13 nowych krajów może wypożyczać filmy w iTunes. Polska jest na liście!

13 nowych krajów może wypożyczać filmy w iTunes. Polska jest na liście!

13 nowych krajów może wypożyczać filmy w iTunes. Polska jest na liście!
Zbyszek Kowal
28.10.2011 08:24, aktualizacja: 28.10.2011 10:24

Mówiło się o tym już od kilkudziesięciu godzin, aż w końcu plotki stały się faktem. Tak, moi drodzy, teraz również i Wy możecie kupować bądź wypożyczać filmy od Apple’a. Ceny nie są atrakcyjne, ale przecież nie o to chodziło.

Movie Store oficjalnie pojawił się w takich krajach, jak Bułgaria, Czechy, Estonia, Łotwa, Litwa, Malta, Polska, Słowacja, Słowenia, Cypr, Grecja, Węgry oraz Portugalia. Jak do tej pory wiecznie narzekaliśmy, że Apple traktuje nas inaczej niż pozostałe kraje, teraz możemy kupować muzykę, wypożyczać filmy oraz korzystać z dobrodziejstw App Store’a.

Oczywiście, nie ma róży bez kolców. Polskich napisów brak, polskich filmów również nie ma (chyba że nie natrafiłem). Do tego ceny nie są zbyt atrakcyjne. Wypożyczenie filmu to wydatek 3,99 euro, wypożyczenie wersji HD - o jedno euro więcej. Natomiast kupić film można za 8, a nawet 14 euro!

Ja jednak cieszę się z nowej usługi. Zyskałem nowe narzędzie do przeglądania filmoteki. Dzięki iTunes mogę szukać filmów pod kątem daty produkcji, ulubionych aktorów czy też popularności w danej chwili. Być może w przyszłości ceny spadną i pojawią się polskie produkcje. A Wam jak się podoba nowy Movie Store?

Źródło: Macrumors

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)