Gear Glass, czyli inteligentne okulary Samsunga bez Androida

Już we wrześniu Samsung ma zaprezentować własną wizję inteligentnych okularów. Nowy gadżet Koreańczyków pojawi się na rynku pod nazwą Gear Glass, która sugeruje wykorzystanie systemu Tizen.

W kontekście inteligentnych urządzeń noszonych mówi się obecnie najwięcej o zegarkach i rozbudowanych opaskach dla aktywnych. Wkrótce jednak można spodziewać się wysypu innych noszonych gadżetów, które będą się łączyć ze smartfonami. Dotyczy to szczególnie wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość okularów. Są już oczywiście Google Glass, ale inni producenci (Microsoft, Apple czy LG) też pracują nad podobnymi rozwiązaniami.

Przespać tego boomu nie zamierza również Samsung, który swoje inteligentne okulary ma pokazać tej jesieni. Business Korea — powołując się na sprawdzonego informatora — podaje, że ich prezentacji można oczekiwać na tegorocznych targach IFA. Tradycyjnie odbędą się one w Berlinie, w tym roku w terminie 5–10 września.

Czy tak będą wyglądać Gear Glass?

Nowy produkt Samsunga trafi na rynek pod nazwą Gear Glass. Będzie on oparty najprawdopodobniej na systemie Tizen, więc podobnie jak nowe Geary nie będzie należał do linii Galaxy. Co wiadomo o jego funkcjach?

Business Korea sugeruje, że koreańska firma przygotuje sprzęt z wbudowaną dokanałową słuchawką oraz małym wyświetlaczem. W odróżnieniu od Google Glass ma on być zakładany tylko na prawą część głowy. Takie rozwiązanie pojawiało się już we wnioskach patentowych Samsunga, więc jest prawdopodobne. Gear Glass mają mieć wbudowaną kamerę — na rejestrowany przez nią obraz będą nakładane różne informacje. Nie zabraknie też opcji odtwarzania muzyki czy sterowania głosowego. Co oczywiste, sprzęt będzie w pełni funkcjonalny dopiero po podłączeniu do smartfona.

Powyższy projekt urządzenia nie przypadł mi do gustu. Google Glass wyglądają zdecydowanie lepiej. Jestem jednak bardzo ciekawy, czym jesienią uraczy nas Samsung.

Zobacz również: Na tym ekranie poczujesz fakturę wyświetlanego obrazu

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

5 przedmiotów codziennego użytku, które dogadają się z twoim smartfonem 4G, czytnik kart microSD i Kevlar, czyli nowe warianty Moto G Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu? Konsole, telewizory i kamerki w ofercie Play. Super, ale chcę czegoś więcej Co było przed Google Glass? Niezwykła historia okularów rozszerzonej rzeczywistości Nokia porzuciła smartfony. Teraz zajmie się inteligentnymi samochodami Android pod ostrzałem! Jak sprawdzić, czy twój telefon nie wykopuje bitcoinów? Zanim zaczęliśmy grać na smartfonach - ciąg dalszy historii mobilnego grania iWatch będzie mieć ekran wykorzystujący mikrodiody? Nowy model Xiaomi będzie konkurencją dla OnePlus One? Kolejna wada Windows Phone'a wkrótce będzie wyeliminowana To koniec Ubuntu for Android i pięknej wizji smartfonów-komputerów? Oto Paperfold - niesamowity prototyp modularnego i elastycznego smartfona Części do Google Glass kosztują jedynie 80 dol.? Oto HP Slatebook 14, czyli 14-calowy laptop z Androidem Zanim zaczęliśmy grać na telefonie. Historia gier mobilnych Szaleństwo trwa w najlepsze - nadciągają tablety z ekranami 4K Wynalazek Koreańczyków naładuje 40 smartfonów z odległości 5 metrów LG już promuje swojego G Watcha. Co o nim wiadomo? Rufus Cuff - czas na gigantyczny zegarek LG potwierdza własny układ ARM. Może być lepszy, niż sądziłem Project Ara wyląduje w sklepach już za kilka miesięcy. Czekacie? Ja nie Google Glass w życiu codziennym Inteligentne zegarki będą ładowane ciepłem naszego ciała

Popularne w tym tygodniu:

Eksperci nie mają wątpliwości - iPhone X ma najlepszy ekran na rynku Google stawia sprawę jasno. Deweloperzy albo poprawią aplikacje, albo znikną one z Google Play Samsung "zapowiada" układ, na którym oparty będzie Galaxy S9 Odkryto backdoor w smartfonach OnePlusa. Co na to producent? "Wietnamczycy złamali Face ID z użyciem maski". Czy aby na pewno? Jak oszukać Face ID i internautów?