15 miliardów pobrań z Play, a Google milczy

15 miliardów pobrań z Play, a Google milczy
Krystian Bezdzietny

08.05.2012 12:00, aktual.: 08.05.2012 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli liczniki Apple'a dotyczące liczby pobrań z App Store'a dobijają do jakiejś okrągłej liczby, koncern chwali się tym wszem i wobec, nagradzając tych, którym uda się pobrać szczęśliwą aplikację. Koncern z Mountain View nie ma takiego zwyczaju. Gdyby redaktorzy różnych blogów nie ciągnęli przedstawicieli Google'a za język, nie wiedzielibyśmy, że kilka tygodni temu wypadło 15-miliardowe pobranie aplikacji z Google Play.

W grudniu zeszłego roku Google świętował 10 miliardów pobrań. Miesiąc później 11 miliardów, a dziś, pięć miesięcy od 10 miliardów, "świętuje się" 15 miliardów. To bardzo ładne osiągnięcie, idealnie obrazujące, jak Google Play dogania App Store'a jeżeli chodzi o liczbę pobrań aplikacji.

App Store 15 miliardów pobrań osiągnął w lipcu zeszłego roku, 25 miliardów w marcu tego roku. Platforma Apple'a działa od czerwca 2008 roku, a Google Play od października tego samego roku. Obecnie między platformami jest różnica ponad 10 miliardów pobrań. To dużo, jednak Google Play goni powoli platformę Apple'a.

Mimo że statystyki idą w górę, Google'owi najwyraźniej nie w głowie świętowanie kolejnych miliardów pobrań z Google Play. A szkoda, bo pewnie użytkownikom Androida też byłoby miło, gdyby mieli możliwość zgarnięcia jakichś bonów na zakupy w Google Play lub chociaż skorzystania z promocji na aplikacje.

Źródło: techcrunch

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)