Premiera iPhone'a 5S może być opóźniona. Powód? 4,3-calowy ekran

iPhone 5

iPhone 5

Z większości dotychczasowych plotek i przecieków dotyczących iPhone'a 5S (włącznie z wczorajszymi) wynikało, że Apple zamierza jedynie delikatnie odświeżyć piątkę. Niewykluczone jednak, że zmiany będą bardziej radykalne. 

Informację tę podał dziś Bloomberg za tajwańskim dziennikiem Commercial Times. Ten z kolei — powołując się na swoje źródła wśród dostawców podzespołów — twierdzi, że Apple tuż przed rozpoczęciem masowej produkcji iPhone'a 5S zdecydował się na zmianę projektu. Powodem ma być zastosowanie większego, 4,3-calowego ekranu Retina. Informatorzy twierdzą też, że ze względu na opóźnienia w produkcji urządzenie zostanie zaprezentowane dopiero pod koniec roku (wcześniej mówiło się o przełomie września i października).

Nie wiadomo, czy te przecieki się potwierdzą, ale moim zdaniem takie posunięcie byłoby całkiem logiczne. W tym roku — poza iPhone'em 5S — zadebiutować ma także jego tańsza wersja, nazywana iPhone'em mini. Wprowadzenie na rynek dwóch 4-calowych urządzeń raczej mijałoby się z celem, a powrót do przekątnej 3,5 cala również nie wchodzi w grę ze względu na problematyczną rozdzielczość. Przy założeniu, że iPhone 5S dostanie wyświetlacz 4,3-calowy, jego tańszy odpowiednik faktycznie mógłby się nazywać "mini". Oferta iPhone'ów byłaby tym samym tak samo zróżnicowana jak iPadów.

Gdyby większy ekran zbudowany był z matrycy o niezmienionej rozdzielczości (1136 x 640), zagęszczenie pikseli wynosiłoby 303 punkty na cal. Magiczna bariera 300 ppi byłaby zatem w dalszym ciągu przekroczona, więc Apple mógłby z czystym sumieniem nazwać swój ekran Retiną i jednocześnie uniknąć problemu kompatybilności aplikacji spowodowanego nową rozdzielczością.

Nie da się nie zauważyć, że działania giganta z Cupertino coraz częściej sprowadzają się do reagowania na ruchy konkurencji, a nie wyznaczania trendów na rynku, jak było kiedyś. Tymczasem konkurenci nie tylko zasypali już rynek 5-calowcami, ale też szykują smartfony "mini" z ekranami o przekątnej 4,3–4,7 cala. Ulokowany między nimi na półkach sklepowych 4-calowy iPhone 5S mógłby być niezbyt atrakcyjny dla konsumentów.

Do premiery sprzętu zostało jeszcze przynajmniej kilka miesięcy i do tego czasu pojawi się na pewno niejeden przeciek. Wtedy przekonamy się, czy potwierdzą się doniesienia tajwańskiego dziennika.

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Źródło: Bloomberg

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" iOS 8 wspiera WebGL. Tech demo Quake’a 3 w Safari! Nowości z App Store: Bundle oraz filmiki z gier iPhone'a 6 - (bardzo wstępne) pierwsze wrażenia Lista pierwszych gier na iOS’a które wykorzystują technologię Metal Pierwsza gra na Apple Watch sporym zagrożeniem dla użytkowników! Apple wytarło podłogę konkurencją, tylko Wy tego nie rozumiecie! Apple Watch: to samo, ale lepiej. Pod każdym względem Vainglory - zaprezentowana na konferencji Apple’a gra wykorzysta technologię Metal Apple Watch oficjalnie. Wreszcie doczekaliśmy się zegarka Apple Nowa porcja filmów i zdjęć z włączonym iPhone'em 6. Smartfon dostanie dodatkowy wiersz ikon Czy tak będzie wyglądał iWatch? Premiera Bioshock w App Store. Jest drogo i nie każdy zagra! Stronghold 3 za darmo po 2 miesiącach od premiery! Icebreaker: A Viking Voyage za darmo w App Store! Promocja na Alien Shootera w App Store Chwilowa promocja na Audiko Ringtones PRO, warto skorzystać jeżeli chcesz darmowe dzwonki na iPhone’a! EPOCH 2 za darmo w App Store Dobroczynny wpływ App Store na życie Europejczyków Dwie ciekawe promocje z App Store Premiera Bioshock w App Store coraz bliżej! Duża obniżka cen gier z serii Anomaly w App Store Table Tennis Touch o połowę tańszy w App Store Pou do pobrania za darmo z App Store!