Wideorozmowy przez komunikator

Wideorozmowy przez komunikator.

Wideorozmowy przez komunikator.

Podstawową funkcją komunikatorów głosowych wciąż pozostaje możliwość wymiany wiadomości tekstowych. Za sprawą Skype i w efekcie wzrastającej popularności szerokopasmowych łącz sytuacja się nieco zmieniła. Teraz coraz częściej za pomocą komunikatorów prowadzimy również wideorozmowy i korzystamy z funkcji połączeń głosowych. Z takich zaawansowanych programów IM możemy skorzystać także w telefonach.

W przypadku komórek sytuacja jest jednak diametralnie inna. Funkcje głosowe, a także wideorozmowy mogą być realizowane za pośrednictwem operatora i jego sieci GSM, bez potrzeby instalowania dodatkowych programów. Mimo to istnieje także możliwość zdecydowania się na osobną aplikację do wideokonferencji.

Jednym z programów zapewniających taki zakres funkcjonalności jest OctroTalk 2.0. Aplikację można pobrać z jej strony domowej.

Octro Talk pozwala na korzystanie z kont Google Talk, Jabber, MSN, AIM, ICQ oraz Yahoo. Oprócz przesyłania komunikatów można również prowadzić wideorozmowy. Dane wideo przesyłane są przez sieci operatora komórkowego, co wiąże się ze sporymi opłatami za transfer danych. To najpoważniejsza wada programu. Jego producent zapewnia wprawdzie, że bardzo silne i wydajne mechanizmy kompresji pozwalają na redukcję przesyłanych kilobajtów do minimum, ale i tak należy liczyć się z wydatkami.

Na szczęście możliwe jest wykorzystanie sieci Wi-Fi oraz portu Bluetooth w celu prowadzenia wideorozmów za pośrednictwem Internetu, a nie sieci operatora. W przeciwnym wypadku program użyje technologii EDGE lub 3G, co wiąże się z wyższymi rachunkami. Producent twierdzi jednak, że przesyłanych danych jest tak niewiele, że wystarczy nawet wykorzystanie GPRS.

Octro Talk pozwala ponadto na przesyłanie plików, szyfrowanie połączeń (TLS/SSL), archiwizowanie rozmów na koncie GMail i zdalne uzyskiwanie dostępu do komputera należącego do posiadacza telefonu. Poza tym program w niewielkim stopniu obciąża procesor urządzenia. Octro Talk działa na smartfonach z Symbianem.

Zobacz również: Korzenie Bejeweled i Candy Crush Saga

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Aplikacje:

Life Tracker Pro+, czyli elektroniczny trener na smartfony Lumia jakich mało Live Game Board - kompleksowe podejście do rzeczywistości rozszerzonej Agents of Storm, darmowe freemium od twórców Alan Wake już w czwartek! RollerCoaster Tycoon 4 pojawił się na Androidzie NBA 2K15 już na rynku. Marcin Gortat jak malowany! Z wizytą w Tequilla Games - twórców EarthCore: Shattered Elements Angry Birds Transformers już w App Store. Premiera na Androida nieco później! Appshaker Komórkomanii #99 - Unmechanical, FIFA 15, Anomaly Defenders i inne Uwielbiasz South Park? Nadchodzi ciekawa propozycja od Zen Studios! ACEMusic Player to najładniejszy odtwarzacz na Androida? Pomóż w walce z rakiem, grając w grę mobilną! Wściekłe Ptaki nauczyły się grać w kosza. Gratka dla fanów NBA Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: ONE+ Launcher, Cars: Fast as Lightning i TouchPal Galaxy on Fire Alliances na Androida już w tym miesiącu! W Google Play dostępne będą wersje trial? Middle Manager of Justice: recenzja gry Tail Drift - odlotowa gra pojawiła się w App Store F-Secure SAFE - chroń wszystkie platformy za pomocą jednego pakietu Premiera Reckless Racing 3 już w czwartek! Zaprojektuj plansze do Angry Birds! Pierwsza obniżka na Modern Combat 5: Blackout Zombie Highway 2 zadebiutuje na rynku już w przyszłym tygodniu! Assassin's Creed: Identity wyciśnie siódme poty z naszych smartfonów? Pierwsza karcianka o Pokemonach pojawiła się w App Store