Przyszłe smartfony Samsunga będziemy mogli składać w pół? Coraz więcej na to wskazuje

Samsung cały czas pracuje nad technologiami, które mogą zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Jednym z takich rozwiązań są - rozwijane w ramach "Project Valley" - składane smartfony, które wykorzystują giętkie OLED-owe ekrany .

Koncept składanego telefonu Samsunga

Koncept składanego telefonu Samsunga (droid-life)

Telefon, który można będzie złożyć w pół

Samsung wprowadził już na rynek kilka smartfonów, które zostały wyposażone w elastyczne AMOLED-y. Galaxy Round, Galaxy Note Edge czy modele Galaxy S6/S7 edge to jednak jeszcze nic. Południowokoreański gigant — w ramach inicjatywy "Project Valley" - już od jakiegoś czasu pracuje nad bardziej kreatywnym wykorzystaniem giętkich paneli. Firma ma już nawet kilka rozwiązań, które chce w najbliższym czasie opatentować.

Na jedno z nich natrafił holenderski serwis GalaxyClub. Czego ono dotyczy? Rzućcie najpierw okiem na poniższe szkice, które są częścią wniosków patentowanych Samsunga.

Patenty, które mają obrazować budowę składanych/zginanych telefonów Samsunga

Wyraźnie widać na nich, że jedną z dróg jaką może obrać firma jest stworzenie smartfona o sztywnej obudowie, którą można będzie w dowolnym momencie złożyć w pół. Umożliwić ma to wygięty ekran, do którego środkowego fragmentu nie będą umocowane żadnego podzespoły, oraz system rozkładania, który złożony będzie z miniaturowych kół zębatych i bloczków.

To coś więcej niż powrót do idei popularnych niegdyś klapek

Schemat konstrukcji smartfona, który przedstawiają wnioski patentowe Samsunga, prezentuje się dość interesująco. Przedstawia bowiem wizję smartfona, który nie traci nic na funkcjonalności, a będzie zajmował o wiele mniej miejsca i miał ekran mniej narażony na uszkodzenia mechaniczne. Może okazać się to szalenie przydatne w przypadku telefonów z naprawdę sporymi ekranami, a nawet tabletów.

Koncept składanego telefonu Samsunga

Na tym jednak nie koniec. Wykorzystanie systemu blokowania zgięcia może mieć też kilka innych zalet. Umożliwi to m.in.:

  • zmianę kształtu telefonów podczas prowadzenia rozmów, dzięki czemu mikrofon znajdzie się bliżej ust;
  • uniesienie fragmentu ekranu z powiadomieniami, gdy sprzęt znajduje się na biurku;
  • dopasowanie nachylenia ekranu podczas tworzenia wiadomości.

Zobacz również: Samsung Galaxy A (2017) - wideoprezentacja

Rozwiązanie Samsunga w przyszłości może zaowocować nawet smartfonami, w których wnętrzu ukryte będą dodatkowe, sporo większe ekrany - hybrydy tabletów i smartfonów. Naprawdę nie mam więc nic przeciwko temu, aby w najbliższych lata na rynku pojawiły się urządzenia przypominające te z wniosku patentowego koreańskiego giganta.

Źródło: GalaxyClub.nl, PhoneArena

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Technologie:

Samsung szykuje smartfona z przezroczystym ekranem? Nie lubisz stać w kolejkach? Density i Google szykują rozwiązania tego problemu Panasonic sprawi, że ze smartfonem w ręku otaczający Cię świat nie będzie miał tajemnic Podwójny aparat? Nuda. Czekam na smartfony z czterema obiektywami Motorola "Projekt Ara" - czyli klocki przyszłością! Żyroskop w Twoim smartfonie może stać się narzędziem podsłuchu. O ile masz Androida Apple A7 – 64 bity, które zmieniają wszystko [cz. 3] Samsung Gear VR i Cardboard - porównanie Chińczycy mają nowy pomysł na świetnej jakości (i tanie) obudowy Przyszłe Windows Phone’y będą wiedzieć, kiedy mają się uciszyć? Holus to stół, który zmieni obrazy z Twojego smartfona w trójwymiarowe hologramy Sharp prezentuje 4,1-calowy ekran o niespotykanym dotąd zagęszczeniu pikseli