11 Bit Studios bajkowo, czyli Sleepwalker's Journey

Sleepwalker
Sleepwalker
Adam Bialic

15.11.2012 16:00, aktual.: 15.11.2012 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeden z naszych ulubionych polskich producentów gier wydał nowy tytuł. Sleepwalker's Journey to nietypowa platformówka osadzona w bajkowym świecie snu.

Bohater - Moonboy - został zdmuchnięty w czasie snu przez księżycowe kichnięcie. Zadaniem gracza jest pomóc mu wrócić do wygodnego łóżka. Postać lunatykuje i nie ma możliwości sterownia nią, pozostaje kontrolować otaczający ją świat tak, aby bezpiecznie trafić do celu.

[solr id="komorkomania-pl-127009" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5904,11-bit-studios-zapowiedzialo-anomaly-korea" _mphoto="anomaly-kor-60050-270x16-9f6ff07.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3048[/block]

Gra kierowana jest do wszystkich użytkowników tabletów i smartfonów. Autorzy przyznają, że w pracach nad grą dużo pomagały im ich kobiety. To właśnie płeć piękna wyraża się najlepiej o Sleepwalker's Journey.

Ja do kobiety nie jestem nawet podobny, a jeśli nawet, to do bardzo brzydkiej. Nie przeszkadza mi to jednak w zachwycaniu się ciekawą grafiką. 11 Bit położyło nacisk na ten element i udało się wszystko doskonale wyważyć. Nie jest zbyt infantylnie, ale nadal będzie podobać się dzieciom. Chociaż wydaje mi się, że łamigłówki mogą być dla nich zbyt trudne.

[solr id="komorkomania-pl-62868" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5266,funky-smugglers-recenzja-2" _mphoto="funky-smugglers-logo-628-f8c5f98.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3049[/block]

Według 11 Bit Studios Sleepwalker's Journey w skrócie to:

Ponad 45 snów do zwiedzania (i kolejne, które pojawią się wraz z aktualizacjami).

Interaktywny świat, w którym kształtujesz sny bohatera: usuwaj przeszkody, używaj wind, ustawiaj otoczenie, aby doprowadzić lunatyka do łóżka.

Artystyczny styl nawiązujący do marzeń sennych zdobywcy Apple Design Award. To oznacza także piękną muzykę!

Strona wizualna dostosowana do najmocniejszych urządzeń mobilnych.

Poniżej gameplay:

Sleepwalker's Journey - dream-like platform puzzler game

Sleepwalker's Journey dostępny jest od wczoraj w Google Play za 2,99 zł i App Store w wersji na iPhone'a za 99 centów oraz HD dla iPada za 1,99 dolara. W App Store znajduje się też darmowe demo.

[press]Sleepwalker's Journey - bajkowa platformówka autorstwa 11 bit studios dziś debiutuje na App Store oraz Google Play.

Sleepwalker's Journey to gra bardzo nietypowa. Bohaterem jest Moonboy, który został zdmuchnięty z łóżka przez wielkie księżycowe kichnięcie i potrzebuje pomocy gracza, aby wrócić pod pierzynkę. Gracz nie kontroluje jednak Moonboya, ale rozwiązuje zagadki sterując światem, po którym porusza się lunatykujący bohater. Gra nietypowa także dlatego, że ogromny nacisk został położony na stronę artystyczną gry. Główny grafik - Sławek Fedorczuk - przygotował tysiące (!) konceptów, które ewoluowały w stronę widoczną w grze. No i wreszcie gra nietypowa także dlatego, że w jej projektowaniu brały udział nasze żony, siostry, dziewczyny i córki. Dlaczego? Bo już na początku testów zorientowaliśmy jak bardzo ta gra podoba się kobietom.

Sleepwalker's Journey w skrócie to:

  • Ponad 45 snów do zwiedzania (i kolejne, które pojawią się wraz z aktualizacjami)
  • Interaktywny świat, w którym kształtujesz sny bohatera: usuwaj przeszkody, używaj wind, ustawiaj otoczenie, aby doprowadzić lunatyka do łóżka
  • Artystyczny styl nawiązujący do marzeń sennych od zdobywcy Apple Design Award. To oznacza także piękną muzykę!
  • Strona wizualna dostosowana do najmocniejszych urządzeń mobilnych

Gameplay można zobaczyć w trailerze: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wo3T8JUYKms&feature=g-upl[/youtube]

Gra dostępna jest na iPhona w cenie równej $0.99:

oraz zoptymalizowana graficznie wersja HD na iPada w cenie równej $1.99:

oraz urządzenia Androidowe w cenie 2.99 PLN:

Na App Storze dostępne jest także darmowe demo.[/press]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także