Komunikator przez Bluetooth

Komunikator przez Bluetooth

BuZZone.
BuZZone.
Paweł Wolniewicz
25.09.2009 07:15, aktualizacja: 25.09.2009 09:15

Nawiązywanie kontaktów i poznawanie nowych ludzi za pomocą Bluetooth było jakiś czas temu uważane za technologię przyszłości. Nic jednak z tego nie wynikło, a dzisiaj najgorętszy temat stanowią portale społecznościowe oraz lokalizacja za pomocą GPS. Wciąż jednak możemy skorzystać z usług opartych na Bluetooth, które coraz częściej proponują nam bardziej realistyczne zastosowania niż nawiązywanie znajomości przez komórkę.

Jeden z ciekawszych programów to BuZZone. Aplikacja jest dostępna zarówno w wersji komercyjnej, jak i darmowej. Mogą z niej skorzystać posiadacze urządzeń pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Mobile.

BuZZone można opisać bardzo prosto: jest to komunikator działający za pośrednictwem Bluetooth. Twórcy tej aplikacji na szczęście zdali sobie sprawę, że do sukcesu nie tędy droga. Bo kto chciałby pisać wiadomości tekstowe do osoby znajdującej się 10 metrów dalej?

Komunikator BuZZone jest zatem reklamowany w inny sposób. Owszem, jego producent podkreśla, że za pomocą aplikacji można poznać nowych ludzi w pubach lub restauracjach. Ale na pierwszy miejscu wymieniane jest przekazywanie informacji na targach, spotkaniach i konferencjach oraz szukanie nowych partnerów biznesowych. Oczywiście nie trzeba koniecznie wykorzystywać BuZZone na potrzeby firmy, komunikator sprawdzi się też na spotkaniach organizowanych prywatnie, ale gromadzących spore grono gości.

Zastosowanie takie wiąże się w dużym stopniu z rozsyłaniem reklam przez Bluetooth. Pierwsze kampanie tego typu zostały już zorganizowane kilka lat temu, głównie w Wielkiej Brytanii. Było sporo głosów krytycznych (dotyczących naruszania prywatności posiadaczy komórek), ale faktem jest, że udało się znaleźć zastosowanie dla technologii Bluetooth. A nie jestem pewny, czy ma ona przed sobą jakąkolwiek przyszłość związaną z przekazywaniem danych pomiędzy telefonami. Dlatego znalezienie szerokiego grona użytkowników dla BuZZone będzie na pewno trudnym zadaniem.

Źródło i zrzutka: BuZZone

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)