Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości

Polscy twórcy aplikacji odwalają kawał dobrej roboty. Najnowsza wersja aplikacji Listonic jest tego najlepszym przykładem.

Listonic na Androida z obsługą głosowego dodawania list zakupów

Listonic na Androida z obsługą głosowego dodawania list zakupów (listonic)

Dyktuj listy zakupów

Listonic to bezsprzecznie moja ulubiona aplikacja do sporządzania list zakupów. Program ma prosty i przejrzysty interfejs, poprawnie synchronizacje dane z usługą webową, a do tego daje dostęp do promocji, z których można korzystać w dużych sieciach handlowych. Do wyboru aplikacji zachęca również postawa jej twórców, którzy stale starają się udoskonalać poszczególne wersje Listonica. Ostatnio przyłożyli się szczególnie do tej dostępnej na Androida — już jakiś czas temu zyskała ona odświeżony interfejs w stylu Material Design, a od teraz także wspiera polecenia głosowe.

Polska firma pochwaliła się dzisiaj, że Listonic to pierwsza na świecie lista zakupów, w której zastosowano tego typu rozwiązanie. Funkcja bazuje na silniku rozpoznawania mowy Google'a, ale twórcy dodali też kilka własnych rozwiązań, które mają zapewnić poprawne interpretowanie jednostek wagi i pojemności.

Wykorzystanie rozpoznawania mowy i prostych poleceń głosowych nie jest równoznaczne z pełną obsługą głosem, ale i tak może znacznie usprawnić tworzenie list zakupów. Korzystanie z nowej funkcji eliminuje konieczność odszukiwania poszczególnych produktów (program robi to automatycznie), co przyspiesza cały proces. Listonic na Androida umożliwia też jednoczesne sprawdzanie przepisu czy zawartości lodówki i wypełnianie listy potrzebnymi produktami.

Na rozpoznawaniu mowy się nie skończy

Listonic z rozpoznawaniem poleceń głosowych

Dodanie możliwości głosowego tworzenia list zakupów to nie jedyna nowość, jaka zostanie wprowadzona w wersji dla Androida. Zespół odpowiedzialny za rozwój aplikacji zdradził mi, że już teraz pracuje nad lepszym dostosowaniem Listonica do tabletów, a także wersją dedykowaną inteligentnym zegarkom. Firma rozwojem "zegarkowej wersji" ma zająć się w drugim kwartale. Póki co nie udało mi się jednak wielu konkretnych informacji.

Technologie noszone są dla nas bardzo ważnym kierunkiem rozwoju i w nadchodzących miesiącach to właśnie na nich mamy zamiar się skupić. Mamy nadzieję, że pierwsza wersja Listonic na Android Wear pojawi się latem tego roku. Jeśli zostanie dobrze przyjęta, to na pewno będziemy dalej rozwijać aplikację w tym kierunku, tak by była dostępna na wszystkich typach zegarków.

Naprawdę podoba mi się podejście zespołu Listonica, gdyż udowadnia on, że Polacy naprawdę znajdą się na tworzeniu aplikacji mobilnych. Kibicuję więc firmie i mam nadzieję, że w przyszłości jeszcze nie raz uda jej się pozytywnie zaskoczyć.

Zobacz również: Appshaker 2 #31: Pizza Boy, Big Hunter, AutoHash i inne

Źródło: listonic (informacja prasowa)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę Futurama Game of Drones, czyli "shut up and take my money"? [Android i iOS] Meizu przegrało walkę z siłami natury. Świetnie zapowiadający się Pro 5 mini anulowany przez trzęsienie ziemi Pomysł dobry, wykonanie też, ale... zawiodła reklama - recenzja BBTAN [Android i IOS] Atak klonów - sukcesem tych gier "podzieliło się" kilku deweloperów Power Hover - prosto, ładnie i bez mikropłatności. Tak moi drodzy powinno się robić gry [Android i iOS] Ile transferu zużywają popularne aplikacje? Wielki powrót po 10 latach. Jest jednak jedna rzecz, której GTA: Liberty City Stories nie mogę wybaczyć - recenzja (iOS i Android) Samotny wilk chwyta za broń - recenzja Lonewolf [Android i iOS] Alto's Adventure - przygoda z morałem dla innych deweloperów - recenzja [iOS i Android] Google otwiera internetową księgarnię z "książkami, których nie wydrukujesz" Lost in Harmony - sztuka, obok której nie można przejść obojętnie [Android i iOS] Blade: Sword of Elysion, czyli ostrza, miecze i topory. Trzeba zabijać, zabijać i jeszcze raz zabijać [iOS i Android]