Google Kontakty w końcu pobierzesz na dowolny telefon. Prawie dowolny

Z aplikacji Google Kontakty dotychczas korzystać mogli tylko użytkownicy smartfonów powstałych w ścisłej współpracy z Google'em (serie Pixel, Nexus, Android One czy Google Play Edition). Teraz się to zmienia.

W marcu Google "uwolnił" swojego Assistanta. Teraz przyszła pora na kolejną aplikację.

Kontakty (Google Contacts) dla każdego. Prawie…

W wersji aplikacji oznaczonej numerkiem 2.1.2.164543808 zniesiono kompatybilność wyłącznie ze smartfonami Google'a. Od teraz apkę można zainstalować na dowolnym smartfonie czy tablecie z Androidem w wersji przynajmniej 5.0 Lollipop.

Taki wymóg jest oczywisty biorąc pod uwagę fakt, że aplikacja jest zgodna z językiem projektowania Material Design, który został wprowadzony wraz z Lollipopem. Oczywiście nieco ogranicza to liczbę potencjalnych użytkowników, ale — patrząc na sierpniowe statystyki - nie ma tragedii. Łapie się dokładnie 75 proc. użytkowników Androida.

Statystyki Androida - sierpień 2017

Wiele osób może polubić Kontakty Google za prostotę

Aplikacje do zarządzania kontaktami przygotowane przez niektórych producentów to prawdziwe kombajny uzbrojone w skanery wizytówek i inne wodotryski. Na słabszych telefonach takie apki mogą działać ociężale, a kontakty ładować się całe wieki.

Kontakty Google to prosta, lekka i schludna aplikacja. Najpotrzebniejsze funkcje jednak ma. Można np. w wygodny sposób przełączać się między kontaktami przypisanymi do różnych kont, co jest przydatne, gdy ktoś ma rozdzielone kontakty na koncie prywatnym i służbowym.

Program potrafi także usunąć zduplikowane kontakty

Twórcy przygotowali sekcję Sugestie, w której wyświetlane są przydatne wskazówki dotyczące zarządzania kontaktami, w tym możliwość usuwania duplikatów.

Zobacz również: Appshaker 2 #37: Yesterday, Rullo, Beholder i inne

Szkoda tylko, że apka nie ma zintegrowanego dialera, więc z jej poziomu nie można wybrać numeru niezapisanego w kontaktach.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #48 - Golden Hour, Eternal Card Game, Sleep orbit i inne Ta decyzja Opery nie spodoba się wielu użytkownikom. Koniec Opery Max Najlepsze aplikacje astronomiczne. Zlokalizuj Perseidy i zobacz Ziemię z kosmosu Appshaker 2 #47: "A Planet of Mine", "Vector Pop" i niezwykły kalkulator Google wypowiada wojnę wibrującym reklamom Powstanie Warszawskie: dzięki tym aplikacjom dowiesz się o nim więcej Appshaker 2 #46: Loopsie, HHTAN, Virtua Tennis Chalange i inne Appshaker 2 #45 - Infinity Merge, Timbre, Lil Big Invasion i inne Ruchome zdjęcia - świetna aplikacja Google'a debiutuje na Androidzie i... nie jest już taka świetna Appshaker 2 #44 - ES Disk Analyzer, Bounzy, Tentacles i inne Kupony, zniżki i okazje. Najlepsze aplikacje dla łowców niskich cen Appshaker 2 #43 - Neighbours from Hell, Dailydo i inne [+ rozwiązanie konkursu] Snapchat szaleje. To już druga duża aktualizacja w ciągu kilkunastu dni Appshaker 2 #42 - Fidget Spinner, LangBandit, S.M.T.H. i inne Polskie gry i aplikacje, które robią furorę na świecie [cz. 2] Kosmiczna podróż w VR. Przetestowałem The Missed Spaceflight Appshaker 2 #41: wygraj smartfona ASUS ZenFone Live! Angry Birds Evolution to piękna, rozbudowana, ale zarazem nudna gra Appshaker 2 #40: Music Translator, Kidu, BalanCity, Sheepwith i inne Appshaker 2 #39: Fortune City, Sumeru, SideIcon i inne Jak rozmyć tło na zdjęciu? Nie musisz mieć specjalnego telefonu Appshaker 2 #38: VOI, Injustice 2, Samorost 3 i inne Adobe Scan - darmowa aplikacja do skanowania dokumentów. Jak się sprawuje? Appshaker 2 #37: Yesterday, Rullo, Beholder i inne