13,3'' tablet Toshiby z Tegrą 3

Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
Tomasz Nowak

08.03.2012 14:00, aktual.: 08.03.2012 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas wczorajszej prezentacji nowego iPada często mówiono o erze post-PC. Wielu z Was uważa zapewne, że urządzenia o przekątnej ekranu 10 cali nie zastąpią nigdy komputerów. A gdyby tablet był wyposażony w ekran 13,3-calowy? Taką opcję zaprezentowała Toshiba.

Niestety jest to tylko koncept i na razie niewiele o nim wiadomo. Tablet ma wszystkie standardowe porty – USB, HDMI i slot na karty SD. Według przewidywań na pokład urządzenia trafi układ Nvidia Tegra 3.

Urządzenie, które nie ma jeszcze nazwy, zostało zaprezentowane na konferencji Toshiby. Niestety, nie było włączone, więc możemy podziwiać tylko jego walory wizualne. A te są całkiem niezłe. Tablet jak na swoje rozmiary jest bardzo lekki. Z tyłu znajduje się chropowata powierzchnia, która oprócz funkcji estetycznych spełnia również jedną praktyczną. Dzięki niej tablet pewnie leży w dłoni i nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki.

Obecnie to urządzenie pozostaje wielką niewiadomą. Być może Toshiba sprawdza, czy istnieje zapotrzebowanie na tablety większe niż 10''. Moim zdaniem może on okazać się ciekawy, jednak nie wróżę mu wielkiego sukcesu. 13,3 cali to już całkiem sporo, a tablety z założenia miały być mobilne.

Mogę się jednak mylić. Idealny przykład to Samsung Galaxy Note. Kto z Was przypuszczał, że smartfon o tak kolosalnych rozmiarach może osiągnąć taki sukces? Być może z tabletem Toshiby będzie podobnie. Jeśli pojawią się nowe informacje na ten temat, z pewnością o tym napiszemy. A tymczasem zapraszam do dyskusji na naszym forum. Czy 13,3'' tablety są nam potrzebne?

  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
  • Toshiba (fot. Pocket-lint.com)
[1/7] Toshiba (fot. Pocket-lint.com)

Źródło: AndroidspinPocket-lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)