My Live Case to całkiem fajny pomysł Google'a na personalizację Nexusów

Gigant z Mountain View wprowadził właśnie rozwiązanie dla tych użytkowników, dla których dostępne wersje kolorystyczne nowych Nexusów to stanowczo za mało.

Google Live Cases

Google Live Cases (google)

Ulubione zdjęcie lub ulubione miejsce

Pod nazwą "My Live Case" kryją się nowe etui Google'a, które przygotowane zostały z myślą o Nexusie 5X i Nexusie 6P. Na tle podobnych akcesoriów wyróżniają się tym, że posiadacze smartfonów giganta sami mogą zdecydować co się na nich znajdzie. Do wyboru są dwie opcje.

Pierwsza to Photos Live Case. Umożliwia ona umieszczenie ulubionego zdjęcia na tylnym panelu etui — użytkownicy przesyłają fotkę, na którą mogą dodatkowo nakładać artystyczne filtry. Do tego przygotowują oni własną animowaną tapetę, która może nawiązywać do wybranej uprzednio fotki. Google wyposażyło akcesorium w dedykowany przycisk, który domyślnie uruchamia aplikację aparatu (można uruchamiać również dowolną inną aplikację). Działa on dzięki NFC, za pośrednictwem którego stworzona tapeta jest również pobierana na Nexusa.

Places Live Case to druga możliwość personalizacji. Od poprzedniej różni się tym, że użytkownicy nie wybierają zdjęcia, a ulubione miejsce na mapach Google'a. Producent przygotował kilka motywów do wyboru (różne widoki mapy). Animowana tapeta w tym przypadku przybiera formę mapy, na której wyświetlane jest aktualne położenie, a dedykowany przycisk uruchamia mapy Google'a.

Gotowe wzory Live Cases Google'a

Świetny pomysł, ale my z niego nie skorzystamy

Live Cases to świetna inicjatywa, która znacznie rozszerza opcje personalizacji urządzeń z serii Nexus. Tym bardziej, że to użytkownicy sami decydują, co ma znaleźć się na ich etui. Cena również nie jest zła — pojedyncze akcesorium kosztuje 35 dolarów, czyli ok. 135 zł. Szkoda jedynie, że etui dostępne są tylko i wyłącznie w Google Store, które wciąż nie jest dostępne na naszym rynku.

Na razie pozostaje nam podziwiać etui, które stworzą inni użytkownicy:

Zobacz również: Pierwsze kroki z Asystentem Google

Źródło: Google

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Deskorolka sterowana telefonem Masz tego smartwatcha? Jak najszybciej go zdejmij i zwróć Taki kabel USB powinien być w zestawie z każdym smartfonem! EasySkinz Chameleon Amethyst, czyli jak odpicowałem swojego iPhone'a. Zmienia kolor niczym kameleon Sega Genesis/Mega Drive na iPhone’a Kup Xperię Z1 z obiektywem Smart-Shot DSC-QX10 i zaoszczędź prawie 400 zł Wesołych Świąt! Artykuł stronicowany Samochodowe głośniki Bluetooth od SE Hello Kitty w ubranku Diora do komórki Cóż to za konsola? Tak ma wyglądać tańszy brat Samsunga Galaxy Fold. Wyciekają zdjęcia