Galaxy S8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych smartfonów?

Długość przekątnej ekranów Galaxy S8 i Galaxy S8+ ma wynosić kolejno 5,8 oraz 6,2 cala. Względem 5,1- i 5,5-calowych poprzedników to spory skok, ale czy faktycznie trzeba się bać gabarytów nowych telefonów?

Galaxy S7 edge+

Galaxy S7 edge+

Steve Hemmerstoffer‏ dysponuje plikami graficznymi, którego odzwierciedlają dokładne wymiary Galaxy S8 i Galaxy S8+. Postanowił on zestawić te grafiki z innymi popularnymi Samsungami - Note'em 7, Galaxy S7 oraz Galaxy S6.

Okazuje się, że S8 — mimo iż ma mieć największy ekran — wcale nie będzie największy. Będzie zauważalnie mniejszy od 5,7-calowego Note'a.

Galaxy S8+ (6,2 cala), Galaxy Note 7 (5,7 cala), Galaxy S8 (5,8 cala), Galaxy S7 (5,1 cala) i Galaxy S6 (5,1 cala)

Dodam jeszcze, że wymiary nieuwzględnionego na grafice Galaxy S7 edge (5,5 cala) to 150,9 x 72,6 mm. Galaxy S8 ma być od niego o 2 mm krótszy i o 4,6 mm węższy.

Robi się jeszcze ciekawiej, gdy Galaxy S8 zestawimy z iPhone'ami

Poniższa grafika mówi sama za siebie.

iPhone 7 Plus (5,5 cala), Galaxy S8+ (6,2) cala, Galaxy S8 (5,8 cala) i iPhone 7 (4,7 cala)

Tak, 6,2-calowy Galaxy S8+ ma być o niemal 4 mm węższy i o niespełna milimetr dłuższy niż 5,5-calowy iPhone 7 Plus.

A jak Galaxy S8 wypada w porównaniu z LG G6?

Zaprezentowany przed kilkoma dniami LG G6 także ma bardzo wąskie ramki otaczające duży, 5,7-calowy ekran. Na jedną z powyższych grafik nałożyłem zdjęcia prasowe G6 i S8, zachowując proporcje.

Zobacz również: Samsung Galaxy S8 - test

Galaxy S8+ (6,2 cala), LG G6 (5,7 cala) i Galaxy S8 (5,8 cala)

Galaxy S8 ma być tak samo długi jak LG G6, ale o niemal 4 mm węższy. Wszystko przez nieco inne proporcje ekranu. W przypadku G-szóstki jest to 18:9, a S8 ma mieć jeszcze bardziej wydłużony panel 18,5:9.

To będzie ciekawy rok

Duże, niezagospodarowane ramki od dawna są jedną z największych wad smartfonów. Dobrze, że czołowi producenci w końcu się za ten aspekt wzięli.

Jeśli wierzyć przeciekom, wąskie ramki ma mieć także iPhone 8. Smartfonom Apple'a jak żadnym innym przyda się terapia odchudzająca, bo iPhone'y 7 na tle konkurencyjnych telefonów wyglądają po prostu komicznie.

Wracając do Galaxy S8; przypomnę tylko, że jego premierę zaplanowano na 29 marca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Porównanie serwisów streamingowych. Aktualizacja: Jest i Apple Music Ubuntu dla Androida będzie przyszłością? Nokia Lumia 1020, czyli z deszczu pod rynnę [Podróż w czasie] Kiedy Lumia 1020 pojawi się w Polsce? Top 5 mitów komórkowych W świecie smartfonów nie ma już miejsca na oryginalność i to nasza wina Kolejny chiński gigant zawitał do Polski. OPPOwiem Wam, co o tym myślę Samsungi z WP8 w drugiej połowie roku. Czy firma powinna zrezygnować z Windows Phone'a? Apple iPad - nieco większy iPhone Telefon na dwie karty SIM – przegląd najciekawszych Tak wygląda mapa głębi tworzona przez smartfony z podwójnymi aparatami To już jest szczyt. Google wysyła Pixele 2 XL bez... wgranego Androida. Będzie pozew?

Popularne w tym tygodniu:

Absurdy życia w chmurze. Nie mogę ustawić budzika na zegarku, bo padł serwer