Drodzy operatorzy, oto świetne rozwiązanie, którego wprowadzenie warto przemyśleć

Drodzy operatorzy, oto świetne rozwiązanie, którego wprowadzenie warto przemyśleć

Rozładowana bateria
Rozładowana bateria
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
25.06.2015 10:07, aktualizacja: 25.06.2015 12:08

Nikt z nas nie lubi rozładowujących się baterii, prawda? Zastanawiałeś się jednak kiedyś nad tym, że Twój umierający akumulator jest problemem nie tylko dla Ciebie?

Jesteś poza domem, wskaźnik naładowania baterii pokazuje 10%, a w zasięgu wzroku nie ma żadnego źródła zasilania. Znacie to, prawda? W takiej sytuacji zapewne każdy z nas włącza tryb oszczędzania energii (o ile to możliwe), a już na pewno ogranicza wykonywanie połączeń i korzystanie z sieci do minimum. Kto na tym traci? Operator, z którego usług w tym czasie nie korzystasz.

Do takiego wniosku kilka miesięcy temu doszła brytyjska sieć EE (wspólne dziecko Deutsche Telekomu oraz Orange), która ruszyła z bardzo ciekawym projektem. Chętnym abonentom rozdano... powerbanki. Co jednak w tym wszystkim było najciekawsze, po jego rozładowaniu wystarczyło wejść do jednego z salonów EE i wymienić go na naładowany egzemplarz. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, bo tylko przez 4 pierwsze dni po darmowego powerbanka zgłosiło się milion osób.

Power Bar
Power Bar© EE

Po kilku tygodniach projekt został jednak zawieszony. Niewypał? Najwidoczniej nic z tych rzeczy, bo usługa EE Power znów jest aktywna. Będąc brytyjskim abonentem sieci EE, Orange lub T-Mobile wystarczy wysłać SMS-a pod wskazany numer, aby otrzymać kod upoważniający do odbioru przenośnej ładowarki o pojemności 2600 mAh. W dalszym ciągu można je oczywiście wymieniać po rozładowaniu.

Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy mówić o odważnym eksperymencie, ale teraz wznowienie projektu mówi mi jedno - operator zdążył już wszystko przekalkulować i to mu się po prostu opłaca. Albo odnotowano zauważalny wzrost abonentów, których skusiła ta akcja, albo ci obecni dzwonią i korzystają z sieci częściej. Najpewniej po trosze jedno i drugie.

Power Bar
Power Bar© EE

Dlatego też z chęcią zobaczyłbym podobną usługę w Polsce. W ramach abonamentu do telefonów często dokładane są słuchawki, głośniki Bluetooth czy inne pendrive'y. O ile sensowniejsze z punktu widzenia klienta byłoby objęcie abonamentem właśnie powerbanka z upoważnieniem do jego wymiany w salonach. Sam mam już tego typu gadżet o sporej pojemności, ale podczas wypadu na weekend nawet i on potrafi się rozładować w terenie. Możliwość jego wymiany w salonie mogłaby być dla mnie kartą przetargową. Zwłaszcza że galerie handlowe z salonami operatorów często ulokowane są przy dworcach, a z oczywistych względów są to przecież miejsca, w których nad wyraz często ląduje się z baterią na wyczerpaniu.

Drodzy operatorzy, może warto rozważyć wprowadzenie podobnego rozwiązania na naszym rodzimym rynku?

Źródło: EE via Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)