Sekcja z darmowymi aplikacjami w Google Play niewidoczna dla polskich użytkowników. Jak obejść to ograniczenie?

Zachodnie media trąbią o pojawieniu się w Google Play sekcji Free App of the Week (darmowa aplikacja tygodnia), dzięki której - jak sama nazwa wskazuje - można pobrać jedną grę i apkę, która na co dzień jest płatna. Z niewiadomych przyczyn sekcja ta jest na razie ukryta przed polskimi użytkownikami, ale dla chcącego nic trudnego.

Google Play

Google Play (depositphotos.com / ymgerman)

Sekcję Free App of The Week w Sklepie Play dostrzegł serwis Android Police. Niestety kliknięcie w prowadzącego do niej linka w Polsce skutkuje wyświetleniem komunikatu "Przepraszamy – adres URL nie został znaleziony na serwerze".

Co jednak ciekawe, z umieszczonego przez wspomniany serwis zrzutu ekranu wynika, że obecnie bezpłatnie można pobrać wydaną przez Cartoon Network grę "Card Wars — Adventure Time". Okazuje się, że w polskim sklepie cena także tymczasowo spadła z 14,99 zł to 0 zł.

Choć zatem promocja w Polsce obowiązuje, oficjalnymi kanałami trudno się o niej dowiedzieć. Na szczęście nie trzeba być hakerem, by to zmienić.

Wystarczy odwiedzić sekcję Darmowa aplikacja tygodnia używając proxy

Darmową możliwość korzystania z proxy, czyli serwerów pośredniczących, oferuje m.in. serwis KProxy. Wystarczy odwiedzić tę stronę i wkleić linka prowadzącego do specjalnej sekcji w Google Play, a pełna zawartość witryny zostanie pobrana przez serwer znajdujący się w innym kraju. Potem trzeba już tylko sprawdzić, która apka jest w promocji, a następnie — już nie używając proxy — znaleźć ją w Google Play i pobrać.

Żeby była jasność: przeceny aplikacji są globalne, a przed polskimi użytkownikami ukryta jest jedynie informacja o tym, która apka jest w danym momencie przeceniona. Pobranie jej za darmo nie jest więc ani nielegalne, ani nawet wątpliwe moralnie.

Możliwe, że Google stopniowo wdraża wspomnianą sekcję i wkrótce ujrzymy ją także w polskim sklepie. Zanim to jednak nastąpi, warto odwiedzać ją raz w tygodniu, używając powyższego sposobu, bo mogą się trafić naprawdę fajne oferty.

Zobacz również: Appshaker 2 #19: Ookujira, Swiftly switch i Grumpy Cat's Worst Game Ever

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #29: Mushroom 11, Glass Wire, Reporter i inne Appshaker 2 #28: Deep Town, Llama, Digit Drop i inne Ta gra pokaże, ile jesteśmy w stanie wycisnąć ze smartfonów "Super Mario Run" 2.0 na Androida i iOS już jest. Co nowego? Appshaker 2 #27: Beat Racer, FaceAPP, After The End i inne Link Bubble - jedna z moich ulubionych apek na Androida znika z Google Play Najlepsze aplikacje dla alkoholowych smakoszy Aplikacje na telefon, których używam Appshaker 2 #26: Blyss, Shadowmatic, Speedr i inne Chuck Norris ma swoją własną grę! Co kryje się za Nonstop Chuck Norris? Gboard - najlepsza klawiatura na smartfony, z jaką miałem do czynienia Appshaker 2 #25: unWorded, Rocket Shock 3D i Summary Scanner Appshaker 2 #24: Donald Draws, Outside World i inne Samsung Flow wkrótce będzie naprawdę użyteczne. Wreszcie! Appshaker 2 #23: Posture, Ampere i The Wolf Sony chce, by robienie zdjęć jedzeniu miało sens Appshaker 2 #22: electronia, Bitesnap i aplikacje walentynkowe Mapy Google z funkcją udostępniania list miejsc. Czegoś takiego brakowało Appshaker 2 #21: Cubway, Screenshot Utility, Conduct THIS i inne UberEATS już w Polsce. Nowa metoda zamawiania jedzenia do domu lub biura Appshaker 2 #20: PolyGen, Roller Coaster Tycoon, Symmetria i inne Pokemon Duel już do pobrania. Powtórzy sukces Pokemon GO? Appshaker 2 #19: Ookujira, Swiftly switch i Grumpy Cat's Worst Game Ever Appshaker 2 #18: WRIO Keyboard, KineMaster, Orconoid i inne

Popularne w tym tygodniu:

Spełnij swoje marzenia