Pełna specyfikacja iPhone'a 5S wycieka dzień przed premierą

Specyfikacja iPhone'a 5S (fot. ctechcn.com)

Specyfikacja iPhone'a 5S (fot. ctechcn.com)

Apple nie ma szczęścia do utrzymywania w tajemnicy szczegółów dotyczących swoich nadchodzących produktów. Nie dość, że nowe iPhone'y zostały już obfotografowane ze wszystkich stron, to jeszcze dzień przed prezentacją wyciekła pełna specyfikacja modelu 5S. 

Zgodnie z tradycją eska będzie tylko lekkim odświeżeniem poprzednika. Właściwie prawdopodobnie jedyną namacalną i zauważalną gołym okiem różnicą będzie przycisk Home zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych, który pojawi się pod ekranem. Ten ostatni pozostanie niezmieniony, a więc będzie to 4-calowa Retina o rozdzielczości 640 x 1136.

Specyfikacja iPhone'a 5S (fot. ctechcn.com)

Pozostałe zmiany — drobne, ale istotne — zajdą pod maską. Urządzenie będzie napędzane procesorem Apple A7, który ma być o ok. 30% wydajniejszy od układu A6 w iPhonie 5.

Rozdzielczość matrycy aparatu to w dalszym ciągu 8 Mpix, jednak prawdopodobnie będzie go wspierać przysłona o jasności f/2.0, dzięki czemu powinien lepiej radzić sobie w kiepskich warunkach oświetleniowych. Z pomocą przyjdzie również podwójna dioda doświetlająca.

Specyfikacja iPhone'a 5S (fot. ctechcn.com)

Gabaryty telefonu pozostaną niezmienione: 123,8 x 58,6 x 7,6 mm przy wadze 112 gramów. Oznacza to, że iPhone 5S będzie spełniał wymagania pracowników Centralnego Ośrodka Informatyki MSW.

Zobacz również: Internet rzeczy czy rzeczy internetu?

Specyfikacja specyfikacją, ale ciekaw jestem, czy na konferencji Apple pokaże jakieś zaskakujące funkcje. Interesują mnie szczególnie zastosowania dla czytnika biometrycznego.

Wszystko wyjaśni się już jutro o 20:00 czasu polskiego. Wtedy też powinniśmy zobaczyć również trochę tańsze iPhone'y 5C. 

Źródło: CtechCNArs TechnicaPhone Arena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!