ChatGPT zawsze pod ręką. Ten trik na iPhone'a musisz znać

ChatGPT zawsze pod ręką. Ten trik na iPhone'a musisz znać

ChatGPT na iOS można uruchomić w dowolnym momencie
ChatGPT na iOS można uruchomić w dowolnym momencie
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
Miron Nurski
01.08.2023 19:06, aktualizacja: 02.08.2023 15:30

Chcesz mieć wygodny dostęp do sztucznej inteligencji zawsze i wszędzie? Dzięki aplikacji ChatGPT na iOS to (w miarę) proste.

Choć ChatGPT zachwyca swoimi możliwościami, pod względem wygody obsługi cofnął nas do średniowiecza. O ile Asystenta Google czy Siri można wygodnie uruchomić w dowolnym momencie, o tyle ChatGPT przez długie miesiące dostępny był jedynie z poziomu strony internetowej.

Dostęp został nieco ułatwiony dzięki aplikacji ChatGPT. Wersja na Androida jest wyjątkowo prymitywna, ale już apka na iOS wykorzystuje systemowe funkcje, dzięki którym dostęp do sztucznej inteligencji można uczynić ultrawygodnym. Choć wymaga to kombinowania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ChatGPT na iPhone'a zawsze pod ręką

Udało mi się skonfigurować ChatGPT w taki sposób, by okno czatu pojawiało się zawsze po dwukrotnym stuknięciu palcem w tył iPhone'a. Tym samym z AI mogę pogadać podczas korzystania z dowolnej aplikacji lub nawet z poziomu ekranu blokady.

Nie jest to standardowa funkcja aplikacji, ale jest ona na tyle rozbudowana, że można ją relatywnie łatwo dostosować pod siebie. Głównie dlatego, że ChatGPT na iOS obsługuje funkcję Skróty.

Wystarczy uruchomić apkę Skróty i odnaleźć skrót "Ask ChatGPT". To właśnie on odpowiada za wyświetlanie niewielkiego okna czatu.

Skróty można aktywować na różne sposoby, takie jak ikona na pulpicie, widżet czy wybrana komenda głosowa Siri. Ja postawiłem na gest stuknięcia w plecy iPhone'a.

W tym celu wystarczy wejść w Ustawienia => Dostępność = Dotyk => Stuknięcie w tył => Dwukrotne stuknięcie => Ask ChatGPT.

I tyle. Gdy chce się o coś zapytać sztuczną inteligencję, nie trzeba już wchodzić na żadną stronę internetową czy nawet uruchamiać aplikacji z poziomu pulpitu.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)