10 milionów pobrań Angry Birds Rio w 10 dni!

10 milionów pobrań Angry Birds Rio w 10 dni!

10 milionów pobrań Angry Birds Rio w 10 dni!
Zbyszek Kowal
02.04.2011 08:18, aktualizacja: 02.04.2011 10:18

Chyba nikt w branży nie zakładał, że przygotowana przy współpracy z 20th Century Fox kolejna odsłona Angry Birds okaże się klapą. Z drugiej jednak strony, dziesięć milionów pobrań w zaledwie dziesięć dni to również wynik poza wszelkimi oczekiwaniami. Na tym nie koniec, ujawniono jeszcze kilka ciekawych danych.

Informacja o rekordzie została podana do wiadomości publicznej za pomocą wpisu na kanale twitterowym firmy Rovio. Krótki ale treściwy komunikat głosi bowiem, że Angry Birds Rio zostało pobrane przez 10 milionów użytkowników w zaledwie 10 dni. To jeden z najlepszych wyników w historii branży mobile.

Angry Birds Rio został opublikowany w App Store , Android Market oraz Amazon App Store. W każdym z wymienionych sklepów w innej formie. Wersja na iOS jest płatna, wersja Androidowa jest darmowa ale z reklamami, natomiast w sklepie Amazona za dolara można kupić grę bez reklam – pamiętajmy jednak o jednodniowej promocji.

Nie wiadomo zatem jak dużą część z wspomnianych 10 milionów stanowią pobrania darmowe. Można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że przeważająca liczba to właśnie wersja darmowa gry. Nie umniejsza to jednak doskonałego wyniku jako całości.

Jak dowodzi ekipa Mobile Entertainment, jak do tej pory wszystkie inkarnacje Angry Birds zostały pobrane ponad 100 milionów razy, generując zysk bliski 50 milionów dolarów dla firmy Rovio. Kto jeszcze kilka lat temu pomyślałby o takich liczbach w kontekście gier na komórki?

Źródło: mobile-ent

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)