125 tysięcy kary dla Play

kara dla play
kara dla play
Kira Czarczyńska

22.09.2010 14:40, aktual.: 22.09.2010 16:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W poniedziałek Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zadecydowała o nałożeniu na spółkę P4, właściciela Play, kary pieniężnej w wysokości 125 tys. zł. Powód? UKE stwierdził naruszenie obowiązków informacyjnych w stosunku do klientów operatora.

W toku przeprowadzonego postępowania administracyjnego, a także na podstawie wyjaśnień Spółki Urząd stwierdził niedopełnienie przez Play obowiązku poinformowania użytkowników sieci o aktualnym cenniku usług audioteksowych. Problem związany był z promocją "Dostęp do numerów infolinii i serwisów audioteksowych".

W komunikacie UKE przedstawiono uzasadnienie nałożenia kary:

P4 Sp. z o.o. nie przedstawia klientom korzystającym z Oferty Promocyjnej odrębnych wzorców umów i regulaminów. Oferta ta ma zastosowanie „do wszystkich abonentów i użytkowników” Spółki, bez konieczności wykonywania przez nich dodatkowych działań, w tym bez konieczności podpisywania przez abonentów dodatkowych dokumentów poza umową o świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Skontrolowane umowy, regulaminy oraz cenniki nie zawierają zapisów określających sposób uzyskania informacji o aktualnym cenniku usług audioteksowych, co stanowi naruszenie art. 56 ust. 3 pkt 16) Pt.

Jak również wskazuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, abonent, zawierając umowę o świadczenie usług połączeń telefonicznych, w tej sytuacji nie uzyskuje informacji o aktualnych stawkach - jest to niedopuszczalne z punktu widzenia prawa.

Maksymalna kara w tej sytuacji mogła wynieść nawet 3% przychodów Play, jednak UKE uwzględnił fakt, że spółka została ukarana tylko raz od początku swojej działalności - i to za zdarzenie incydentalne niemające dużego wpływu na rynek telekomunikacyjny.

Operator Play już zapowiedział odwołanie się do sądu od nałożonej kary, która nie została jeszcze uprawomocniona.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)