My Live Case to całkiem fajny pomysł Google'a na personalizację Nexusów

Gigant z Mountain View wprowadził właśnie rozwiązanie dla tych użytkowników, dla których dostępne wersje kolorystyczne nowych Nexusów to stanowczo za mało.

Google Live Cases

Google Live Cases (google)

Ulubione zdjęcie lub ulubione miejsce

Pod nazwą "My Live Case" kryją się nowe etui Google'a, które przygotowane zostały z myślą o Nexusie 5X i Nexusie 6P. Na tle podobnych akcesoriów wyróżniają się tym, że posiadacze smartfonów giganta sami mogą zdecydować co się na nich znajdzie. Do wyboru są dwie opcje.

Pierwsza to Photos Live Case. Umożliwia ona umieszczenie ulubionego zdjęcia na tylnym panelu etui — użytkownicy przesyłają fotkę, na którą mogą dodatkowo nakładać artystyczne filtry. Do tego przygotowują oni własną animowaną tapetę, która może nawiązywać do wybranej uprzednio fotki. Google wyposażyło akcesorium w dedykowany przycisk, który domyślnie uruchamia aplikację aparatu (można uruchamiać również dowolną inną aplikację). Działa on dzięki NFC, za pośrednictwem którego stworzona tapeta jest również pobierana na Nexusa.

Places Live Case to druga możliwość personalizacji. Od poprzedniej różni się tym, że użytkownicy nie wybierają zdjęcia, a ulubione miejsce na mapach Google'a. Producent przygotował kilka motywów do wyboru (różne widoki mapy). Animowana tapeta w tym przypadku przybiera formę mapy, na której wyświetlane jest aktualne położenie, a dedykowany przycisk uruchamia mapy Google'a.

Gotowe wzory Live Cases Google'a

Świetny pomysł, ale my z niego nie skorzystamy

Live Cases to świetna inicjatywa, która znacznie rozszerza opcje personalizacji urządzeń z serii Nexus. Tym bardziej, że to użytkownicy sami decydują, co ma znaleźć się na ich etui. Cena również nie jest zła — pojedyncze akcesorium kosztuje 35 dolarów, czyli ok. 135 zł. Szkoda jedynie, że etui dostępne są tylko i wyłącznie w Google Store, które wciąż nie jest dostępne na naszym rynku.

Na razie pozostaje nam podziwiać etui, które stworzą inni użytkownicy:

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Źródło: Google

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Akcesoria:

Najdziwniejsze etui i pokrowce na komórki [TOP 20] Czeka ją 40 lat odsiadki za... streamowanie gwałtu koleżanki poprzez Periscope Oto etui z dodatkowym aparatem i... miniaturowym dronem 5 modułów do LG G5, które aż się proszą o to, by ktoś je stworzył Tissot Smart-Touch - markowy smartwatch, który poprawadzi cię przez miejską dżunglę LG G5 - ceny modułów ujawnione Apple Watch z opaską, która umożliwi pomiar EKG. Czy można ufać takim akcesoriom? Pytamy specjalistę Nixon Mission oraz Fossil Q Marshal i Q Wander to interesujące smartwatche z Androidem Wear GoTenna to gadżet, dzięki któremu twój smartfon połączy się z innym smartfonem nawet w miejscu, w którym w ogóle nie ma zasięgu Samsung Charm to inteligentna opaska, ale nie dla geeka. I to jest w niej najlepsze LG Hi-Fi Plus i Cam Plus - zobacz jak działają moduły do LG G5 W IV kwartale 2015 na rynek trafiło więcej szwajcarskich czy inteligentnych zegarków? Statystyki mnie zaskoczyły VerveLife to nowa marka sygnowana logo Motoroli. Znajdziesz je na słuchawkach, sportowej kamerce i... obroży dla psa Rook to pierwszy domowy dron. Zapowiada się świetnie, ale jeden brak może irytować Google w tym roku może pokazać nowe gogle oraz technologię Android VR W 2015 roku Apple sprzedał najwięcej smartwatchy, ale liderem całego rynku wearables był ktoś inny Samsung ma nowy pomysł na identyfikację użytkownika. Będzie skanować żyły Ten sprzęt powinien znaleźć się w każdym sklepie ze smartfonami Fitbit Alta byłby niezłą opaską fitness, gdyby nie jeden niewybaczalny brak Podróbka Apple Watcha 2 za 350 zł? Tak, choć oryginału jeszcze nie ma... NutriRay3D to gadżet, który pozwoli ocenić, ile kalorii ma Twój posiłek dokiWatch - najbadziej zaawansowany smartwatch dla dzieci? Xiaomi oficjalnie weszło do Polski, ale smartfonów w ofercie brak Kruger&Matz Style to niedrogi smartwatch z okrągłym ekranem

Popularne w tym tygodniu:

Tak, nowe etui Apple'a wygląda paskudnie, ale nie to jest największy problem