W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch

W Pokemon GO możesz już grać na zegarku Apple Watch

Pokemon GO na Apple Watch
Pokemon GO na Apple Watch
Mateusz Żołyniak
23.12.2016 12:40, aktualizacja: 23.12.2016 13:40

Niantic dotrzymało słowa. Pokemon GO jest już dostępne na zegarkach z serii Apple Watch, dzięki czemu gracze mają dostęp do wybranych funkcji gry bez konieczności sięgania po smartfona. Jakie funkcje dostępne będą z poziomu nadgarstka?

Pokemon GO wreszcie dostępne na zegarki Apple Watch

Na wrześniowej prezentacji nowego smartwatcha Apple i Niantic zapowiedziały pojawienie się dedykowanej zegarkom wersji Pokemon GO. Miała ona trafić na rynek przed końcem roku i tak też się stało. Studio zapowiedziało, że użytkownicy urządzeń Apple Watch mogą już na nich grać w Pokemon GO.

Aktualizacja szalenie popularnej gry Niantic Labs dostępna jest już w App Storze, więc wystarczy pobrać go na iPhone'a i można zabrać się za granie na sparowanym ze smartfonem zegarku. Do słowa "granie" należy podchodzić jednak z dystansem - nie ma możliwości łapania pokemonów z poziomu Apple Watcha.

Jakie funkcje obsługuje Pokemon GO na zegarkach?

Pokemon GO na zegarkach Apple'a należy traktować jako pomocniczą aplikację. Daje dostęp do podobnych funkcji, co opaska Pokémon GO Plus - nie trzeba cały czas trzymać smartfona z włączonym ekranem w dłoni, aby wykluwać jajka czy dostawać powiadomienia o napotkanych stworkach.

Kluczowe funkcje Pokemon GO na zegarkach Apple'a to:

  • dostarczanie informacji o znajdujących się w pobliżu pokemonach - użytkownik jest informowany, gdy natknie się na stworka i może wyciągnąć iPhone'a, aby go złapać;
  • liczenie przebytego dystansu, który wymagany jest do wyklucia danego jajka lub otrzymania cukierków danego typu (Pokemon Buddy);
  • informowanie o pobliskich PokeStopach i możliwość zebrania przedmiotów z nich bez konieczności wyciągania telefonu;
  • dostarczanie informacji o wyklutych stworkach i otrzymanych medalach;
  • zapisywanie sesji jako ćwiczenia w dedykowanej aplikacji Apple'a (Activity).

Pokemon GO nie cieszy się już tak dużym zainteresowaniem, ale...

W grę Niantic Labs wciąż gra ogromna liczba zaangażowanych użytkowników, co potwierdzają tylko najnowsze statystyki - gracze pokonali już dystans, który pozwoliłby na dotarcie z Ziemi do Słońca... aż 58 razy! Pokemon GO oczywiście już nigdy nie będzie cieszyć się takim zainteresowaniem jak na starcie, ale twórcy robią wszystko, aby zatrzymać jak największą liczbę graczy.

Niantic co chwilę wydaje pomniejsze update'y, które wprowadzają usprawnienia, pracując cały czas nad dużą aktualizacją, w której zawarte będą pokemony z drugiej generacji (100 stworków). Co jakiś czas pojawiają się też tematyczne wydarzenia, dzięki którym gracze mogą liczyć na dodatkowe bonusy. Zmiany te nie zachęcą wielu nowych graczy, ale dają powody obecnym do dalszej rozgrywki.

Podobnie sprawy mają się z Pokemon GO na zegarkach Apple'a. Funkcja ta nie zachęci raczej graczy do powrotu do grania w tytuł Niantic Labs, ale cały czas grający w niego użytkownicy iPhone'ów i Apple Watchy powinni być zadowoleni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)