1/3 smartfonów z Windows Phone to modele za mniej niż 500 zł. Kto kupuje drogie telefony z WP?

1/3 smartfonów z Windows Phone to modele za mniej niż 500 zł. Kto kupuje drogie telefony z WP?

zmodyfikowane zdjęcie Red heart and money
zmodyfikowane zdjęcie Red heart and money
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Jan Blinstrub
28.06.2014 13:24, aktualizacja: 28.06.2014 16:22

WPCentral każdego miesiąca dostaje dane dotyczące platformy Windows Phone od firmy AdDuplex. Nie są one pewnie superprecyzyjne, ale dają niezłe wyobrażenie o tym, co dzieje się w ekosystemie Microsoftu.

1/3 wszystkich telefonów z Windows to…

Nokia Lumia 520. W zeszłym miesiącu należało do niej 33,7% globalnego rynku, w tym 31,6%. Numerem dwa jest Lumia 625 (7,3%) a na trzecim miejscu znalazła się Lumia 920 (6,9%). Wyniki nie są zaskakujące. Boję się myśleć, jaki udział w rynku smartfonów miałby Microsoft, gdyby nie zdecydowano się na wprowadzenie tanich Lumii. Są kraje, w których do Lumii 520 należy ponad 40% rynku. W Chile jest to 43,4% a w Irlandii 46,4%. Niestety WPCentral milczy na temat polskiego rynku.

Dane AdDuplex potwierdzają to, co większość z nas pewnie i tak wie. Windows Phone stoi tanimi modelami Nokii. Oczywiście gdybyśmy spojrzeli na sprzedaż urządzeń z Androidem także dominowałby niedrogie urządzenia, ale żadne z nich nie wysuwałoby się tak wyraźnie na prowadzenie, jak Lumia 520. Powodów jest kilka – modeli smartfonów z Androidem jest zdecydowanie więcej, udział systemu Google w rynku jest radykalnie większy i bardziej zróżnicowane są grupy odbiorców.

Sam bardzo często polecam Lumie znajomym, którzy szukają niedrogiego telefonu, bo działają szybko i są dobrze wyposażone. Jednak im większym dysponują budżetem, tym trudniej znaleźć mi argumenty przemawiające za systemem Microsoftu. Lepsze obudowa i aparat? Większy ekran? Ok, ale ciężko kogoś przekonać, że warto zapłacić ponad 1500 zł za Lumię 1020, skoro kosztująca 40% ceny Lumia 630 ma zbliżone możliwości.

Windows Phone 8.1 na blisko 8% urządzeń

Dane AdDuplex dotyczą nie tylko modeli smartfonów, ale także wersji systemu. Potwierdzają one, że problem fragmentacji w zasadzie nie dotyczy Windows Phone: ponad 75% urządzeń ma system w wersji 8.0. 17% ma starsze wersje 7.x a 7,7% ma najnowszą, niedostępną jeszcze oficjalnie wersję 8.1.

Obraz
© WPCentral

Z jednej strony pokazuje to, że nie brakuje entuzjastów, którzy chętnie na własną rękę instalują najnowszy system, z drugiej jak niewielki jest udział Windows Phone w rynku, skoro grupa zapaleńców, którzy instalują system przez program dla deweloperów stanowi blisko 8%.

źródło: WPCentral

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)