HTC Nexus M1 - wycieka specyfikacja

HTC Nexus M1 - wycieka specyfikacja

HTC 10
HTC 10
Miron Nurski
01.07.2016 12:23, aktualizacja: 01.07.2016 14:23

Ilość pochodzących z różnych źródeł i pokrywających się ze sobą przecieków sprawia, że możemy być pewni, iż dwa tegoroczne smartfony z linii Nexus wyprodukuje HTC. Na temat większego modelu wiadomo już całkiem sporo.

Dość szczegółową listę parametrów technicznych urządzenia ukrywającego się pod nazwami Marlin oraz M1 opublikował serwis Android Police. Redaktorzy zaznaczają, że nie mogą zdradzić, skąd pochodzą te informacje, ale dodają, że nie publikowaliby ich, gdyby nie byli pewni swojego źródła.

Możemy się więc spodziewać czegoś takiego:

Tegoroczny duży Nexus ma mieć mniejszy wyświetlacz niż Nexus 6P. Znamienne jest to, jak ten ekranowy trend się odwraca.

Co ciekawe, smartfon ma być dostępny w dwóch konfiguracjach różniących się ilością wbudowanej pamięci. Podstawowy model ma mieć 32 GB pamięci, a drugi aż 128 GB.

Nexus M1 ma mieć ponadto czytnik linii papilarnych na tylnej części obudowy oraz głośnik multimedialny na dolnej krawędzi. Niewykluczone, że producent zastosuje układ głośników znany z HTC 10: wysokotonowy nad ekranem i nisko-średniotonowy na dole.

System głośników w HTC 10
System głośników w HTC 10

HTC wyprodukować ma także mniejszy model - Nexus S1 "Sailfish"

To samo źródło twierdzi, że specyfikacja będzie bardzo podobna, a najważniejsze różnice to mniejszy ekran AMOLED o niższej rozdzielczości (1080p) i mniejsza bateria. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby mniejszy model miał nieco słabszego Snapdragona 652 zamiast 82x.

Oba smartfony powinny ujrzeć światło dzienne w ciągu kilku tygodni razem z finalną wersją Androida 7.0 Nougat.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)