Jak działają gry na Sony Xperia Z2?

Odpowiedź na tytułowe pytanie wydaje się oczywista. No bo jak mają działać gry na Snapdragonie 801?

Okazuje się jednak, że nawet najwydajniejszy układ Qualcomma nie jest w stanie zagwarantować idealnej płynności we wszystkich grach, choć wynika to raczej z jakości tworzonego przez programistów kodu niż z możliwości GPU.

Warto też pamiętać, że smartfony z najwyższej półki mierzy się też trochę inną miarą niż podstawowe modele. Względna płynność w grach w telefonach za kilkaset złotych jest zaletą, ale w urządzeniach za blisko 3000 zł sporadycznie wypadające klatki z animacji są wadą.

Nie zmienia to jednak faktu, że Sony Xperia Z2 świetnie sprawdzi się w roli mobilnej konsoli. Snapdragon 801 gwarantuje dobrą wydajność, bateria o pojemności 3200 mAh pozwala na długą grę, a animacje na 5,2-calowym ekranie wyglądają świetnie. Zresztą zobaczcie sami.

Zobacz również: Appshaker 2 #47: A Planet of Mine, Vector Pop, Unlucky 13 i inne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Testy:

Colorovo CityTab Supreme 7,85” Boost GPS – powinni tego zabronić! [test] Tegra Note 7 - świetny tablet dla graczy i nie tylko [test] Wideoprezentacja HTC One M8 i porównanie z HTC One m7 HTC One m8: podsumowanie testów i recenzja Sony Xperia Z2 w naszych rękach. Pierwsze wrażenia Nie ma aplikacji na Nokię X? Rosjanie dają dostęp do 100 tys. pozycji HTC One vs HTC One m8 HTC One m8 - jakość wykonania i ergonomia Modecom Xino Z25 X2 - dobry dual-SIM w rozsądnej cenie [test] HTC One m8 - test aparatu LG G Flex - smartfon stworzony dla geeka [test] HTC One M8 - czas na test wydajności i benchmarki Nokia Lumia 1320 – duży i tani, ale bez przyszłości [test] Sony Xperia Z2 Tablet. Ładny, wydajny i drogi LG G Flex - wygięcie to nie wszystko [test ekranu] Samsung Gamepad w naszych rękach. Granie na telefonie wreszcie jest fajne. Tylko gier mało... Sony Xperia Z1 Compact - podsumowanie testów i recenzja LG G Flex - test wydajności Sony Xperia Z1 Compact - test aparatu i jakość zdjęć Nokia Lumia 1520 - test fotograficzny Goclever Insignia 5X - jest nieźle, ale byłoby świetnie, gdyby nie... FullHD [test] Fitbit Zip - idealny na początek przygody z lifeloggingiem [test] Galaxy Note 3 - bezkonkurencyjny phablet, ale niepozbawiony samsungowych wad [test] Nexus 5 - telefon stworzony po to, by robić dobre pierwsze wrażenie [test]

Popularne w tym tygodniu:

Xiaomi Mi MIX 2 - wideorecenzja Samsung Galaxy Note8 - wielki telefon w dobrym i złym tego słowa znaczeniu [TEST]