LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu]

G Flex to pierwszy smartfon LG wyposażony w zakrzywiony ekran. Czym poza nietypowym kształtem cechuje się ten wyświetlacz?

LG G Flex

LG G Flex

Na początek garść technikaliów: ekran G Flexa ma 6-calową przekątną, został wykonany w technologii POLED, a jego matryca Real RGB HD cechuje się rozdzielczością 1280 x 720. Powierzchnia wyświetlacza jest zatem spora, a rozdzielczość jak na dzisiejsze standardy bardzo przeciętna, więc i poziom zagęszczenia pikseli jest daleki od rekordu świata (wynosi raptem 245 ppi). Co to oznacza w praktyce? Pojedyncze piksele podczas codziennego użytkowania nie biją po oczach, ale można je jak najbardziej dostrzec. Osoby przyzwyczajone do smartfonowych paneli Full HD mogą razić poszarpane czcionki.

Nie rozdzielczość jest jednak problemem, ale sposób, w jaki wykonano ekran. Każdy piksel zdaje się żyć własnym życiem i świecić z inną intensywnością, co przekłada się na mocno ziarnisty obraz. Jest to szczególnie widoczne przy jednolitych tłach.

LG G Flex - ziarnistość ekranu

Co jednak ciekawe, w niektórych przypadkach wygląda to nawet nie najgorzej; początkowo myślałem, że to interfejs został celowo zaprojektowany w taki sposób. Dopiero po przerzuceniu zrzutów ekranów na inne urządzenie widać, że powinno to wyglądać inaczej.

Ekran ma też tendencję do wypalania się. Jeśli przez dłuższą chwilę wyświetlany jest statyczny obraz i nagle uruchomimy jakąś aplikację, jeszcze przez kilka sekund będziemy widzieć cień tego, co z wyświetlacza powinno już zniknąć. Jak widać na poniższej rycinie, bez najmniejszych problemów można nawet odczytać wypalony w taki sposób tekst.

LG G Flex - wypalanie się obrazu

Czy to oznacza, że ekran G Flexa jest całkowitą porażką? Absolutnie nie. Dzięki wykorzystaniu technologii POLED nasycenie kolorów stoi na wysokim poziomie, kąty widoczności są idealne, kontrast świetny, a czerń nie mogłaby być głębsza. Niczego nie można zarzucić także widoczności w pełnym słońcu.

LG G Flex

Zobacz również: Appshaker 2 #5 - gry i aplikacje na Androida

Podczas oglądania filmów czy grania w gry w oczy nie rzucają się ani piksele, ani ziarnistość, ani tym bardziej efekt wypalania się obrazu, więc phablet spełnia swoją multimedialną rolę w 100%. Z kolei za relatywnie niską rozdzielczość wdzięczna jest bateria, co da się odczuć.

LG G Flex

Jednak już podczas poruszania się po interfejsie, przeglądania stron internetowych czy korzystania z wszelkiego rodzaju aplikacji widać, że ten wygięty panel daleki jest od doskonałości. Przełknąłbym coś takiego, gdyby chodziło o urządzenie za 1500 zł, ale od smartfona wartego dwa razy tyle oczekuję czegoś więcej.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności Sony Xperia Z1 Compact - test aparatu i jakość zdjęć Nokia Lumia 1520 - test fotograficzny Goclever Insignia 5X - jest nieźle, ale byłoby świetnie, gdyby nie... FullHD [test] Fitbit Zip - idealny na początek przygody z lifeloggingiem [test] Galaxy Note 3 - bezkonkurencyjny phablet, ale niepozbawiony samsungowych wad [test] Nexus 5 - telefon stworzony po to, by robić dobre pierwsze wrażenie [test] LG G Flex w naszych rękach. Pierwsze wrażenia i wideoprezentacja Gry na Sony Xperia Z1 Compact. Świetna wydajność, ale to nie sprzęt dla graczy Jakość wykonania i ergonomia Sony Xperia Z1 Compact. Co jest dobre, a co nie Test baterii Sony Xperia Z1 Compact. Mniejsza rozdzielczość to lepsze wyniki Test wydajności Sony Xperia Z1 Compact Sony Xperia Tablet - KLASA PREMIUM Zopo ZP980 - wypas za grosze? [test] Acer Liquid S1 - test GPU dla gracza i nie tylko Nexus 4 rok później - wady i zalety z perspektywy czasu. Samsung Galaxy S3-Pouch Ładuj smartfona i zgrywaj bezprzewodowo dane. Kingston MobileLite czy Adata DashDrive? LG G2 - im jaśniej, tym lepiej - [fotograficzny test smartfona] Galaxy S4 Active - wytrzymalszy brat flagowca Samsunga [test] Jak długo pracuje smartfon z absurdalnie dużą baterią?

Popularne w tym tygodniu:

Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]