Galaxy S8 kontra reszta świata. Jak wypadają jego wymiary na tle innych smartfonów?

Długość przekątnej ekranów Galaxy S8 i Galaxy S8+ ma wynosić kolejno 5,8 oraz 6,2 cala. Względem 5,1- i 5,5-calowych poprzedników to spory skok, ale czy faktycznie trzeba się bać gabarytów nowych telefonów?

Galaxy S7 edge+

Galaxy S7 edge+

Steve Hemmerstoffer‏ dysponuje plikami graficznymi, którego odzwierciedlają dokładne wymiary Galaxy S8 i Galaxy S8+. Postanowił on zestawić te grafiki z innymi popularnymi Samsungami - Note'em 7, Galaxy S7 oraz Galaxy S6.

Okazuje się, że S8 — mimo iż ma mieć największy ekran — wcale nie będzie największy. Będzie zauważalnie mniejszy od 5,7-calowego Note'a.

Galaxy S8+ (6,2 cala), Galaxy Note 7 (5,7 cala), Galaxy S8 (5,8 cala), Galaxy S7 (5,1 cala) i Galaxy S6 (5,1 cala)

Dodam jeszcze, że wymiary nieuwzględnionego na grafice Galaxy S7 edge (5,5 cala) to 150,9 x 72,6 mm. Galaxy S8 ma być od niego o 2 mm krótszy i o 4,6 mm węższy.

Robi się jeszcze ciekawiej, gdy Galaxy S8 zestawimy z iPhone'ami

Poniższa grafika mówi sama za siebie.

iPhone 7 Plus (5,5 cala), Galaxy S8+ (6,2) cala, Galaxy S8 (5,8 cala) i iPhone 7 (4,7 cala)

Tak, 6,2-calowy Galaxy S8+ ma być o niemal 4 mm węższy i o niespełna milimetr dłuższy niż 5,5-calowy iPhone 7 Plus.

A jak Galaxy S8 wypada w porównaniu z LG G6?

Zaprezentowany przed kilkoma dniami LG G6 także ma bardzo wąskie ramki otaczające duży, 5,7-calowy ekran. Na jedną z powyższych grafik nałożyłem zdjęcia prasowe G6 i S8, zachowując proporcje.

Zobacz również: Przyszłość fotografii. Premiera Huawei P30

Galaxy S8+ (6,2 cala), LG G6 (5,7 cala) i Galaxy S8 (5,8 cala)

Galaxy S8 ma być tak samo długi jak LG G6, ale o niemal 4 mm węższy. Wszystko przez nieco inne proporcje ekranu. W przypadku G-szóstki jest to 18:9, a S8 ma mieć jeszcze bardziej wydłużony panel 18,5:9.

To będzie ciekawy rok

Duże, niezagospodarowane ramki od dawna są jedną z największych wad smartfonów. Dobrze, że czołowi producenci w końcu się za ten aspekt wzięli.

Jeśli wierzyć przeciekom, wąskie ramki ma mieć także iPhone 8. Smartfonom Apple'a jak żadnym innym przyda się terapia odchudzająca, bo iPhone'y 7 na tle konkurencyjnych telefonów wyglądają po prostu komicznie.

Wracając do Galaxy S8; przypomnę tylko, że jego premierę zaplanowano na 29 marca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Artykuły:

Prezent dla gracza: 3 pomysły na każdą kieszeń Mniej smug na ekranie Czaszki i samuraje, czyli z grami na Windows Phone 8 nie będzie tak źle Komórkowy przewodnik dla narciarzy Czy chciałbyś zobaczyć w sklepach więcej smartfonów z 4-calowymi ekranami? [Ankieta] Lekcja z komórką. New-tech-cell-phone nauczyciel? QuadRooter: 900 milionów urządzeń podatnych na cyberatak. Sprawdź, czy twój smartfon jest bezpieczny Jak ja bym chciał, żeby Nintendo stworzyło własny smartfon „Ptaszki i pszczółki”, czyli edukacja seksualna przez telefon LG G Flex, czyli pierwszy krok ku składanym smartfonom [Podróż w czasie] Speed Tester #1 - Samsung Galaxy S7 kontra LG G5 - porównanie szybkości Ubuntu dla Androida będzie przyszłością?

Popularne w tym tygodniu:

Jak wygląda składany ekran Samsunga Galaxy Fold po 10 dniach?