10 ważnych faktów o iPadzie, które mogłeś przeoczyć

Procesor Apple A4 to nie całkowicie autorski projekt
Procesor Apple A4 to nie całkowicie autorski projekt
Krzysztof Basel

29.01.2010 08:12, aktual.: 29.01.2010 09:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wielka premiera iPada, czyli mitycznego tabletu Apple, już za nami. Czas podsumować kilka ciekawych faktów o iPadzie, które mogliście przeoczyć w gęstym strumieniu świeżych informacji.

Wielka

Apple zaskoczyło świat prezetując iPada z własnym procesorem Apple A4 1GHz. W skrócie mówiąc A4 to, tak jak Qualcomm Snapdragon czy nVidia Tegra, układ SoC (System on Chip), złożony z procesora, chipu graficznego oraz kontrolerów pamięci i modułów łączności bezprzewodowej.

Główną częścią Apple A4 jest procesor Cortex-A9 MPCore o taktowaniu 1GHz, który oparto o architekturę ARM v7. Ma on zapewnić wysoką wydajność i niskie zużycie energii - tylko ok 250mW! Szersze omówienie tematu znajdziecie na

Może w prezentacji iPad widzieliście 4 ikony w docku, ale wiadomo już, że zmieści się tam do sześciu ikon. Zadowoleni ;) ?

3G tylko z kartą micro SIM

Obraz

Wiele się mówi o iPadzie z 3G, ale niewiele o micro SIM - nowym formacie kart SIM, który zostały w nim zastosowany. Dotychczas znane karty SIM mają wymiary 25 x 15 milimetrów. Micro SIMy, które będzie obsługiwać tablet Apple są jednak o ponad połowę mniejsze. Ich wymiary to 15×12 mm.

Karty micro SIM mają więcej pamięci, są bezpieczniejsze od wcześniej stosowanych rozwiązań i nie będą kompatybilne z urządzeniami, które są dostępne obecnie na rynku. O wprowadzeniu nowych kart poinformował jedynie amerykański oddział T-Mobile oraz AT&T, dla którego może to być karta przetargowa - w przenośni i dosłownie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na 

Serwis TechCrunch podaje, że w książce adresowej SDK iPada jest przycisk "Zrób zdjęcie". Być może to tylko zwykły błąd, ale nie wykluczone, że system był przygotowywany na urządzenie z kamerą. Albo za jakiś czas zobaczymy wersję iPada z aparatem. Więcej rozważań na ten temat znajdziecie na

Apple oficjalnie

Tablet Apple wspiera tylko niektóre języki: angielski, francuski, niemiecki, japoński, duński, włoski, hiszpański, chiński i rosyjski. Podobnie okrojona jest lista języków dostępnych w słowniku: angielski (U.S. i UK), francuski (w tym kanadyjski), niemiecki, japoński, duński, hiszpański, włoski, chiński, rosyjski. Na polski musimy poczekać.

iPad ma wyświetlacz , jak z najnowszych iMaków

IPS, czyli In-Plane Switching to technologia wytwarzania matryc do monitorów LCD. Właśnie takie ekrany mają najnowsze iMaki oraz iPady. Po dodaniu podświetlania LED  typu wyświetlacze gwarantują świetne oddanie barw, mocne kontrasty, ale i duże kąty widzenia - 178 stopni. To ogromna zaleta tabletu Apple - monitorami typu IPS nie mogą się pochwalić nawet drogie laptopy.

Tablet odtwarza film HD 720p i możesz go podłączyć do telewizora

Natywna rozdzielczość iPada to 1024 x 768, a urządzenie potrafi wyświetlać filmy HD 720p, ale w formacie H.264. Standardowe nagrania MPEG-4 są obsługiwane w maksymalnej rozdzielczości 640x480. iPada można też podłączyć do telewizora, który otrzyma sygnał o rozdzielczości 480p/576p z dźwiękiem lub 1024 x 768 bez dźwięku (przy użyciu docka oraz adapter VGA).

USB i SD tylko przez przejściówki

Apple słynie z produkcji kosztownych kabli i przejściówek, które jednak są niezbędne wielu użytkownikom ich produktów. Nie inaczej będzie w przypadku iPada. Urządzenie nie posiada portu USB, HDMI czy czytnika kart SD. Część z tych braków możemy wypełnić korzystając z ... zgrabnych, białych przejściówek. Camera Connector Kit to 2 przejściówki - pierwsza pozwoli na zgranie zdjęć z aparatu przez USB , a przez drugą zaimportujesz fotografie bezpośrednio z kart SD. Przy okazji zestaw zaciągnie też 29 dolarów z kieszeni użytkownika iPada. Sprytny wynalazek.

Nawet Hitler zawiódł się na braku multitaskingu oraz Flasha...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lQnT0zp8Ya4[/youtube]

... ale o tym chyba każdy wie ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)