Następna wersja Facebook Messengera wprowadzi wideorozmowy?

Następna wersja Facebook Messengera wprowadzi wideorozmowy?

Następna wersja Facebook Messengera wprowadzi wideorozmowy?
Krystian Bezdzietny
07.12.2011 10:20, aktualizacja: 07.12.2011 11:20

Gdy Facebook Messenger ujrzał światło dzienne, wielu użytkowników zastanawiało się, po co to się w ogóle ukazało, skoro Facebook doskonale radzi sobie z prowadzeniem konwersacji. Teraz ta frapująca kwestia się poniekąd wyjaśnia - twórcy Facebooka mają aspiracje wyprzeć swoim Messengerem popularnego Skype'a, wyposażając swój komunikator w wideorozmowy.

Mimo że na razie nic nie jest pewne i cały czas bazuje się na poszlakach, pomysł ten wydaje się bardzo prawdopodobny. Redaktorzy serwisu iPhone Italia otrzymali cynk oraz screeny, według których faktycznie pracuje się nad wyposażeniem Facebook Messengera w funkcję wideorozmów. Jednak żadne konkrety się nie pojawiły - nie wiadomo, kiedy potencjalna aktualizacja ujrzy światło dzienne.

Desktopowy Facebook pozwala prowadzić rozmowy wideo już od dłuższego czasu. Teraz twórcy serwisu przymierzają się do przeniesienia tej funkcjonalności na komórki. Gdy Facebook Messenger otrzyma opisywaną możliwość, to aplikacja będzie poważnym konkurentem dla popularnego Skype'a. Kto wie, czy nawet nie wyprze go z rynku w tej kwestii.

Choć powyżej widać screeny z iOS-a, to można być pewnym, że androidowa wersja Messengera długo bez wideorozmów nie pozostanie, gdy konkurencja doczeka się aktualizacji. Przecież Facebook Messenger dostępny jest zarówno w App Store, jak i Android Markecie.

Źródło: iPhone Italia

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)