HTC będzie tworzyć Nexusy przez 3 najbliższe lata? Ucieszyłoby mnie to

Pojawia się coraz więcej plotek o tym, że to HTC będzie odpowiadać za produkcję nowego Nexusa. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że Tajwańczycy mają wyprodukować nie tylko tegoroczne smartfony Google'a, ale i modele, które będą pojawiać się przez kolejne lata.

Koncet Nexusa HTC

Koncet Nexusa HTC (hasankaymak)

Zbyt duża różnorodność?

Tym, co w moim odczuciu najbardziej charakteryzuje serię Nexus, jest ogromna różnorodność wprowadzanych w jej ramach urządzeń. Między poszczególnymi generacjami są mniejsze lub większe podobieństwa, ale od początku smartfonom Google'a brakuje spójnego wzornictwa. Model One miał zaokrągloną na krawędziach obudowę, którą wykonano z metalu, jego następca (Nexus S) cechował się spłaszczoną konstrukcją wykonaną z tworzywa sztucznego, która miała wyprofilowaną warstwę ochronną z przodu.

Od lewej: Nexus One (HTC), Nexus S (Samsung), Galaxy Nexus (Samsung), Nexus 4 (LG), Nexus 5 (LG)

Galaxy Nexus, którego producentem również był Samsung, wyraźnie różnił się od poprzednika, a dwa kolejne modele LG — poza kształtem — łączy niewiele. Diametralnie różny od poprzedników był sprzęt stworzony przez Motorolę, który był pierwszym Nexusem z naprawdę wielkim ekranem. Nawet wydane w ubiegłym roku modele 5X i 6P (ta sama generacja) nie mają spójnego wzornictwa. Nie wspominając nawet o różnicach w wykonaniu czy specyfikacji.

Nexus 5X i Nexus 6P

Każdy zdaje sobie sprawę, że różnice między poszczególnymi modelami wynikają z zatrudnienia do ich produkcji wielu producentów. Każda z firm miała nieco inny pomysł na urządzenie przygotowywane dla Google'a, upodabniając je do swoich flagowych urządzeń. Tak duża różnorodność może cieszyć niektórych użytkowników, gdyż co roku dostają świeże urządzenia, które nie tylko ma lepsze podzespoły, ale i inny wygląd.

Powrót do korzeni może być dobrym wyjściem

Nexusy mają charakteryzować się przede wszystkim softem, który oparty jest na usługach Google'a. Niemniej jednak, brak spójnego wzornictwa nie pomaga w budowaniu marki. Nie widząc tylnego panelu Nexusa 5 czy 5X, na których widniej logo serii, można stwierdzić, że to jeden z modeli LG, a wielki Nexus 6 nawet z tyłu przypomina urządzenia Motoroli.

Nexus 6

Być może Google zdaje sobie z tego sprawę i będzie chciało wreszcie mieć — tak jak Samsung czy Apple — swój własny charakterystyczny design, który będzie "zarezerwowany" tylko dla linii Nexus. Według serwisu MyDrivers pomoże w tym HTC, które ma wyprodukować nie tylko tegoroczne Nexusy, ale i co najmniej ich dwie kolejne generacje. Podpisanie długoterminowej umowy między firmamy może być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Od lewej: Palm Treo 650, Sony Ericsson Xperia X1, T-Mobile G1 (HTC Dream)

Tajwańczycy mają bardzo duże doświadczenie w tworzeniu sprzętu dla innych firm. I nie chodzi tu tylko o pierwszego Nexusa czy świetnie wykonanego Nexusa 9 z układem Nvidii. HTC na przestrzeni lat tworzyło telefony dla wielu różnych marek. Dość wspomnieć o:

  • T-Mobile G1 (Era G1) wyprodukowanym dla sieci T-Mobile i Google'a;
  • Xperii X1 wyprodukowanej dla Sony Ericssona;
  • Treo 650 wyprodukowanym dla Palma;
  • wybranych modelach serii iPAQ wyprodukowanych dla HP;

Każde z tych urządzeń było produktem wyróżniającym się, a przy tym żadne z nich nie było wzorowane na już dostępnych urządzeniach HTC. Firma za każdym razem tworzyła zupełnie nowy projekt, który przygotowany był według konkretnych wytycznych zleceniodawcy.

Google pracuje nad natywnym wsparciem dla technologii 3D Touch w Androidzie?

Technologia 3D Touch nie jest może rozwiązaniem rewolucyjnym, ale z pewnością uprzyjemnia korzystanie z telefonu i sprawia, że jest ono bardziej…

Liczę, że podobną drogę wybierze teraz Google. Samsung, Huawei czy LG to producenci, którzy również mogliby przygotować ciekawe urządzenia dla giganta z Mountain View, ale wątpię, aby firmy te tak mocno przyłożyły się do "cudzego" produktu jak HTC. Tym bardziej, że dla Tajwańczyków będzie to szansa na poprawienie kiepskiej sytuacji finansowej.

Źródło: MyDrivers, PocketNow

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Telefony:

10 najmniejszych telefonów komórkowych na świecie Android - statystyki na marzec 2016. Lollipop w końcu jest najpopularniejszą wersją systemu Samsung Galaxy S7 - jak działa Always On Display? Czy obawiasz się o bezpieczeństwo danych na swoim smartfonie? [Ankieta] ZTE Blade D2 to budżetowiec z bardzo dużą baterią #wSkrócie: nowe zdjęcia HTC 10, Moto 360 Sport w Polsce oraz nocna wyprzedaż smartfonów Nie zgadniesz, jakich smartfonów używają bohaterowie nowego sezonu House of Cards Huawei P9 - data premiery i podsumowanie przecieków #WaszymZdaniem: Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? Włosi zapowiadają aktualizację Lumii do Windowsa 10 Mobile, ale nie powinniśmy im wierzyć HTC One 10 może być ładnym, mocnym i przemyślanym smartfonem [Aktualizacja] Oppo R9 i R9 Plus - wyciekają zdjęcia i parametry techniczne Galaxy J5 oraz J7 (2016) zapowiadają się świetnie. Niech tylko cena będzie dobra Nowości Xiaomi sprzedają się tak dobrze, że trzeba zwiększyć nakłady produkcyjne Skorzystali z aplikacji na smartfonie: 1 osoba nie żyje, 10 jest rannych Czy kupowanie nowego flagowca ma jeszcze sens? [Ankieta] Huawei P9 - zdjęcia i nowa porcja przecieków Poznaj 5 nowych smartfonów Wiko. Wyglądają nietuzinkowo i niewiele kosztują Vivo Xplay5 oficjalnie. Ma zagięty ekran i 6 GB RAM-u! Coraz więcej producentów chce używać zagiętych ekranów i Samsung może się tylko cieszyć Te urządzenia udowadniają, że pośpiech jest złym doradcą Co pojawi się w Androidzie N? Podsumowanie przecieków 5 rzeczy, których mogłeś nie wiedzieć o Samsungu Galaxy S7 Które mobilne systemy operacyjne są najpopularniejsze w Polsce i na świecie?

Popularne w tym tygodniu:

Nubia Z17S oficjalnie. Piękny i potężny smartfon w Polsce jako Archos Diamond Omega Purism Librem 5, czyli Linux alternatywą dla Androida i iOS-u? Ta idea wciąż jest żywa! Oto "bezramkowa" i budżetowa Lumia z 2014 roku, która... nigdy nie trafiła do sprzedaży Huawei Mate 10 i Mete 10 Pro oficjalnie. Oto nowe "inteligentne maszyny" Huaweia Huawei Mate 10 Lite oficjalnie. To może być hit sprzedaży BlackBerry Motion oficjalnie. Takiego smartfonu kanadyjska marka jeszcze miała Samsung Galaxy A5 (2018) i A7 (2018) mogą prezentować się świetnie Zachwyć się!