iPad Air 2 wycieka na kilka dni przed premierą

iPad Air 2 wycieka na kilka dni przed premierą

iPad Air
iPad Air
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
08.10.2014 04:18, aktualizacja: 08.10.2014 06:18

Nowa generacja iPada Air na 99,99% ujrzy światło dzienne już w przyszłym tygodniu. Co wiadomo na temat nadchodzącego tabletu Apple'a?

Sporo informacji na temat urządzenia opublikował Michael Andrew z The Michael Report, które zdjęcia i szczegóły na jego temat otrzymał ponoć od swoich związanych z Apple'em źródeł. Serwis zastrzegł jednocześnie, że zdjęcia nie zostaną opublikowane, aby zapewnić anonimowość informatorom, ale jego redaktorzy postarali się jak najdokładniej opisać to, co widzieli.

Sam design urządzenia - co nie powinno nikogo dziwić - nie uległ ponoć drastycznym zmianom. Jedna z najważniejszych dotyczy zintegrowania panelu LCD z pokrywającym go szkłem (podobnie jak ma to miejsce w iPhone'ach), co pozwoliło zredukować grubość urządzenia o 0,5 mm. Tym samym iPad Air 2 (czy jakkolwiek będzie się nazywał) miałby mieć 7 mm grubości.

Apple - jak twierdzi Andrew - zdecydował się na pozbawienie Aira dwóch głośników u dolnej krawędzi i zastąpienie ich pojedynczym grillem. iPad tym samym zaliczyłby powrót do korzeni.

Przycisk wyciszenia podobno także został usunięty ze względu na redukcję grubości tabletu. Z kolei przyciski regulacji głośności są teraz nieco głębiej osadzone i lepiej komponują się z boczną krawędzią iPada. Mikrofony natomiast zostały ponoć przeniesione z górnej krawędzi na tylną część obudowy (okolice głównego aparatu).

To by było na tyle jeśli chodzi o zmiany wizualne. Wewnątrz obudowy znaleźć ma się natomiast procesor Apple A8, 2 GB pamięci RAM (w końcu), aparat 8 Mpix oraz 32, 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej.

Premiera urządzenia ma mieć miejsce 16 października. Prawdopodobnie tego dnia ujrzymy też nowego iPada mini oraz 12,9-calowy wariant tabletu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)