Czy telefon na kartę to wciąż atrakcyjne rozwiązanie?

Czy telefon na kartę to wciąż atrakcyjne rozwiązanie?

Czy telefon na kartę to wciąż atrakcyjne rozwiązanie?
Źródło zdjęć: © Pexels
Maciej Gruszczyński
28.05.2021 16:26, aktualizacja: 31.05.2021 13:41

Choć współcześnie umowy abonamentowe z operatorami sieci komórkowych są najpopularniejsze, telefon na kartę wciąż może być atrakcyjnym rozwiązaniem. Skorzystanie z takiej oferty przynosi bowiem wiele korzyści. Przede wszystkim zapewnia dużą elastyczność i pozwala wygodnie zarządzać wydatkami.

Telefon na kartę, czyli duża wygoda i elastyczność

Oferta na kartę, czyli tzw. prepaid, to usługa telekomunikacyjna, która ma charakter przedpłacony. Oznacza to, że zanim użytkownik zyska możliwość wysyłania wiadomości tekstowych lub wykonywania połączeń głosowych, musi doładować konto konkretną kwotą. Tego typu rozwiązanie oferują operatorzy sieci komórkowych. Stanowi ono ciekawą i atrakcyjną alternatywę dla popularnych abonamentów. W przeciwieństwie do nich telefon na kartę wyróżnia się bardzo dużą elastycznością.

Wszystko dlatego, że nie wymaga zawierania żadnej umowy. W przypadku abonamentu użytkownik zawsze musi podpisać długoterminowe zobowiązanie (najczęściej na okres 2 lat). Przez ten czas ma ograniczoną możliwość zmiany operatora – jeśli zdecyduje się to zrobić, powinien liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Wybierając telefon na kartę, nie musi obawiać się dodatkowych kosztów. W każdej chwili może przejść do innej sieci, która akurat oferuje lepsze warunki lub korzystne promocje.

Co ważne, obecne oferty na kartę są równie atrakcyjne co usługi w ramach abonamentu. Poza brakiem umowy różnicą między tymi dwoma rozwiązaniami jest więc głównie sposób ich opłacania. W przypadku karty prepaid zazwyczaj konieczne jest regularne doładowywanie konta, o którym trzeba pamiętać każdego miesiąca. Operatorzy coraz częściej wychodzą jednak naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i likwidują tę niedogodność.

Przykładem jest oferta na kartę Perfekt Match od Mobile Vikings. W jej ramach klienci mogą skorzystać z opcji autodoładowania. Wystarczy, że podepną kartę płatniczą do internetowego konta użytkownika, a opłata w wysokości 25 zł będzie pobierana automatycznie po zakończeniu poprzedniego okresu rozliczeniowego.

Usługi i koszty dostosowane do potrzeb użytkownika

Utrzymująca się dobra pozycja ofert na kartę wynika też z ich powszechnej dostępności. Przeniesienie numeru telefonu lub uzyskanie nowego jest w ich ramach bardzo proste. Tym, co przyciąga użytkowników do tego typu rozwiązania, jest jednak przede wszystkim jego korzystna cena. Koszty usług prepaid są bardzo konkurencyjne i często o wiele bardziej atrakcyjne od umów abonamentowych.

Użytkownicy bez trudu mogą przy tym dostosować ich wysokość do swoich aktualnych potrzeb i wygodnie zarządzać własnymi wydatkami. Łatwo też zaobserwować bardzo dobre przełożenie ceny usług do ich jakości. Nowoczesne oferty na kartę dają bowiem dostęp m.in. do nielimitowanych rozmów i SMS-ów, czym praktycznie nie różnią się od abonamentu. Oprócz tego operatorzy oferują duże pakiety Internetu mobilnego – w zależności od potrzeb konkretnej osoby mogą one sięgać nawet 20–30 GB transferu miesięcznie, co wystarczy nawet wymagającym użytkownikom.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)