Kontakty i zdjęcia na serwerze internetowym, bez kabli

Kontakty i zdjęcia na serwerze internetowym, bez kabli

Clickova - kontakty i zdjęcia na serwerze internetowym, bez kabli.
Clickova - kontakty i zdjęcia na serwerze internetowym, bez kabli.
Paweł Wolniewicz
13.07.2009 07:01, aktualizacja: 13.07.2009 09:01

Od pewnego czasu interesują mnie usługi pozwalające na szybkie przenoszenie plików pomiędzy telefonami i udostępnianie ich znajomym, bez konieczności korzystania z kabli bądź Bluetooth. W przypadku zdjęć i wideo można skorzystać po prostu z serwisów społecznościowych i łącza internetowego (o ile korzystamy z korzystnego planu taryfowego). Ale warto, by tego typu usługa pozwalała też od razu na zrobienie kopii zapasowej bardziej osobistych danych, zwłaszcza książki adresowej.

Jedno z możliwych rozwiązań stanowi skorzystanie z serwisu Clickova. Oferuje ona trzy główne funkcje:

  • przechowywanie zdjęć i filmów na serwerze,
  • współdzielenie plików,
  • a także kopię zapasową kontaktów.

Program działa na platformie Java. Można go pobrać zarówno za pośrednictwem komputera, jak i wprost do telefonu. W obu przypadkach konieczna jest rejestracja polegająca na podaniu numeru telefonu oraz adresu e-mail. Trzeba również odpowiednio skonfigurować ustawienia łącza internetowego. Szczegółową, anglojęzyczną instrukcję znajdziemy tutaj. Z kolei cały proces instalacji programu opisany jest na jego stronie domowej.

Clickova ogranicza możliwości wykorzystania usługi tylko do celów prywatnych. To jednak powinno w zupełności wystarczyć osobie chcącej podzielić się fotkami i zabezpieczyć swoje kontakty na wypadek utraty komórki.

Źródło i zdjęcie: Clickova

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)