2-minutowe wideo zaostrzyło mój apetyt na iOS 11 i rozszerzoną rzeczywistość

Przed kilkoma tygodniami wspominałem o najlepszych aplikacjach na platformę rozszerzonej rzeczywistości ARKit Apple'a. Już tamte apki robią wrażenie, ale to nic przy demie, które właśnie ujrzało światło dzienne.

Teledysku do utworu Take On Me grupy "a-ha" zainspirował twórców aplikacji A-ha Moment

Teledysku do utworu Take On Me grupy "a-ha" zainspirował twórców aplikacji A-ha Moment

Studio deweloperskie Trixi Studios stworzyło aplikację A-ha Moment, która — modyfikując w czasie rzeczywistym obraz pochodzący z kamery — tworzy złudzenie połączenia świata prawdziwego z kreskówkowym. Oglądając poniższe wideo miejcie na uwadze, że zostało nagrane iPhone'em 7 Plus w locie. Nie ma tu żadnej postprodukcji.

Nie wiem jak wy, ale ja wciąż nie mogę znaleźć szczęki, która spadła mi na podłogę, gdy pierwszy raz odpaliłem ten film.

Czy aplikacja trafi w tej postaci do sklepu Apple Store? Tego nie wiadomo. Biorąc jednak pod uwagę wyraźną inspirację teledyskiem do utworu "Take On Me" grupy a-ha, twórcy mogliby mieć problemy natury prawnej.

Teledyski kręcone iPhone'ami z aplikacjami ARKit za 3… 2…

Teledyski kręcone przy użyciu smartfonów to żadna nowość. Jednym z bardziej popularnych jest klip do kawałka "How Long Will I Love You" Ellie Goulding. Całość zarejestrowano na fotograficznej Lumii 1020.

Rozszerzona rzeczywistość otwiera przed filmowcami zupełnie nowe możliwości. Demo stworzone przez Trixi Studios jest tak dobre, że wideo w takiej postaci spokojnie mogłoby pełnić funkcję teledysku to utworu jakiegoś znanego muzyka.

Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu nim zobaczymy pierwszy głośny klip muzyczny nagrany iPhone'em z aplikacją wykorzystującą możliwości platformy ARKit. Zwłaszcza że Apple'owi nie można odmówić umiejętności promowania najważniejszych funkcji swoich produktów.

Twórcy aplikacji wykorzystujących rozszerzoną rzeczywistość coraz bardziej mnie zaskakują

Ciekawe rozwiązanie zaprezentowała ostatnio firma Normal. Jej aplikacja w czasie rzeczywistym generuje postać, która naśladuje ruchy wykonywane przez osobę w goglach HTC Vive.

Z każdym dniem utwierdzam się w przekonaniu, że ARKit to największa nowość w systemie iOS od lat. Najnowszy iOS 11 i aplikacje rozszerzonej rzeczywistości aplikacje trafią do użytkowników dopiero jesienią, a już teraz wiadomo będzie z czego korzystać.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Zobacz także:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

HBO GO? Używam, ale nie polecam. Szkoda nerwów PlayLink i smartfony to najlepsze, co spotkało PlayStation 4 od dawna "Nokia Tune" i inne. Historia kultowych dzwonków z telefonów Dlaczego smartfony na zdjęciach z przecieków wyglądają źle? Windows Phone odchodzi w niepamięć. Tych pięciu smartfonów nigdy jednak nie zapomnę LG wie, jak powinno się nazywać smartfony. Konkurencja mogłaby się uczyć Smartwatche to niewypał. Jaki będzie kolejny krok w rozwoju mobilnych technologii? Apple ARKit - zobacz pierwsze aplikacje rozszerzonej rzeczywistości. Deweloperzy przechodzą samych siebie "Nie, dziękuję Apple'u. Zróbcie proszę prawdziwego PDA", czyli co sądzono o pierwszym iPhonie Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie przecieków Cudze chwalicie, w swoje nie gracie. Polskie gry i aplikacje, które podbijają świat OnePlus 5 - pracownicy firmy opowiadają o nowym smartfonie z rozbrajającą szczerością 10 ciekawostek na temat Androida Nieznane telefony znanych marek: Sharp Moto G5, czyli właśnie zrobiłem coś, czego Motorola zrobić nie może Obejrzałem galę MMA w wirtualnej rzeczywistości. Zabawa była przednia, ale... iOS 11 z menedżerem plików? To już niemal pewne Nieznane telefony znanych marek: Nokia [cz. 2] Microsoft nie składa jeszcze broni. Będzie nowy mobilny Windows? Czy 5,8-calowy ekran zawsze będzie większy od 5,7-calowego? Nie Essential Phone: "ojciec Androida" robi to dobrze, ale czy to wystarczy? Uwaga na oszustów! Podają się za firmę Orange Drogie Sony, czy to nie dobry moment, by wypuścić Xperię Play 2? Tylko u nas: Xiaomi otwiera pierwszy punkt w Polsce!

Popularne w tym tygodniu:

Dobry smartfon to nie tylko dobre podzespoły, czyli jak producenci dbają o oprogramowanie Im więcej iPad potrafi, tym mniej widzę w nim sensu 5 reklam smartfonów, których oglądanie to czysta przyjemność Podwójne aparaty z teleobiektywami wymagają usunięcia jednego problemu