10 najciekawszych akcesoriów zdrowotnych do smartfona

10 najciekawszych akcesoriów zdrowotnych do smartfona

Lekarz ze smartfonem
Lekarz ze smartfonem
Źródło zdjęć: © Syda_Productions / depositphotos.com
Łukasz Skałba
02.05.2017 08:01

Zdrowy styl życia z roku na rok staje się coraz modniejszy. Współczesne gadżety i akcesoria do smartfonów umożliwiają kontrolowanie zdrowia użytkownika oraz śledzenie jego sportowych postępów. Oto lista kilku najciekawszych propozycji.

Śledzenie aktywności

Ludzie uwielbiają cyferki. Między innymi właśnie z tego powodu powstały gadżety mierzące aktywność użytkownika i jego parametry zdrowotne. Na początku fittnesowe opaski mierzyły tylko liczbę zrobionych w ciągu dnia kroków. Technologia jednak dojrzała i teraz na rynku znajdziemy naprawdę zaawansowane urządzenia. Oto trzy ciekawe propozycje.

Withings Pulse Ox

Withings ma w swojej ofercie kilka produktów mierzących aktywność użytkownika. Ciekawy jest chociażby recenzowany przeze mnie niedawno Steel HR, który łączy w sobie design klasycznego zegarka z funkcjami zdrowotnymi.

412170369768948268

Dzisiejszy przegląd dotyczy jednak akcesoriów stricte zdrowotnych, więc z oferty producenta wybrałem opaskę Pulse Ox. Śledzi ona kroki, przebyty dystans, spalone kalorie oraz długość i głębokość snu. Oprócz tego możliwe jest również mierzenie pulsu (niestety brak pomiaru ciągłego) oraz poziomu natlenienia krwi.

Fajną cechą opaski jest to, że można ją nosić również jako klips przyczepiony do ubrania. Kosztuje ona 425 złotych i współpracuje z każdym smartfonem działającym na Androidzie 4.0 lub iOS 7 (lub nowszym).

Fitbit Alta HR

Najnowsza opaska w ofercie Fitbita oferuje tradycyjny pakiet, czyli śledzenie kroków, kalorii, dystansu i snu. Dodatkowo śledzi ona również puls (pomiar ciągły) oraz automatycznie rozpoznaje sen i różne rodzaje aktywności sportowej.

Fitbit Aria HR
Fitbit Aria HR

Urządzenie działa na baterii cały tydzień i wyświetla powiadomienia ze smartfona na małym, dotykowym ekranie. Można z niego odczytać podstawowe statystyki. Bardziej szczegółowe statystyki znajdują się z kolei w aplikacji Fitbit, dostępnej do pobrania za darmo. Opaska kosztuje około 600 zł i wymaga minimum smartfona działającego na Androidzie 4.3 lub iPhone'a 4S.

Xiaomi Mi Band 2

Opaska Xiaomi oferuje wszystko to, co wyżej opisywana propozycja Fitbita, z tą jedną różnicą, że jej cena wynosi około 120 zł. Mamy więc krokomierz ze śledzeniem snu i pulsu wyposażony w ekran OLED, na którym odczytamy powiadomienia i podstawowe statystyki.

Xiaomi Mi Band 2
Xiaomi Mi Band 2

Mi Band 2 wytrzymuje na jednym ładowaniu aż 20 dni, jest wodoszczelny i współpracuje z telefonami działającymi na Androidzie 4.3 lub iOS 8 (lub nowsze).

Inteligentne wagi

Możliwości wag komunikujących się ze smartfonem wykraczają daleko poza zwykłe ważenie użytkownika. Świetnie udowadniają to dwa poniższe produkty.

Fitbit Aria

Smart waga Fitbita umożliwia pomiar składu ciała.Oprócz samej masy ciała i współczynnika BMI uzyskamy dane o tym, jak dużo w ciele jest tłuszczu, ile ważą mięśnie i jakie jest nawodnienie organizmu.

Fitbit aria
Fitbit aria

Wszystkie dane są natychmiastowo synchronizowane z aplikacją Fitbita na smartfonie, dzięki czemu postępy można podziwiać na przejrzystych wykresach. Fajne jest to, że waga może automatycznie rozpoznawać wielu różnych użytkowników. Sprzęt będzie więc mógł posłużyć całej rodzinie.

Waga dostępna jest w dwóch kolorach i kosztuje 515 złotych. Do działania wymaga smartfona z systemem Android wersji minimum 4.3 lub iPhone'a 4s w przypadku urządzeń firmy Apple.

Withings Body Cardio

Waga Withingsa to jedna z najbardziej zaawansowanych wag dostępnych na rynku konsumenckim. Oferuje ona procentowy pomiar składu ciała, automatycznie rozpoznaje nawet 8 użytkowników i działa na baterii ponad rok.

Withings Body Cardio
Withings Body Cardio

Jej wyróżnikiem jest jednak pomiar pracy serca. Co ważne, nie jest to tylko puls, ale również prędkość fali tętna. Jest to parametr mówiący bardzo dużo o stanie układu krwionośnego i ogólnym zdrowiu użytkownika.

Waga jest bardzo droga (770 zł), ale mimo wszystko zdecydowałem się na jej zakup i nie żałuję. Fajne jest to, że świetnie współpracuje ona z innymi produktami Withingsa - na przykład smart zegarkami. Na ekranie wagi można dzięki temu odczytać chociażby liczbę zrobionych przez nas poprzedniego dnia kroków. Do działania wymagany jest minimum Android 4.3 lub iOS 7.

Ciśnieniomierze

Teraz coś dla osób, które zmagają się z problemami związanymi z ciśnieniem. Na rynku istnieje kilka ciśnieniomierzy, które bezprzewodowo łączą się ze smartfonem i po każdym pomiarze przesyłają do niego dane dotyczące tętna i ciśnienia.

iHealth View
iHealth View

W dedykowanej smartfonowej aplikacji, można zobaczyć, jak nasze ciśnienie zmieniało się z czasem oraz eksportować dane i przesłać je na przykład do lekarza. Szczególnie ciekawie prezentuje się iHealth View oraz Withings Blood Pressure Monitor.

Withings Blood Pressure Monitor
Withings Blood Pressure Monitor

Ten pierwszy wyróżnia się wbudowanym ekranem, który w przystępny sposób pokaże od razu wyniki pomiaru. Druga propozycja będzie natomiast idealna dla osób, które już mają jakiś sprzęt Withingsa. Dane o ciśnieniu będą bowiem dodawane do statystyk zebranych przez inne sprzęty należące do ekosystemu firmy. iHealth View kosztuje 400 zł, a Withings Blood Pressure Monitor - 425 zł.

Inteligentny termometr

Withings Thermo to smart termometr, który według producenta mierzy temperaturę nie tylko bardzo szybko, ale również wyjątkowo precyzyjnie. Podczas każdego pomiaru urządzenie zbiera dane z czterech tysięcy punktów na czole, aby znaleźć to najcieplejsze, pod którym przebiegają naczynie krwionośne.

Withings Thermo
Withings Thermo

Aplikacja Withingsa pozwala na oglądanie historii pomiarów oraz umożliwia logowanie zażywanych leków. Gdy uzupełnimy dane o objawach, algorytmy same zdiagnozują, jaka może być ich przyczyna i jak im zapobiegać. Cena termometru wynosi 425 zł.

Coś dla diabetyków

iHealth Smart to miernik poziomu glukozy we krwi. Są one niezbędne wszystkim cukrzykom. Jeśli więc jest wśród was ktoś, kto zmaga się z tą przypadłością, warto zainteresować się inteligentną odmianą takiego narzędzia.

iHealth Smart
iHealth Smart

Produkt firmy iHelath łączy się ze smartfonem, zapisując wszelkie wyniki w specjalnej aplikacji. Pozwala ona również na logowanie przyjmowanej insuliny, leków i zjadanych posiłków. Koszt samego urządzenia to 120 zł. Trzeba się jednak jeszcze zaopatrzyć w jednorazowe paski pomiarowe. Jedna sztuka kosztuje złotówkę.

Withings Hair Coach

Żyjemy w czasach, w których nawet szczotka do włosów może być smart. Withings Hair Couch to pozornie normalna szczotka, która skrywa w soim wnętrzu najnowsze technologie takie jak żyroskopy czy mikrofony. Wszystkie te czujniki zbierają informacje o strukturze i zdrowiu włosów użytkownika.

Withings Hair Coach
Withings Hair Coach

W aplikacji Withingsa możliwe jest śledzenie między innymi ich suchości, wytrzymałości łamliwości. Znajdują się tam również dane na temat tego, w jaki sposób używamy szczotki i sugestie, co moglibyśmy w pielęgnowaniu swoich włosów poprawić. Szczotka nie trafiła jeszcze do sprzedaży. Jej cena również nie jest jeszcze znana.

Oral-B PRO 8000 Genius

Inteligentna może być również szczoteczka do zębów. Produkt firmy Oral-B łączy się przez Bluetooth ze smartfonem i przekazuje do aplikacji dane o tym, w jaki sposób i jak długo użytkownik szczotkuje zęby. Następnie program te dane analizuje i podsuwa użytkownikowi porady, co powinien on w ich pielęgnacji poprawić.

412170369771110956

W zestawie znajdziemy całkiem dużo różnych końcówek i dodatków. W polskich sklepach jego ceny zaczynają się od 450 zł. Aplikacja Oral-B wymaga smartfona z systemem Android 4.3 lub iOS 8 (lub nowsze).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)