10 rzeczy, w których Android jest lepszy od iPhoneOS

10 rzeczy, w których Android jest lepszy od iPhoneOS
Krystian Bezdzietny

04.06.2010 10:36, aktual.: 04.06.2010 12:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis maximumpc.com postanowił stworzyć listę 10 rzeczy, w których to mobilna platforma od Google jest lepsza od iPhoneOS. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do dalszej części wpisu.

Serwis maximumpc.com postanowił stworzyć listę 10 rzeczy, w których to mobilna platforma od Google jest lepsza od iPhoneOS. Jeśli jesteście zainteresowani, to zapraszam do dalszej części wpisu.

  1. Multitasking

Android od swoich początków umożliwiał uruchamianie wielu aplikacji w tym samym czasie, w przeciwieństwie do iPhoneOS. Namiastka tej funkcji pojawi się dopiero w OS 4.0.

  1. Android i szerokiej maści widgety

Na pulpicie Androida możemy umieścić różne widgety, przełączniki i inne ciekawostki, które w znaczny sposób usprawniają działanie urządzenia. iPhone tak nie ma.

  1. Android Market vs. AppStore

Market jest lepszy od AppStore - zdaniem maximumpc. To nic, że dzierży tylko 50 000 aplikacji, podczas kiedy AppStore aż 180 000. Market jest całkowicie otwarty i nie czuwają nad nim uciążliwi cenzorzy. Dlatego jest lepszy, bo każdy może tam trafić.

  1. Android oferuje lepsze powiadomienia

Bez dwóch zdań. Android ma swój wspaniały Status Bar, na którym pojawiają się szerokiej maści powiadomienia. W iPhonie otrzymujemy małe okienko pop-up, które może dotyczyć max. jednej aplikacji.

  1. Różnorodność sprzętu

Aby korzystać z Androida, można się wyposażyć w jedno z kilkudziesięciu urządzeń. Można przebierać w niemal wszystkich dostępnych na rynku specyfikacjach. Jeśli chodzi o iPhoneOS, to możesz wybierać jedynie pomiędzy kolorem czy pamięcią.

  1. Android pozwala na wybór operatora

Ten punkt bardziej dotyczy ludzi stacjonujących w USA. Zdaniem MaximumPC, posiadacze iPhone'ów ograniczeni są jeśli chodzi o wybór operatora, z którego chcieliby korzystać. Z Androidem masz dostęp do wszystkiego. Teoretycznie.

  1. Android pozwala na instalację własnych ROMów

iPhone może być po Jailbreaku, ale niczego więcej poza dostępem do uprawnień roota (do tego dostęp do setek aplikacji) nie daje. W Androidzie możesz wgrywać dowolne ROMy, a to nie tylko dostęp do Roota, ale również wdrażanie nowych funkcjonalności.

  1. Android pozwala na szybką zmianę ustawień

Za pomocą widgetów, o których wspomniałem wyżej. Można umieścić na pulpicie kilka ikon, na których wystarczy jedynie kliknąć, aby aktywować/dezaktywować daną funkcję.

  1. Android jest lepiej zintegrowany z serwisami społecznościowymi oraz Google

Święta prawda. Dostęp do tego typu usług przy pomocy Androida to czysta przyjemność. W iPhonie zaś trzeba używać aplikacji osób trzecich, aby taką możliwość otrzymać.

  1. Z Androidem możesz wybrać telefon na swoją kieszeń

Nie potrzebujesz kupować urządzenia za 99 dolarów z umową na dwa lata, jak to jest w przypadku iPhone'a 3G. Jeśli chcesz korzystać z Androida, to możesz przebierać w wachlarzu telefonów od HTC Dream po HTC Desire.

Moim zdaniem tekst bardzo interesujący. Jego rozwiniętą formę można znaleźć pod tym adresem. Czytając jednak ten tekst odnosi się wrażenie, że jego autorzy nie do końca znają możliwości iPhone'a, ale to już pozostawiam Waszej ocenie.

Źródło: MaximumPC.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)