Steve Jobs i iPhone 4

Steve Jobs i iPhone 4

4 zapomniane fakty o iPhonie

Całkiem niedawno iPhone obchodził swoje 10 urodziny. Przypomnijmy sobie kilka zapomnianych już faktów na jego temat.

iOS nie zawsze był iOS-em

W quizie dotyczącym mobilnych systemów operacyjnych zapytałem Was o platformę, która napędzała telefon iPhone 3GS. Aż 67% osób odpowiedziało błędnie. Mało kto bowiem pamięta, że początkowo system Apple'a nazywał się iPhone OS.

Co ciekawe, oprogramowanie to napędzało także iPoda touch. Dopiero po premierze pierwszego iPada (2010 rok) Apple zrozumiał, że ma w swojej ofercie za dużo nie-iPhone'ów, dlatego nazwa systemu została zmieniona.

Selfie? Zapomnij

Selfie to trend, który nie lat traci na popularności, a obecność w telefonie przedniej kamerki jest dziś równie oczywista, co możliwość wykonywania połączeń głosowych. Albo i bardziej… Nie zawsze tak jednak było.

Ani pierwszy iPhone, ani iPhone 3G, ani iPhone 3GS nie miały przedniej kamerki. Selfiemaniakom na artystyczne spełnienie pozwolił dopiero iPhone 4.

Gracze nie mieli czego tu szukać

Bez względu na to jakiego smartfona używasz, mobilny sklep z aplikacjami był prawdopodobnie jedną z pierwszą rzeczy, jakie ujrzałeś na jego ekranie. Bo jak to tak używać telefonu bez Facebooków, Instagramów i ulubionych gier? W 2007 roku wyglądało to trochę inaczej.

Pierwszy iPhone w dniu premiery nie miał sklepu z aplikacjami. Ze względu na specyfikę systemu Apple'a, telefon w ogóle nie pozwalał na instalację zewnętrznych aplikacji (a przynajmniej nie oficjalnie). Zmieniło się to dopiero rok później, gdy wraz z debiutem iPhone'a otwarty został App Store — wirtualna latforma z grami i apkami.

Zaraz zaraz, nie tak prędko

Wyciągasz z pudełka świeżo zakupiony telefon, zdejmujesz folie i od razu przystępujesz do zabawy. Piękne uczucie, prawda? Piękne, ale użytkownikom iPhone'ów przez wiele lat było nieznane.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Pierwsze cztery iPhone'y przed pierwszym uruchomieniem wymagały podłączenia do komputera i synchronizacji z "kochaną" przez wszystkich aplikacją iTunes. Trudne były początki "ery post-PC", oj trudne…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Komórka w prezerwatywie - "Safe text" Na jakie nowe smartfony warto czekać? Zautomatyzuj codziennie czynności z IFTTT Nokia: "Urządzenia mobilne są dopiero na początku swojej drogi!" Czuję się, jakby Apple sprezentował mi nowy telefon. iOS 11 to krok w dobrą stronę Nie rozumiem hejtu na LG V50. Etui (!) z drugim ekranem to świetny pomysł Jak to możliwe, że POCO F1 jest tak tani? Sprawdzamy, na czym Chińczycy zaoszczędzili Game over: smartfonowe granie króluje nad Nintendo i Sony Red Bull i Play z nowym produktem – szansa na sukces? Porównanie dotykowych telefonów w ofercie operatorów Telefon ratunkowy ActiveONE Komórka dla dziecka

Popularne w tym tygodniu:

Senator pyta, dlaczego z telefonów zniknęło gniazdo słuchawkowe. Wyjaśniamy Twój kolejny smartfon może być gorszy od poprzednika