Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 2

Apple Watch Series 2 oficjalnie - lepszy hardware, wodoszczelność i Pokemon GO

Poznaliśmy dzisiaj nie tylko nowego iPhone'a 7. Najpopularniejszy smartwatch doczekał się wreszcie nowej wersji. Poznajcie Apple Watch Series 2

Ten sam wygląd, ale…

Nowy Watch wygląda dokładnie tak samo jak poprzednik. Jest to jednak dość mylące, gdyż Apple nie tylko dodało kilka nowych opasek, ale wprowadził też dość istotną zmianę w konstrukcji urządzenia. Apple Watch Series 2 jest bowiem nie tylko odporny na zachlapania, ale można z nim pływać.

Apple Watch Series 2

Nowy zegarek Apple ma wytrzymywać ciśnienie wody odpowiadające temu na głębokości 50 m, a zmieniona komora głośnika ma wypychać na zewnątrz ciecz, która do niej się dostanie. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że z nowym Apple Watchem można będzie pływać w basenie, jak i otwartych zbiornikach wodnych.

Appel Watch Series 2 będzie dostępny z obudowami, które wykonane są z aluminium, stali nierdzewnej lub ceramiki. Ta ostatnia wersja dostępna będzie w kolorze białym.

Szybszy układ i jaśniejszy ekran

Wygląd zegarka nie uległ zmianom, ale jego wnętrze zegarka już tak. Watch Series 2 oparty jest na nowym układzie Apple S2. Jest to dwurdzeniowa jednostka, która ma mieć o 50% wyższą wydajność CPU oraz wyraźnie poprawioną wydajność graficzną. Gigant obiecuje, że nowe aplikacje (np. Night Sky 4) będą działać nawet z szybkością 60 kl/s. Nowy układ trafi również do pierwszej generacji zegarków, która nosić będzie teraz nazwę Apple Watch Series 1.

Firma udoskonaliła również ekran swojego zegarka. Ma być on teraz dwa razy jaśniejszy, co oznacza osiągnięcie progu ok. 1000 nitów (najjaśniejszy panel w urządzeniach Apple'a). Powinno przełożyć się to na zauważalnie lepszą widoczność w słońcu.

Ma wbudowany GPS

Nowy Apple Watch w celu ustalenia pozycji użytkownika nie będzie już potrzebował połączenia ze smartfonem. Sprzęt wyposażony został bowiem we wbudowany odbiornik GPS. Twórcy aplikacji będą mogli pisać programy korzystające z tego modułu. Przykładem jest ViewRenger, który nie potrzebuje danych ze smartfona do wyświetlania aktualnych wskazówek.

Pokemon GO także w zegarku

Apple Watch Series 2 działa na systemie watchOS 3, na który dostępnych będzie wiele nowych aplikacji. Najgłośniejszą pozycją wśród nich jest Pokemon GO. Tytułu Niantic Labs dla zegarka Apple'a ma ułatwić użytkownikom wykluwanie pokemonów oraz informować o stworkach i poke stopach, które znajdują się w okolicy. Spacery w celu wyklucia jajka mają być zapisywane przez zegarek jako ćwiczenia. Nowa aplikacja Niantic Labs zostanie udostępniona użytkownikom zegarków Apple pod koniec roku.

Zobacz również: Techgadka #16: Smartwatche - warto czy nie? Opinia po roku używania

Co z baterią?

Szybszy układ, jaśniejszy ekran, odbiornik GPS i obsługa wybranych funkcji Pokemon GO to najważniejsze nowości w zegarku Apple'a, a zarazem rzeczy, które mogą zauważalnie zmniejszyć czas jego pracy na pojedynczym ładowaniu. Logicznym wydaje się więc, że producent powinien zrobić coś z niewielką baterią, która od zawsze jest najsłabszą stroną Watcha.

Apple Watch Series 2

Nie w przypadku Apple'a. Przedstawiciele firmy na konferencji słowem nie odezwali się o zmianach dotyczących baterii czy wydłużonym czasie pracy. Można więc przyjąć, że Apple Watch Series 2 ma ten sam akumulatorek, który można znaleźć w pierwszej generacji urządzenia. Nie wróży to najlepiej…

Dostępność i ceny

Apple Watch Series 2 można będzie zamawiać w przedsprzedaży już od 9 września, a na sklepowe półki trafi 16 września. Jego podstawową wersję można będzie nabyć za 1849 zł. Pierwsza generacja, która dostała nowy układ i dodatek do nazwy (Series 1), będzie dostępna od teraz w niższej cenie - 1349 zł. watchOS 3 dostępny będzie do pobrania 13 września.

Apple Watch Series 2

Gigant z Cupertino na konferencji poinformował o zawiązaniu nowej współpracy z firmą Nike. Jej efektem jest specjalna wersja zegarka, którą nazwano Apple Watch Nike+. Edycja stworzona z myślą o biegaczach ma unikatowy pasek z dziurkami oraz lekko zmienionym oprogramowaniem (lepsza ekspozycja usług Nike dla biegaczy). Będzie ona dostępna od października, ale póki co nie wiadomo nic o jej cenie.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Wearables:

Xiaomi Mi 6 już za tydzień. Co o nim wiadomo? Samsung Galaxy Watch 3 oficjalnie. Obracany pierścień, EKG i obsługa gestami Samsung Gear Sport i Gear Fit2 Pro oficjalnie. Sprzęt, który nie boi się wody Android Wear 2.0 jest lepszy, bo jest bardziej samodzielny. Które zegarki otrzymają aktualizację? Nowoczesny smartwatch, który będziesz mógł przekazać wnukowi - TAG Heuer Connected Modular 45 Xiaomi nie przestaje zaskakiwać. Firma prezentuje... inteligentne buty! Misfit Phase oficjalnie. Świetnie zapowiadający się zegarek z jedną poważną wadą Słuchawki bezprzewodowe TWS. Wybrałem najciekawsze modele z różnych półek cenowych Timex IQ+ Move oficjalnie. Hybrydowy zegarek w niezłej cenie Smartwatche jeszcze się dobrze nie zaczęły, a już się kończą Huawei Watch 3 i MatePad Pro 12.6 oficjalnie. Nowe urządzenia z HarmonyOS Jestem fanem zegarków hybrydowych. Na IFA 2016 zadebiutowało urządzenie, które muszę mieć!