12-calowy tablet Sony nadchodzi. Są jacyś zainteresowani?

12‑calowy tablet Sony nadchodzi. Są jacyś zainteresowani?

Sony stworzy 12-calowy tablet?
Sony stworzy 12-calowy tablet?
Mateusz Żołyniak
27.10.2014 08:41, aktualizacja: 27.10.2014 10:37

Sony podobno myśli o przygotowaniu większego tabletu, który będzie konkurentem Samsunga Galaxy Note PRO 12.2 i Surface'a 3 Pro.

Powołujący się na zbliżone do dostawców podzespołów źródła serwis DigiTimes sugeruje, że japońska firma wkrótce zaprezentuje nowy tablet. Sprzęt ma pojawić się w pierwszym kwartale 2015 roku i charakteryzować obecnością 12-calowego ekranu. Co jeszcze o nim wiadomo?

Nadchodzący tablet Sony ma należeć do rodziny Xperia, więc z pewnością zostanie oparty na systemie Google Android. Sprzęt ma też oferować obudowę o niewielkiej grubości. Konstrukcja urządzenia - tradycyjnie już - będzie wodoszczelna i odporna na kurz. DigiTimes nie ujawnia żadnych konkretów dotyczących zastosowanych podzespołów.

Nikogo nie powinno jednak zdziwić to, że 12-calowa Xperia może być jednym z najlepiej wyposażonych tabletów na rynku. Liczyć można na wykorzystanie nowego układu Qualcomma (Snapdragon 810?), ekranu Triluminos o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli) czy nawet 4 GB pamięci RAM (w przypadku 64-bitowego układu).

Mnie najbardziej interesuje jednak nie specyfikacja techniczna, a funkcje, które pozwolą na wykorzystanie potencjału większego ekranu. Galaxy Note PRO 12.2 został wręcz wyładowany autorskimi dodatkami - pozwalają na korzystanie z kilku aplikacji na tym samym ekranie czy rozbudowanych możliwości rysika S Pen. Sprzęt dzięki temu nie zastąpi tradycyjnego laptopa, ale może części użytkowników może pozwolić na w miarę wygodną pracę. Jeżeli Sony nie wymyśli czegoś podobnego, to nie widzę sensu we wprowadzaniu wielkiego tabletu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)