Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków

Pod wdzięczną nazwą Voices of Life kryje się najnowsze rozwiązanie medyczne Samsunga. Ma ono pomóc przedwcześnie urodzonym dzieciom, które muszą przebywać w inkubatorach.

Samsung pomoże w dbaniu o zdrowie i rozwój wcześniaków

Samsung pomoże w dbaniu o zdrowie i rozwój wcześniaków (youtube)

Dbanie o rozwój przedwcześnie urodzonych niemowlaków

Co roku na świat przychodzi 15 mln wcześniaków. Duża część z nich umieszczana jest w inkubatorach, które mają podtrzymywać ich procesy życiowe i wzrost. Badania wykazują, że znaczący wpływ na rozwój przedwcześnie urodzonych dzieci, a szczególnie ich mózgów, mają odpowiednie bodźce dźwiękowe.

Czy smartfony i tablety są dla dzieci złe? Wyniki badań mogą Was zaskoczyć

Czy w przypadku dzieci granie na tabletach może mieć tak samo zbawienny wpływ na rozwój jak tradycyjne zabawy? Opinii jest co najmniej tyle samo co…

Naukowcy uważają, że dzieci już w łonie bardzo mocno przywiązują się do głosu matki i odgłosu bicia jej serca, które zaczynają słyszeć już ok. 24 tygodnia ciąży. Niemowlaki, które urodziły się za wcześniej i musiały trafić do inkubatorów, często przeżywają szok — odrywane są od znanych sobie odgłosów, które zastępowane są hukiem aparatury medycznej. Może wpłynąć to negatywnie na rozwój mózgu i jego funkcji. Z pomocą chce przyjść jednak Samsung.

Jak Voices of Life ma pomóc wcześniakom?

Koreańczycy w ramach kampanii Launching People przygotowali program Voices of Life, który ma pomóc oderwanym od matek wcześniakom. Umożliwia on nagranie głosu matki, a nawet bicia jej serca, który następnie jest odtwarzany ze smartfona dziecku znajdującemu się w inkubatorze.

Program został stworzony we współpracy z ośrodkami medycznymi tak, aby w jak największym stopniu imitował odgłosy, które dziecko słyszy w łonie. Z rejestrowanego głosu matki wycinane są więc dźwięki o wyższej częstotliwości (obce dla noworodka bodźce), a dopiero później jest on wysyłany do głośników wbudowanych w inkubator na oddziale intensywnej terapii.

Nowe rozwiązanie Samsunga ma uspokajać dziecko, jak również stymulować rozwój jego mózgu. Koreańczycy nie zdradzili jednak na razie, jakie szpitale zdecydowały się na wykorzystanie programu Voices of Life, ani kiedy nowa technologia może wejść do użytku.

Zobacz również: Samsung Galaxy S8 - test

Źródło: SamsungNewsroom

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows] HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS] Dream Machine - tytuł niewiele mówi, ale wygląd przywołuje wspomnienia [Android i iOS] Apple Music na Androida jest lepsze od wersji na iOS? 5 gier, które odniosły sukces, choć nikt się tego nie spodziewał [Android, iOS i Windows Phone] Mapy HERE: koniec wsparcia dla smartfonów z... mobilnym Windowsem Legacy Quest - na tę grę Polacy musieli czekać pół roku - [Android i iOS] Czuję głęboki niedosyt i wielki zawód. Nie tego od Dirac oczekiwałem [Android i iOS] Polacy naprawdę się starają! Listonic zapisze podyktowaną listę zakupów, a na tym nie koniec nowości Clash Royale to mobilna strategia z prawdziwego zdarzenia [Android, iOS] Jest nowy Instagram na mobilnego Windowsa. Wciąż jako... wersja beta W te mobilne gry codziennie gra... 100 milionów osób Który z układów w smartfonach jest najbardziej wydajny? iSlash Heroes - nowych pomysłów niewiele, ale gra się całkiem przyjemnie [Android i iOS] Peeple to kontrowersyjna aplikacja służąca do oceniania innych ludzi. Nie sądzę, by internet był na nią gotowy Pojawiło się kolejne zagrożenie na Androidzie. Na atak podatnych jest 500 mln urządzeń. Jak się zabezpieczyć? Snapchat mnie przeraża, ale ja po prostu z niego nie korzystam Deweloperzy, którzy postawili na Windowsa zarabiają ponad dwa razy więcej niż koledzy od Androida! Smartfon zamiast komputera pokładowego w samochodzie? Takie rozwiązanie proponuje Honda father.io ma być FPS-em, który będzie dziać się w twojej okolicy Microsoft uśmiercił swoje lekarstwo na niewielką liczbę aplikacji na mobilnego Windowsa, ale oferuje deweloperom alternatywę

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia