10 ciekawych gier i aplikacji, które nie spodobały się cenzorom Apple'a i Google'a

10 ciekawych gier i aplikacji, które nie spodobały się cenzorom Apple'a i Google'a

10 ciekawych gier i aplikacji, które nie spodobały się cenzorom Apple'a i Google'a
Komórkomania.pl
14.08.2013 07:00, aktualizacja: 14.08.2013 09:00

Mobilne gry i aplikacje dostępne w wirtualnych sklepach liczone są dziś w setkach tysięcy. Mogłoby ich być jednak zdecydowanie więcej, gdyby nie - niekiedy nadgorliwi - cenzorzy, którzy wiele dzieł deweloperów usuwają ze swoich zasobów. Czasem przez niezgodność z regulaminem, czasem przez niezgodność z prawem, a innym razem bez żadnego wyraźnego powodu. Oto 10 aplikacji, które z różnych przyczyn nie przypadły do gustu cenzorom.

Usunięte gry i aplikacje #1Prohibition: The Dope Wars 2

Oczywiście takie podejście do tematu nie spodobało się stojącym na straży moralności cenzorom sklepu App Store, więc gra została z niego usunięta. Jej twórcy nie powiedzieli jednak ostatniego słowa i wkrótce po tym powrócili ze swoim dziełem, które zostało przemianowane na CandyWars. Mechanika gry pozostała niezmieniona, jednak narkotyki zostały zastąpione... cukierkami. Nie sposób odmówić deweloperom pomysłowości.

Właściciele iPhone'w oraz iPadów mogą zakupić grę CandyWars tutaj.

SpoofApp

Twórcy aplikacji przekonywali, że może ona służyć do wkręcania znajomych, jednak nietrudno się domyślić, że znalazło się kilku użytkowników, którzy mieli nie do końca uczciwe plany związane z możliwościami, jakie oferował im SpoofApp. Debiutujący w 2009 roku program z App Store'a wyleciał z hukiem dość szybko, jednak w Google Play można go znaleźć przez ok. 2,5 roku.

Ostatecznie aplikacja wróciła do Sklepu Play w odświeżonej wersji i pod nową nazwą (Phone Gangster), a właściciele iPhone'ów mogą go pobrać z Cydii. Instrukcję można znaleźć na stronie producenta.

SpoofApp - 2009s Most Controversial App

Usunięte gry i aplikacje #2PostSecret

PostSecret pozwalał na anonimowe publikowanie postów, a stworzony został z myślą o osobach, które chciałyby się wygadać, ale z różnych względów nie mogły tego zrobić tradycyjnymi metodami. O dziwo pomysł okazał się strzałem w 10, bo PostSecret swego czasu widniał liście najchętniej kupowanych aplikacji.

Niestety część użytkowników - korzystając z anonimowości - zaczęła udostępniać treści znalezione w najmroczniejszych zakamarkach internetu. Reszta użytkowników zaczęła się skarżyć, a moderatorzy nie wyrabiali się z usuwaniem postów. Ostatecznie więc aplikacja zakończyła swój żywot w styczniu ubiegłego roku.

PostSecret - iPhone App Review - Frackulous 293

Financial Times

Aplikację wciąż można pobrać ze sklepu Google Play.

Financial Times
Financial Times

Usunięte gry i aplikacje #3Drivers License

fot. phonearena.com
fot. phonearena.com

I Am Rich

I Am Rich (fot. businessweek.com)
I Am Rich (fot. businessweek.com)

Usunięte gry i aplikacje #4PSX4droid

Dziś PSX4droid udostępniany jest przez twórców bezpłatnie poza Google Play.

psx4droid - Ridge Racer, Final Fantasy, Earthworm Jim, Warcraft

Grooveshark

Mobilny klient tej usługi został już usunięty ze sklepów z aplikacjami (w niektórych przypadkach kilkakrotnie), jednak stosowne apki na kilka popularnych platform dostępne są na Grooveshark.com.

Usunięte gry i aplikacje #5Secret SMS Replicator

Teraz Secret SMS Replicator sprzedawany jest za pośrednictwem strony producenta.

Secret SMS Replicator - Nothing is Secret

WikiLeaks

Warto dodać, że twórcy programu - choć był on tworem nieoficjalnym - przekazywali połowę dochodów na działalność serwisu WikiLaaks w formie dotacji.

WikiLeaks (fot. phonearena.com)
WikiLeaks (fot. phonearena.com)

Źródło: Phone ArenaCNETZodTTD

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)