Steve Jobs i iPhone 4

Steve Jobs i iPhone 4

4 zapomniane fakty o iPhonie

Całkiem niedawno iPhone obchodził swoje 10 urodziny. Przypomnijmy sobie kilka zapomnianych już faktów na jego temat.

iOS nie zawsze był iOS-em

W quizie dotyczącym mobilnych systemów operacyjnych zapytałem Was o platformę, która napędzała telefon iPhone 3GS. Aż 67% osób odpowiedziało błędnie. Mało kto bowiem pamięta, że początkowo system Apple'a nazywał się iPhone OS.

Co ciekawe, oprogramowanie to napędzało także iPoda touch. Dopiero po premierze pierwszego iPada (2010 rok) Apple zrozumiał, że ma w swojej ofercie za dużo nie-iPhone'ów, dlatego nazwa systemu została zmieniona.

Selfie? Zapomnij

Selfie to trend, który nie lat traci na popularności, a obecność w telefonie przedniej kamerki jest dziś równie oczywista, co możliwość wykonywania połączeń głosowych. Albo i bardziej… Nie zawsze tak jednak było.

Ani pierwszy iPhone, ani iPhone 3G, ani iPhone 3GS nie miały przedniej kamerki. Selfiemaniakom na artystyczne spełnienie pozwolił dopiero iPhone 4.

Gracze nie mieli czego tu szukać

Bez względu na to jakiego smartfona używasz, mobilny sklep z aplikacjami był prawdopodobnie jedną z pierwszą rzeczy, jakie ujrzałeś na jego ekranie. Bo jak to tak używać telefonu bez Facebooków, Instagramów i ulubionych gier? W 2007 roku wyglądało to trochę inaczej.

Pierwszy iPhone w dniu premiery nie miał sklepu z aplikacjami. Ze względu na specyfikę systemu Apple'a, telefon w ogóle nie pozwalał na instalację zewnętrznych aplikacji (a przynajmniej nie oficjalnie). Zmieniło się to dopiero rok później, gdy wraz z debiutem iPhone'a otwarty został App Store — wirtualna latforma z grami i apkami.

Zaraz zaraz, nie tak prędko

Wyciągasz z pudełka świeżo zakupiony telefon, zdejmujesz folie i od razu przystępujesz do zabawy. Piękne uczucie, prawda? Piękne, ale użytkownikom iPhone'ów przez wiele lat było nieznane.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Pierwsze cztery iPhone'y przed pierwszym uruchomieniem wymagały podłączenia do komputera i synchronizacji z "kochaną" przez wszystkich aplikacją iTunes. Trudne były początki "ery post-PC", oj trudne…

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Drogie HMD Global, polubiłem was za wskrzeszenie marki Nokia, ale przestańcie wreszcie grać jedynie na sentymencie HTC U12+: pierwsze wrażenia Symbianie, spoczywaj w pokoju... Właśnie boleśnie odczułem brak gniazda słuchawkowego w iPhonie 7 SMS najlepszą karą dla dziecka? 3% podatku za to, że komórka działa jak ksero Samsung Monte czy Corby Pro - porównanie Bohaterowie filmu "Powrót do przyszłości II" przenoszą się do 21 października 2015! Czy wizja z filmu się sprawdziła? Nadchodzi czas gamingowych smartfonów. Będą w czymś lepsze niż Galaxy S czy iPhone'y? Fotograficzne akcesoria do smartfonów, które rozwiązują największy problem mobilnego fotografowania Komórka w bucie? Dziwaczne, choć użyteczne Galaxy S8 ma przycisk, który nie jest przyciskiem. Samsung zrobił to dobrze

Popularne w tym tygodniu:

Apple traci kontrolę nad iOS-em. Na własne życzenie Gadżet na miarę 2020 roku. Zdezynfekuje smartfon i jeszcze go naładuje Drogi Google'u, Polacy cię potrzebują. Sprowadź Pixele do Polski Wyobraźcie sobie, jak dobry byłby iPhone, gdyby Apple nie zaniedbywał podzespołów "Najlepsze specyfikacje w najniższej cenie" to nie nasze motto - mówi nam szef strategii OnePlusa Dlaczego smartfon wyłącza się na mrozie? Zadbaj o akumulator, zanim trafisz do serwisu Zapytałem projektanta smartfonów, dlaczego wszystkie telefony wyglądają dziś tak samo