SmartEyeglass Attach to pomysł Sony na inteligentne okulary

SmartEyeglass Attach to pomysł Sony na inteligentne okulary

SmartEyeglass Attach to pomysł Sony na inteligentne okulary
Mateusz Żołyniak
17.12.2014 16:21, aktualizacja: 17.12.2014 17:24

Japończycy zapowiedzieli właśnie oficjalnie SmartEyeglass Attach, czyli produkt, który zamieni dowolne okulary w inteligentne urządzenie noszone na nosie.

Od dawna wiadomo, że Sony chce wprowadzić sprzęt podobny do Google Glass. Firma pierwszy koncept tego typu pokazała już na styczniowych targach CES 2014, a z jego rozwiniętą wersją mogliśmy zapoznać się w Berlinie (podczas targów IFA 2014). Teraz jednak sprzęt wyszedł z powijaków i wiadomo wreszcie czego można się po nim spodziewać.

Japończycy do inteligentnych okularów postanowili podejść inaczej niż Google. Nie przygotowali oni bowiem jednego urządzenia, które można będzie znaleźć obok Xperii na sklepowych półkach. Sony skupiło się na opracowaniu specjalnego modułu z kamerą i OLED-owym ekranem, który można będzie mocować na zwykłych okularach czy akcesoriach optycznych.

Eyeglass Attach
Eyeglass Attach

Nowy SmartWear firmy ma lekką konstrukcję z elastycznym pałąkiem, co umożliwi jego łatwe doczepianie zarówno do okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych, jak również sportowych gogli. Głównym atutem urządzenia ma być OLED-owy mikrowyświetlacz o rozdzielczości 640 x 400 pikseli. Ma on zapewnić dobrą widoczność nawet w mocnym słońcu, głęboką czerń i dobre odwzorowanie kolorów (pokrywa całą przestrzeń barw sRGB). SmartEyeglass Attach to również: wydajny procesor, kamerka, która na bieżąco będzie rejestrować obraz, liczne czujniki, wbudowana bateria oraz moduły Bluetooth i Wi-Fi, za pośrednictwem których urządzenie będzie komunikować się ze smartfonem.

Obraz

Masowa produkcja modułu do okularów Sony ma ruszyć w 2015 roku, ale już za kilkanaście dni w Las Vegas można będzie zobaczyć jego pierwszą implementację. Japończycy w pierwszej kolejności skupili się okularach sportowych, ale z czasem SmartEyeglass Attach ma znaleźć zastosowania również w innych segmentach rynku (od rozrywki po biznes).

Obraz

Możliwości urządzenia będą zależeć oczywiście od dostępnych aplikacji. Sony więc już teraz udostępnia partnerom zestaw narzędzi dla programistów (SDK), który ma umożliwić tworzenie aplikacji na nową platformę. Dotyczy to zarówno natywnych programów dla okularów, jak również usług, które będą uruchamiane na smartfonie. Druga z opcji ma umożliwić wykorzystanie nowego SmartWear jako drugiego wyświetlacza. Więcej o funkcjach SmartEyeglass Attach powinniśmy dowiedzieć się już na targach CES 2015.

Źródło: Sony

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)