Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości

Polscy twórcy aplikacji odwalają kawał dobrej roboty. Najnowsza wersja aplikacji Listonic jest tego najlepszym przykładem.

Listonic na Androida z obsługą głosowego dodawania list zakupów

Listonic na Androida z obsługą głosowego dodawania list zakupów (listonic)

Dyktuj listy zakupów

Listonic to bezsprzecznie moja ulubiona aplikacja do sporządzania list zakupów. Program ma prosty i przejrzysty interfejs, poprawnie synchronizacje dane z usługą webową, a do tego daje dostęp do promocji, z których można korzystać w dużych sieciach handlowych. Do wyboru aplikacji zachęca również postawa jej twórców, którzy stale starają się udoskonalać poszczególne wersje Listonica. Ostatnio przyłożyli się szczególnie do tej dostępnej na Androida — już jakiś czas temu zyskała ona odświeżony interfejs w stylu Material Design, a od teraz także wspiera polecenia głosowe.

Polska firma pochwaliła się dzisiaj, że Listonic to pierwsza na świecie lista zakupów, w której zastosowano tego typu rozwiązanie. Funkcja bazuje na silniku rozpoznawania mowy Google'a, ale twórcy dodali też kilka własnych rozwiązań, które mają zapewnić poprawne interpretowanie jednostek wagi i pojemności.

Wykorzystanie rozpoznawania mowy i prostych poleceń głosowych nie jest równoznaczne z pełną obsługą głosem, ale i tak może znacznie usprawnić tworzenie list zakupów. Korzystanie z nowej funkcji eliminuje konieczność odszukiwania poszczególnych produktów (program robi to automatycznie), co przyspiesza cały proces. Listonic na Androida umożliwia też jednoczesne sprawdzanie przepisu czy zawartości lodówki i wypełnianie listy potrzebnymi produktami.

Na rozpoznawaniu mowy się nie skończy

Listonic z rozpoznawaniem poleceń głosowych

Dodanie możliwości głosowego tworzenia list zakupów to nie jedyna nowość, jaka zostanie wprowadzona w wersji dla Androida. Zespół odpowiedzialny za rozwój aplikacji zdradził mi, że już teraz pracuje nad lepszym dostosowaniem Listonica do tabletów, a także wersją dedykowaną inteligentnym zegarkom. Firma rozwojem "zegarkowej wersji" ma zająć się w drugim kwartale. Póki co nie udało mi się jednak wielu konkretnych informacji.

Technologie noszone są dla nas bardzo ważnym kierunkiem rozwoju i w nadchodzących miesiącach to właśnie na nich mamy zamiar się skupić. Mamy nadzieję, że pierwsza wersja Listonic na Android Wear pojawi się latem tego roku. Jeśli zostanie dobrze przyjęta, to na pewno będziemy dalej rozwijać aplikację w tym kierunku, tak by była dostępna na wszystkich typach zegarków.

Naprawdę podoba mi się podejście zespołu Listonica, gdyż udowadnia on, że Polacy naprawdę znajdą się na tworzeniu aplikacji mobilnych. Kibicuję więc firmie i mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz uda jej się pozytywnie zaskoczyć.

Zobacz również: Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne

Źródło: listonic (informacja prasowa)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

PewDiePie: Legend of the Brofist, czyli gra zainspirowana przez pomysły fanów najpopularniejszego youtubera świata [recenzja] Jednak będą widżety w iOS 5? Vainglory - MOBA napędzane przez technologię Metal już na rynku EVO 2 – konsola z Androidem na pokładzie! Movie Finder - bliżej kina z Androidem Interfejs MaxSense na kolejnym wideo! GSMA 2008: Nokia Search i Google Search w jednym Google Street View wychodzi na bezdroża [wideo] Gameloft przecenia swoje gry! Mayan Puzzle ? nowa polska gra na iPhone?a [wideo] Już wkrótce będzie możliwy transfer plików przez Bluetooth na Windows Phone? Square Enix potwierdza Final Fantasy III dla iPhone’a!

Popularne w tym tygodniu:

Koronawirus: aplikacja do domowej kwarantanny już jest. Mam kilka zastrzeżeń