejs oraz pełne spolszczenie.

Warto zaznaczyć, że w chwili pisania tego tekstu aplikacja znajduje się we wczesnej fazie rozwojowej (alfa), więc niekoniecznie wszystko działa już tak jak powinno. Niemniej ja póki co nie napotkałem na żadne irytujące błędy.

Plusy:
+ pozwala zapanować nad powiadomieniami
+ niezły wygląd
+ spolszczony interfejs

Minusy:
— mogą występować błędy w działaniu (wersja alfa)

Link do pobrania

Launcher 8 Pro - 7,98 zł

Launcher 8 Pro

Launcher (Arikui Launcher)

Launcher wzorowany na pulpicie głównym systemu Windows Phone 8.

Launcher 8 Pro

Po uruchomieniu apki naszym oczom ukaże się oczywiście kafelkowy interfejs. Większość kafelków — podobnie jak w przypadku oryginału — pełni wyłącznie rolę skrótów do aplikacji, ale część z nich to proste widgety wyświetlające godzinę, datę, informacje pogodowe, kontakty, zdjęcia z galerii itp. Wszystkie można dowolnie personalizować zmieniając ich układ, kolor oraz wielkość.

Cały interfejs okraszony jest znanymi z mobilnych okienek animacjami. Znajdziemy tutaj również mnóstwo gotowych motywów graficznych do pobrania, które zmieniają wygląd interfejsu nie do poznania.

Launcher 8 Pro

Integralną częścią Launchera 8 Pro jest także ekran blokady. Oczywiście wzorowany na tym z Windows Phone'a 8.

Launcher 8 Pro

Wrażenie robi szybkość i płynność działania tego launchera. Podejrzewam więc, że może on być niezłą alternatywą dla użytkowników słabszych smartfonów, bo powinien zdać egzamin również i na nich.

Plusy:
+ szybkość działania
+ sporo motywów tematycznych

Link do pobrania

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Premiera OnePlus One'a opóźniona przez urzędników i najtańszy dual-SIM w Biedronce CAT B15Q wyceniony. Ile kosztuje najtwardszy smartfon z KitKatem? W skrócie: 64-bitowy smartfon Samsunga, Polacy na głównej w App Store i koniec z Dalvikiem Techgadka #4: hej piracie, dlaczego kradniesz? STAR N9500 - telefon sprzedawany z fabrycznie preinstalowanym trojanem Nokia zapłaciła miliony euro okupu szantażystom. O co poszło? W skrócie: iPad Air 2, smartfon Amazonu i rozpakowywanie OnePlus One'a Moment - designerski smartwatch pracujący 30 dni na jednym ładowaniu zmierza na Kickstartera Samsung kupi Nuance, firmę stojącą za S Voice i... Siri? W skrócie: HTC One (E8) na wideo, Huawei Mulan i co się stanie, gdy zjesz telefon Pokaż mi swój smartfon a powiem Ci kim jesteś! Tydzień w krzywym zwierciadle: wyższy poziom imitacji W skrócie: Google Fit, nowy patent Apple'a i Galaxy Tab S na wideo W skrócie: LG G Prime, dostępność i cena G Watcha oraz mundialowy motyw graficzny dla Xperii W skrócie: OnePlus One bez zaproszeń, Galaxy 11 i parodia reklamy iWatcha iOS 8 może pozwolić na korzystanie z dwóch aplikacji naraz W skrócie: Galaxy Core Lite, Huawei Honor 6 i antyrefleksyjne szkło twórców Gorilla Glass Teoria odnośnie premier smartfonów. Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Rival Knights, Inapp Translator i Smart Launcher 2 Tydzień w krzywym zwierciadle: naj, naj, naj Zobaczcie jakie zdjęcia można zrobić smartfonem. Galeria nagrodzonych prac W skrócie: Galaxy Tab S 10.5, wyniki sprzedaży LG G3 i historia iOS-u Quad HD? Nuda. Oto prototyp tabletu Samsunga z ekranem 4K Techgadka: iOS 8 zbliża się do Androida

Popularne w tym tygodniu:

Kolejna awaria sieci Orange. Użytkownicy nie mogą wysyłać wiadomości [aktualizacja] Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 już w Polsce wraz z toną akcesoriów. Czy warto się nimi zainteresować? #wSkrócie: szkło na ekran iPhone'a 8, letnia aktualizacja Pokemon GO i Galaxy S8+ Dual SIM Android Marcher to malware, który może wykraść wasze dane. Uważajcie! YouTube z pełnym wsparciem dla pionowych treści i nowym standardem VR OnePlus 5 - podwójny aparat z teleobiektywem to ściema jakich mało Dlaczego szklanych telefonów jest tak dużo? Powód jest prosty Google Glass powrócą? Inteligentne okulary dostały właśnie... aktualizację oprogramowania #wSkrócie: zdjęcie iPhone'a 8, przedni panel Galaxy Note'a 8 i Asus ZenFone Pegasus 4A #wSkrócie: smartfon z ekranem skanującym odciski palców, nowa oferta Playa i smartwatch Emporio Armani Google usunął z aplikacji Zdjęcia przydatną funkcję. Użytkownicy są wściekli Allview X4 Xtreme oficjalnie. Ma podwójny aparat, ogromną baterię i przyzwoitą ceną