Bixby wreszcie na coś się przydało. Zdradziło mi, jakie smartfony Samsunga pojawią się w sierpniu

Bixby wreszcie na coś się przydało. Zdradziło mi, jakie smartfony Samsunga pojawią się w sierpniu
20.07.2021 13:05

Zapowiedź nowych urządzeń Samsunga można chyba uznać za oficjalną.

Według nieoficjalnych doniesień, kolejna duża premiera Samsunga została zaplanowana na 11 sierpnia. Dotychczas sam producent daty tej jednak nie potwierdził. A przynajmniej nie konsekwentnie, bo przez krótką chwilę informację o kolejnym Unpacked można było znaleźć na stronie rosyjskiego oddziału Samsunga.

Tymczasem Bixby potwierdza: kolejne Galaxy Unpacked odbędzie się 11 sierpnia

Użytkownik Twittera o nicku @FrontTron zauważył, że wirtualny asystent Samsunga po zapytaniu o datę kolejnej dużej premiery udziela dość niekonwencjonalnej odpowiedzi.

I faktycznie - gdy zapytałem Bixby o imprezę Galaxy Unpacked, odpowiedział: "słuchaj uważnie" po czym wygenerował sekwencję piknięć.

Nie trzeba geniusza, by domyślić się, że to wiadomość zakodowana alfabetem Morse'a. Po odkodowaniu wiadomości z użyciem internetowego konwertera ujrzałem "AUGUST11"

Zrobiło się ciekawiej, gdy zapytałem Bixby o daty premier Galaxy Z Folda 3, Z Flipa 3, Watcha 4 oraz S21 FE

Zamiast pytać o Unpacked, zadałem kolejno pytania dotyczące spodziewanych urządzeń. W przypadku modeli Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 oraz Watch 4 Bixby generuje zakodowaną odpowiedź ze wspomnianą datą. Ale już po pytaniu o Galaxy S21 FE wirtualny asystent sugeruje jedynie odwiedzenie strony Samsung.com.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 oraz Watch 4, Źródło zdjęć: © twitter.com/evleaks
Samsung Galaxy Z Fold 3, Z Flip 3 oraz Watch 4
Źródło zdjęć: © twitter.com/evleaks

Przypomnę, że nieoficjalne źródła nie są zgodne co do tego, kiedy pojawi się S21 FE. Według niektórych, zostanie zaprezentowany razem ze składanymi smartfonami i nowymi zegarkami. Inne twierdzą natomiast, że jego premiera musiała zostać przesunięta na wrzesień lub październik z uwagi na ograniczoną dostępność czipów.

Samsung Galaxy S21 FE, Źródło zdjęć: © twitter.com/evleaks
Samsung Galaxy S21 FE
Źródło zdjęć: © twitter.com/evleaks

Najwidoczniej Bixby nic o Galaxy S21 FE nie wie, więc druga opcja wydaje się bardziej prawdopodobna.

P.S. Bixby nie udziela też żadnych odpowiedzi na temat Galaxy Note'a 21, więc pora porzucić resztkę nadziei.

Zobacz także:

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.