Prototyp komórki, która sprawdzi naszą kondycję

Japońska firma NTT DoCoMo we współpracy z Mitsubishi Electric Corp. opracowała prototyp komórki, która będzie w stanie sprawdzić naszą kondycję fizyczną. Telefon zapewne nie trafi na listę ulubionych gadżetów kobiet, chociaż sama przyznam, że możliwość sprawdzenia własnego pulsu, poziomu tkanki tłuszczowej w ciele czy sprawdzenie świeżości oddechu za pomocą komórki jest intrygująca.

NTT DoCoMo kieruje swój nowy produkt do osób pracujących i zabieganych, dla tych, którzy nie mają ograniczony czas na dbanie o własny relaks i wygodę. Dzięki prywatnemu trenerowi w komórce będziemy mieli kontrolę nad poziomem naszej sprawności fizycznej.

Prototyp komórki został przedstawiony na targach CEATEC w Tokjo. Urządzenie wyposażono w sensory ruchu, które będą w stanie odczytać w jaki sposób się poruszamy i przeliczyć ile kalorii spalamy.

Gdy komórka zapyta nas: Czy czujesz się słabo? Czy idziesz spać po północy?, na ekranie pojawi się ostrzeżenie i rada, jak dbać o swoje zdrowie.

NTT DoCoMo nadal testuje telefon, więc ani cena, ani dostępność nie są jeszcze znane.

Źródło: SlashPhone

Zobacz również: Tetris byłby finansową porażką

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek! RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie NBA 2K15 już na rynku. Marcin Gortat jak malowany! Z wizytą w Tequilla Games - twórców EarthCore: Shattered Elements Angry Birds Transformers już w App Store. Premiera na Androida nieco później! Appshaker Komórkomanii #99 - Unmechanical, FIFA 15, Anomaly Defenders i inne Uwielbiasz South Park? Nadchodzi ciekawa propozycja od Zen Studios! ACEMusic Player to najładniejszy odtwarzacz na Androida? Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną! Wściekłe Ptaki nauczyły się grać w kosza. Gratka dla fanów NBA Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia