Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie przecieków

Samsung Galaxy Note 8 - podsumowanie przecieków
Miron Nurski

26.06.2017 11:50, aktual.: 26.06.2017 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od premiery Galaxy Note'a 8 dzielą nas jeszcze długie tygodnie, ale co nieco wiadomo na jego temat już teraz.

Wygląd

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy Note 8 będzie podobny do Galaxy S8, co nie jest żadną niespodzianką. Słynący z wycieków użytkownik Twittera o pseudonimie Ice universe opublikował już kilka zdjęć, na których uwieczniono ponoć szkła ochronne na ekran nowego smartfona.

Szkło na ekran Galaxy Note'a 8?
Szkło na ekran Galaxy Note'a 8?© twitter.com/UniverseIce

Podobnie jak S8, nowy Note ma mieć bardzo wąskie ramki otaczające wyświetlacz. Zdaje się jednak, że jego rogi będą zaokrąglone nieco subtelniej.

Szkło na ekran Galaxy Note'a 8?
Szkło na ekran Galaxy Note'a 8?© twitter.com/UniverseIce

Specyfikacja

Evan Blass z serwisu VentureBeat dotarł do kilku informacji na temat parametrów technicznych Galaxy Note'a 8.

Nowy Note ma mieć ten sam układ, co S-ósemki, ale więcej pamięci RAM - 6 GB zamiast 4 GB. To dobra wiadomość, bo w przypadku S8 ciężko uznać 4 GB za ilość wystarczającą.

Ekran ma mieć proporcje 18,5:9 i być nieznacznie większy niż panel S8+ (6,3 cala zamiast 6,2 cala). Pod znakiem zapytania stoi jego rozdzielczość, ale na razie nic nie wskazuje na to, by Samsung - śladem Sony - miał postawić na panel 4K. Najpewniej będzie to więc 2960 x 1440 pikseli.

Galaxy Note 8 ma mieć podwójny aparat

Na zastosowanie podwójnej kamerki wskazują niemal wszystkie wycieki. Evan Blass twierdzi, że obie soczewki zostaną umieszczone horyzontalnie.

Zdaniem serwisu Korea Herald, drugi aparat zostanie uzbrojony w teleobiektyw dający 3-krotne przybliżenie optyczne.

Czytnik linii papilarnych ponownie w niefortunnym miejscu?

Sporo mówiło się o tym, że Galaxy Note 8 może być pierwszym smartfonem Samsunga, w którym skaner biometryczny zostanie zintegrowany z wyświetlaczem. Wygląda jednak na to, że firma nie zdążyła dopracować tego rozwiązania. Korea Herald, który powołuje się na branżowe źródła, donosi, że Samsung zrezygnował z tego rozwiązania przez problemy techniczne.

Galaxy S8 ma czytnik linii papilarnych przy aparacie
Galaxy S8 ma czytnik linii papilarnych przy aparacie

Zdaniem Evana Blassa, skaner - podobnie jak w przypadku S8 - znajdzie się przy aparacie. Tym razem odstęp dzielący obiektyw i płytkę skanującą ma być większy. Oby.

Może być drogo

Zdaniem serwisu VentureBeat, Galaxy Note 8 będzie kosztował 999 euro, czyli równowartość 4200 zł. Jeśli informacje się potwierdzą, będzie to najdroższy Note w historii.

Cena ta jest jednak o tyle prawdopodobna, że Galaxy S8+ startował z poziomu 3999 zł, a Note ma mieć nieco lepszą specyfikacją, podwójny aparat oraz rysik S Pen.

Kiedy?

Koreańskie źródła wskazują na to, że premiera Galaxy Note'a 8 odbędzie się 26 sierpnia w Nowym Jorku. Kilka dni później smartfon zostanie zapewne pokazany na berlińskich targach IFA 2017 (1-6 września).

Sama sprzedaż ma jednak ruszyć dopiero w drugiej połowie września. Chętni mają zatem czas, by odłożyć ponad 4000 złotych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)