Przyszłe smartfony Samsunga będziemy mogli składać w pół? Coraz więcej na to wskazuje

Samsung cały czas pracuje nad technologiami, które mogą zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Jednym z takich rozwiązań są - rozwijane w ramach "Project Valley" - składane smartfony, które wykorzystują giętkie OLED-owe ekrany .

Koncept składanego telefonu Samsunga

Koncept składanego telefonu Samsunga (droid-life)

Telefon, który można będzie złożyć w pół

Samsung wprowadził już na rynek kilka smartfonów, które zostały wyposażone w elastyczne AMOLED-y. Galaxy Round, Galaxy Note Edge czy modele Galaxy S6/S7 edge to jednak jeszcze nic. Południowokoreański gigant — w ramach inicjatywy "Project Valley" - już od jakiegoś czasu pracuje nad bardziej kreatywnym wykorzystaniem giętkich paneli. Firma ma już nawet kilka rozwiązań, które chce w najbliższym czasie opatentować.

Na jedno z nich natrafił holenderski serwis GalaxyClub. Czego ono dotyczy? Rzućcie najpierw okiem na poniższe szkice, które są częścią wniosków patentowanych Samsunga.

Patenty, które mają obrazować budowę składanych/zginanych telefonów Samsunga

Wyraźnie widać na nich, że jedną z dróg jaką może obrać firma jest stworzenie smartfona o sztywnej obudowie, którą można będzie w dowolnym momencie złożyć w pół. Umożliwić ma to wygięty ekran, do którego środkowego fragmentu nie będą umocowane żadnego podzespoły, oraz system rozkładania, który złożony będzie z miniaturowych kół zębatych i bloczków.

To coś więcej niż powrót do idei popularnych niegdyś klapek

Schemat konstrukcji smartfona, który przedstawiają wnioski patentowe Samsunga, prezentuje się dość interesująco. Przedstawia bowiem wizję smartfona, który nie traci nic na funkcjonalności, a będzie zajmował o wiele mniej miejsca i miał ekran mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Może okazać się to szalenie przydatne w przypadku telefonów z naprawdę sporymi ekranami, a nawet tabletów.

Koncept składanego telefonu Samsunga

Na tym jednak nie koniec. Wykorzystanie systemu blokowania zgięcia może mieć też kilka innych zalet. Umożliwi to m.in.:

  • zmianę kształtu telefonów podczas prowadzenia rozmów, dzięki czemu mikrofon znajdzie się bliżej ust;
  • uniesienie fragmentu ekranu z powiadomieniami, gdy sprzęt znajduje się na biurku;
  • dopasowanie nachylenia ekranu podczas tworzenia wiadomości.

Zobacz również: Samsung Galaxy S6 (touchwiz)

Rozwiązanie Samsunga w przyszłości może zaowocować nawet smartfonami, w których wnętrzu ukryte będą dodatkowe, sporo większe ekrany - hybrydy tabletów i smartfonów. Naprawdę nie mam więc nic przeciwko temu, aby w najbliższych lata na rynku pojawiły się urządzenia przypominające te z wniosku patentowego koreańskiego giganta.

Źródło: GalaxyClub.nl, PhoneArena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Jeden system by rządzić wszystkim urządzeniami. Wizja coraz bliżej realizacji GPS i pulsometr na nadgarstku oraz bardzo wysoka cena, czyli inteligentny zegarek według TomToma Technologie z Battlefield 4 w grach na smartfony LG stawia na technologię noszoną. Inteligentna opaska Lifeband Touch oficjalnie Samsung Exynos 9 Series 8895 oficjalnie. Jakie korzyści da użytkownikom Galaxy S8? Huawei w Kirinie 930 rezygnuje z rdzeni Cortex-A57 na rzecz Cortexów-A53e Przełomowe telefony każdego roku? Na szczęście mamy to już za sobą! 4G, czytnik kart microSD i Kevlar, czyli nowe warianty Moto G Polska "Doliną Grafenową"? Neptune Pine - smartfon z dwurdzeniowym procesorem na twoim nadgarstku Czy inteligentne zegarki zmienią świat? Dzięki technologii Heat Harvest ciepły obiad lub kawa naładują smartfona