Gadu-Gadu za darmo w Orange

Jeżeli macie telefon w sieci Orange i zawsze irytowało was, że użytkownicy Ery mają swoje dedykowane Gadu-Gadu, a wy nie — już nie musicie się denerwować.

Od dzisiaj komórkowe GG dostępne jest także u Pomarańczowego Operatora. Bez opłat za transmisję danych.

Jak to działa?

Usługę można aktywować na 7 lub 30 dni, przy czym najpierw dostajemy 2 tygodnie na testowanie — całkowicie za darmo. Później niestety jak to z Gadu-Gadu bywa, trzeba opłacić abonament za korzystanie z aplikacji mobilnej w swoim telefonie.

Aby korzystać z Gadu Gadu w sieci Orange wystarczy wysłać SMS-a o treści GG na numer 8075 a następnie kliknąć na otrzymany link zwrotny i pobrać aplikację. Zarówno za SMS-a, jak i za sam transfer związany z pobraniem programu, nie płacimy ani grosza.

Kiedy aplikacja jest już zainstalowana w naszym telefonie, pozostaje tylko skonfigurować ją zgodnie z opisami. I można korzystać z mobilnego komunikatora nie płacąc ani grosza za przesył danych w obie strony.

Ile to kosztuje?

Pierwsze dwa tygodnie mamy za darmo. Możemy więc przetestować sobie, czy faktycznie chcemy używać tego konkretnego klienta Gadu-Gadu.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Później niestety za korzystanie z aplikacji musimy zapłacić:

  • aktywacja aplikacji na 7 dni — 1 zł netto / 1,22 zł brutto
  • aktywacja aplikacji na 30 dni — 4 zł netto / 4,88 zł brutto

Transfer związany z używaniem aplikacji mamy natomiast w prezencie od Orange za darmo przez cały czas korzystania z mobilnego GG.

Wymagania

  • Korzystanie z GG w Orange wymaga telefonu wyposażonego w aplikację Java MIDP 2.0.
  • Musimy mieć oczywiście odpowiednią ilość wolnej pamięci w telefonie — tak, żeby dało się program zainstalować.
  • Usługa została przetestowana na następujących modelach telefonów: Samsung C3050, Samsung Avilla, LG KP501, LG KU9901, Nokia 6300, Nokia 6210, Nokia 2730, Nokia 2680, Sony Ericsson SE W 595.

Ze swojej strony dodam, że na Nokia E51 też działa bardzo dobrze.

Źródło: Biuro Prasowe Grupy TP

Podziel się:

Przeczytaj także: