Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie

Edytowanie wysłanych SMS‑ów? Testy nowej funkcji na Androidzie

Edytowanie wysłanych SMS-ów? Testy nowej funkcji na Androidzie
Źródło zdjęć: © Unsplash
13.05.2024 12:10, aktualizacja: 14.05.2024 11:37

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się przypadkowo wysłać SMS-a z błędami, niezręcznymi pomyłkami albo pomylić adresata? Google przygotowuje rozwiązanie, dzięki któremu będziesz mógł przynajmniej częściowo tego uniknąć. W aplikacji Wiadomości Google wprowadzana jest testowo możliwość edytowania wysłanych wiadomości.

Aplikacja Wiadomości Google, która jest domyślną platformą do zarządzania SMS-ami i RCS-ami na urządzeniach z Androidem, niebawem może zyskać funkcję, która z pewnością zainteresuje użytkowników. Opcja edycji wysłanych już wiadomości to nowość, o której dotychczas mogliśmy tylko marzyć w kontekście tego narzędzia.

Nowa funkcja edycji SMS-ów po wysłaniu zostanie wprowadzona w wersji beta aplikacji Wiadomości Google. Z informacji opublikowanych przez "Android Police" wynika, że prace nad funkcją trwają od lutego, ale zostały zauważone dopiero ostatnio. Obecnie z opcji tej korzysta ograniczona liczba testerów beta, a dokładne plany dotyczące jej dalszego udostępniania nie są jeszcze ustalone.

Jak informuje Android Police, powołując się na wypowiedzi użytkownika Twittera o pseudonimie Jhowkira2000, nowa opcja jest testowana na wybranych urządzeniach za pomocą AssembleDebug. Według podanych przez niego informacji do możliwości tej dotarł już kilka miesięcy temu, co wskazuje, że Google pracuje nad nią od dłuższego czasu.

Jak będzie działać edycja SMS?

Edytowanie wysłanych wiadomości ma być możliwe przez 15 minut po ich wysłaniu. Proces edycji jest intuicyjny – wystarczy dłużej przytrzymać wysłaną wiadomość i nacisnąć symbol ołówka, aby przejść do edycji treści. Po dokonaniu zmian należy je zaakceptować.

Na chwilę obecną nie ujawniono żadnych szczegółów dotyczących tego, kiedy nowa funkcja zostanie udostępniona szerszemu kręgowi użytkowników. Jednak biorąc pod uwagę, że opcja ta jest już w fazie beta, niedługo powinna stać się dostępna dla większej liczby użytkowników. Warto dodać, że wiadomości można edytować wielokrotnie, a pod nimi pojawi się informacja, że treść uległa zmianie. Dodatkowo, odbiorca będzie miał możliwość zapoznania się z oryginalną wersją wiadomości przed edycją.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)